Nech si to pripíšu na vrub tí buriči, ktorých podporil aj ten kádehácky exot, Figeľ... a teraz bude o tom brebtať celé hodiny... nezmyselné vety... krútiť tou tupou hlavou... a usmievať sa.pri tom..
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Aj toto je jedna z vecí, ktorou si kapitalistický systém a trhové hospodárstvo samo sebe kope hrob. Toto je dobré iba na ďalšie preliavanie kapitálu, pri ktorom si množstvo jednotlicov bezpracne zabezpečí vysoké príjmy a ďalšie tisíce pracujú na veci, ktorá v konečnom dôsledku prináša spoločnosti zbytočné náklady - hovorím tomu jalová práca.
Urobil už niekto z týchto všetkých rýchlokvasených analytikov napríklad takú analýzu, koľko diaľnic by sa dalo postaviť, ak by sa všetky financie a všetci tí ľudia ktorí sa točia a budú točiť /a znepríjemňovať život ostatným/ okolo mýtneho, venovali výstavbe diaľnic? Naviac, keď ako sa ukazuje, efekt z toho je mizivý.
A keď už vyberať nejaký poplatok za používanie ciest /teda všetkých/ potom nie je jednoduchšie priraziť k cene 1 litra pohonných hmôt nejaké 2-3 centy /spotreba je evidovaná/ a výber by bol spravodlivejší a prakticky bezpracný - a to vo všetkých krajinách EU.
Čím sa vlastne predsedníctvo EU zaoberá?
tak toto bol dobrý príspevok, takto keby dumali v Bruseli na našom hradnom vršku v Bratislave mali by sme sa lepšie
Je to paradox ale budiž.Včera na myslím TA3 bola správa o tom koľko € zarobil štát na výbere elektronického mýta.Ak správu o tom aké je mýto stratové predloží hovorca ministerstva a nech aj zrovna sám minister, nie nejaká nezávislá osoba,tak jej dôverihodnosť musím pokladať za neobjektívnu.Mladý hovorca ministerstva,ciciak ktorému ešte tečie mlieko po brade,už sa zrejme zapojil do akcie Mladých Kresťanských Demokratov ktorý budú ľuďom vymývať mozgy aby otočili negatívnu verejnú mienku na KDH zo strany občanov.Myslím si však,že pokiaľ v ich radoch budú takí ako Fígeľ,Lipšic,Brodzka,Uhliarik,tak nepomôže ani svätená voda.
koľko ti platí sky troll za každý príspevok na obhajobu ich bohapustého žrania?
...nevadí , štát tie peniaze vytlčie od ostatných šoférov na nových vymyslených poplatkoch a pokutách ! ...
veď po spustení mýta, autodopravcovia pustili do štrajku, že oni nebudú platiť mýto, lebo ich to položí/ ale to, že v zahraničí bez reptania platili mýto, lebo chceli podnikať/., vtedy ich podporovala terajšie koalícia a napokon autodopravcovia presmerovali svoje prejazdy na cesty prvej, druhej a tretej triedy, chudáci obyvatelia týchto častí Slovenska a náhrady za zničené domy,zničené cesty im autodopravcovia určite neprispejú. Oni sú veľkí páni. Prečo nešli štrajkovať do zahraničia, že nechcú platiť mýto.
Takže aj tu asi niekde treba hľadať príčinu výpadku.
Autodopravcovia nevraveli ze nechcu platit myto. Chceli aby bolo inak nastavene, hlavne useky. Takze ten kto tu trepe si zjavne ty, ale to je u teba bezne.
Autodopravcovia by na Slovensku najradšej neplatili nič,ani šoférov keby nemuseli,ale tebe je ťažko čosi vysvetliť.Ale zas chápem, pokyny zo strany modrých sú jasné.Fico je zlý atd atd atd
Tebe je tazko nieco vysvetlovat ked uplne ignorujes fakty. Autodopravcovia neboli proti mytu ako takom, ale poukazovali na to ze je zbabrane a zle nastavene co je aj pravda. Ale tak musis sa riadit cervenym manualom, takze skoda reci na teba, vlastny rozum nemas.
Na rozdiel od teba mám dosť vlastného rozumu a nevyčítaj mi červený manuál, ja ti tiež nevyčítam modrý.I ked chápem, pre modrákov je ťažké sa zmieriť s faktom, že ledva dali dokopy takúto lúzu, ktorá si už teraz vykopala vlastný politický velmi hlboký hrob.
Viem ze pre vas cervenych je tazke sa zmierit s faktom ze za celych 20 rokov ste sa zmohli len na jedno volebne obdobie a aj to vas narod hned v najblizsich volbach vykopal z vlady.
Osobne sa mi na tom najviac páčila reakcia vašeho miki vládcu, ktorý bol s nervami v koncoch, že jeho modrá partia neuspela v tom volebnom období a preto trpol, čo bude s jeho privatizáciami.No ale bohužial, nakoniec sa spojili 4 zlodeji a klamári najvyššieho rangu aby opäť svedomito oberali bežných ludí a všetko hádzali na fica.Len mám pocit, že ak aj vydržia toto obdobie, tak v najbližších volbách nedostanú ani tých 15% hlasov čo teraz.Totižto, bežný ludia vás majú už plné zuby na tolko, že je len otázka času kedy vás nakopú do zadku.A čo sa týka toho vykopaniu smera, tak o tom pomlčím,lebo tí získali tolko hlasov, čo 3 degeši dokopy.Aj to o niečom svedčí,myslím tým popularitu modej partéky a hipisákov zo sas.
ja si od Teba vyprosím takéto vyjadrenia, diskutuj k téme a neurážaj.Alebo bude ešte lepšie ak sa nevyjadríš, veď ani nevieš o aké tému sa jedná. Choď na mesiac bývať do domu, okolo ktorého denne prejdú desiatky nákladných áut a kamiónov, podotýkam, že je to cesta druhej triedy.
Potom diskutuj.
Arabela!
a. aj za cesty l. triedy sa platí mýto.
b. každý starosta má právo vydať všeobecno-záväzné nariadenie - Zákaz vjazdu kamionov a vozidiel nad 10 ton.
c. pred vjazdom do nechať úrobiť "šikanu" a každých 20-30 metrov dať na cestu "ležiacich policajtov" . Ako to urobili medzi Dunajskou Lužnou a Rovinkou . A už sa dodržuje 50km rýchlosť! Domácim to nevadí, a kamion nech si odtrhne nápravu. Aspoň bude mať robotu dedinský kováč.
Neviem, načo sa vlastne to mýto realizovalo?Nech už je ako chce,ale veriť Miklošovi s Figeľom je asi tak,ako uviazať na psa slaninu vo viere že tam zostane.Tento zlepenec nech už konečne pestane z nás robiť hlupákov,pretože sami nevedia kde majú hlavu a zadnú časť tela.Tu môže pomôcť len jedno,napodobniť Egypt!
Po tom co narod poslal do opozicie zlodejska "lavicovu" hranolvladu sa jasne ukazalo, ze cele 4 roky robila z ludi blaznov prave ona.
Jééj a nato si prišiel sám alebo ste dostali rozumy na kádrovom stretnutí koaličných poskokov a zaslepencov.Len blbec môže podporovať takú zlodejskú bandu čo je tam teraz.Jediné čo zatiaľ úspešne zvládli, je zdraženie všetkého možného aj nemožného, zrušenie všetkých daňových výnimiek a tým pádom zvýšenie daňového zaťaženia ludí a čo sa týka dialnic,tak s rečami už máme viacej dialnic než nemecko ale v realite nepostavia ani meter.Bo sú totálne neschopný.A keby nebola mýto zaviedla minulá "zlá" vláda, tak títo by to nespustili určite, bo viac neschopných imbecilov pokope som v živote nevidel.
Len slepy blbec moze podporovat megazlodejsku mafiansku bandu co nam vladla posledne 4 roky.
Co sa tyka dialnic, tak chybou je ze minula vlada zastavila ich vystavbu. Len dokoncovali useky ktore zacala stavat este Dzurindova vlada, vacsina z nich sa dokoncila v 2007 a to tam v podstate uz stacilo len namontovat zvodidla. Potom do konca volebneho obdobia o dialniciach uz len tarali.
A pokial ide o neschopnych imbecilov, tak si uplne smiesny. Minula vlada zbabrala na co siahla, tak potom radsej nesiahali na nic cely ces len kradli jak zmyslov zbaveni a enormne zadlzovali obcanov. Nastenky, emisie, socialne podniky, uprtovacie tendre atd atd atd, jeden miliardovy podvod za druhym, na nic ine nemali cas, za cele 4 roky pre Slovensko ani len nepohli prstom. A teraz tie ich rozkradacky musime splacat.
Nastastie, narod ich nakopal do zadkov a spolu s nimi aj takych jak si ty.
Národ ich nakopal do zadku?Podľa počtu % čo dostali vo volbách národ nakopal niekoho iného.Žeby boli všetci blbý????Záhada.Ale čo už, 4 zlodeji si sadli a povedali si že zabudneme nato, že ty si madar, ja fetoš, a ty modrák a budeme radšej kradnúť spolu.A výsledok?Čoraz viacej chudobných, stúpa nám nezamestnanosť, vláda šetrí tak super že si zvýšili platy, podniky ozdravujú tak že dalších 5000 ludí vykopnú na ulicu, o dialniciach sa len kecá a kecať bude, svatuškári v zdravotníctve stvárajú divy nad ktorými ostáva rozum stáť a čo sa týka soc. vecí tak o tom sa radšej ani vyjadrovať nebudem, lebo by mi to neuverejnili.No a nakoniec máme super premiérku čo trepe hovadiny a každú minutu má iný názor.To že v minulosti ako min. soc. vecí a rodiny najviac poškodila invalidov a zdravotne postihnutých asi dávno zabudla.No a nebyť minulej vlády, tak o mýte, ktoré funguje a funguje dobre, by sme nadalej snívali,lebo táto koalícia je banda neschopných smradov.
Nie vsetci nie su blbi, ak by boli tak ta megazlodejska trijica Fico, Slota, Meciar by na stale vladla, vacsina ludi nastastie dostala rozum.
Bandu neschopnych smradov sme nastastie nakopali do zadku. Druhe meno minulej vlady je zlodejina, korupcia, klientelizmus, amaterizmus. To myto zosmolili len preto ze cez neho okradli narod o 6 miliard korun. A aj to bolo zbabrane jak sa len dalo. Necudo, ked tender "vyhrala" kvazifirma co vznikla par dni pred vyhlasenim tendra, ktora nikdy ziadne skusenosti s mytnym systemom samozrejme nemala a za ktorou len cirou nahodou stoji J&T.
A pokial ide o tie zeleznice, konecne to tam niekto da do poriadku. Neviem preco by mal statny podnik zamestnavat ludi ktorych nepotrebuje.
Sa mi páči ako krásne omielaš to isté a opakuješ somariny čo zahlási aj trafený figel s tou jeho sebrankou KDH.Zaujímavé, papalášov a štátnych úradníkov ktorých nikto nepotrebuje ale ich živíme a nie za malé peniaze nikto nevyhadzuje.Len robotníci sú nazvyš.Jasné, určite ich to spasí.Lepšie povedané, ked ich prepustí štát, nemusia sa potom vyhovárať an toho komu to za nejakú tretinovú cenu cvaknú ako aj elektrárne a plynárne.Takú bandu ako je sdku a kdh spolu s sas by mali zvreť do lochu a zahodiť klúč.Nič iné si nezaslúžia.Jediné čo robia odkedy došli do vlády je to, že klamú a okrádajú ludí.A čo sa týka korupcie, zlodejín, privatizačných podvodov atd je hlavne vizitka sdku,ktorá tu porobila takých zlodejín o akých sa iným môže len snívať.Ale blbcov čo im tie rečičky o strašnom zadlžení krajiny a zlej situácii u nás žerú, je stále dosť ako vidím.
LOL ty si myslis ze kazdy kto robi na zeleznici je robotnik? Robotnik nerobotnik, neviem preco by som mal v podniku zamestnavat navyse 5000 ludi ked ich nepotrebujem.
Zavriet do lochu by mali takych jak su Fico alebo Slota, co Slovensku len neustale skodia a rozkradaju ho. tato vlada aj keby tisic rokov kradla tak ani zdaleka nenakradnu tolko co stihli nakradnut gauneri ako Fico, Slota a Meciar. A takym jak si ty to je jedno, tebe je Slovensko totalne ukradnute, teba zaujima len to kolko mozes z vacku vytiahnut tym co platia dane, presne jak hentych troch lumpov.
Zadlzenie krajiny su fakty a nie recicky. Behom 4 rokov narastol nas dlh o 50% a statnu kasu odovzdali totalne vybrakovanu. A mozes si tu dokola tarat kolko len chces, na tom fakte nezmenis absolutne NIC.
Lenže na dialničných známkach sme zarobili viac ako na tomto predraženom mýte.
Keď sa ťa pýtajú, tak slušne odpovedaj.
Si koaličný poskok? Veľký, či malý?
Ako ostro kontrastuje správa, ktorú vydala spoločnosť SkyToll, kde uvádza, že za február štát získal z mýta 11,3 mil. Euro a medzimesačne výber mýta narástol o 600 tisíc. Takže o čom to na vláde rokovali a čo to naše "kresťanské" ministerstvo vlastne produkuje? Predsa nepotrebujeme fabrikovať správy, ktoré podávajú jednostranné a zámerne skreslené infomácie? Načo sú tam na tom ministerstve, ak cesty nestavajú, v Bruseli naviac nič nevyrokovali. To sú tam len na to aby pripravili privatizáciu železníc? Však si šliapu každým slovom po svojom jazyku a fakty ich dobiehajú a usvedčujú zo zámerného fabrikovania dezinformácií.
Az na to, ze jedna sprava hovori o ruku 2010 a druha len o mesiaci januar 2011. Miesas jablka s hruskami.
Milý ole (jOlé), ako môže systém, ktorý nabieha dosahovať od začiatku plánované výsledky a parametre? Výsledky, ktoré uviedol SkyToll len potvrdzujú, že zvolený systém výberu mýta postupne smeruje k plánovaným výsledkom a parametrom. Ale to ty predsa nemôžeš vnímať, však? Tebe stačí, ak ti niekto dá jeden údaj, ktorý Ti potvrdzuje alebo vyvracia to, čo chceš počuť a viac Ťa predsa nezaujíma. Takže navrhujem Ti ostaňme každý pri svojom vnímaní faktov, údajov a informácií.
Tak sorry ale ked sa na myte na statnych cestach vyberie 140 milionov EUR tak hadam by z toho stat aspon nieco mohol mat, nie? Preco by mal mat skytoll navratnost investicie do 2-3 rokov? To sa nedalo rozlozit na dlhsie obdobie? Dalo by sa, co by nie, ale chalani z J&T prikazali Fickovi a tak bolo.
Štátny dlh Slovenskej republiky vlani rekordne rástol. Jeho hodnota sa zvýšila z 33,7 percent HDP v roku 2009 na minuloročných 39 percent HDP ku koncu roka 2010. "Takýto vývoj hospodárenia je neudržateľný,“ hovorí Vladimír Vaňo, analytik Volksbank. Zvýšiť by sa podľa neho mohli úroky za refinancovanie starých dlhov a vyšší dlh by Slovensko dokonca mohol pripraviť aj o súčasný rating. Vláda chce taktiež predísť zvýšeniu prirážky za slovenské dlhopisy, preto sa chystá v tomto roku urobiť nepopulárne opatrenia a znížiť fiškálny deficit na tri percentá z vlaňajších 7,8 percenta.
Podľa viacerých analytikov tohtoročný štátny dlh presiahne až 30 miliárd eur a vyšplhá sa na 47 percent HDP. Slovenská republika si požičala už aj v prvých mesiacoch tohto roka, vo forme štátnych dlhopisov a pokladničných poukážok, sumu takmer 2,3 miliardy eur. "Za správneho predpokladu si tak v tomto roku budeme musieť celkovo požičať 8,5 miliardy eur,“ hovorí Andrej Arady, makroekonóm VÚB banky.
Ešte sem doplň informáciu, koľko si už cestou emisie štátnych dlhopisov vypožičala táto "svätá" koalícia.
Aby bolo jasné, vocogou a húisxui.
To co si poziciava terajsia vlada ide prevazne na splacanie enormnych dlhov ktorymi minula vlada zatazila obcanov. Cize si vedla jak ta bedla, ako vzdy.
Hehehehe. A nebolo to tak, že boli treba prachy aj na kadeaké akcie decembrové, súdruhov koaličných?
Vieš koľko peňazí táto šporovlivá vláda vyvalila na odmenách za 3 mesiace prerozdeľovania korýt?
Nerozumiem celkom - napred sa hovorí o strate 86 mil. a potom o zisku 36,2 mil.E -úvodom. Mňa trápi,že zavedením mýta sa zvýšil výber o 1OO mil(141-41/dialn.známky) a za mýtny systém sa platí 105 mil.E. To akoby ten čo do auta namontoval tachometer dostane viac ako ten čo vyrobil celé auto, ešte mu k tomu priplatím. Neviem tiež , čo má zníženie spotrebej dane s týmto., ak sa znížila ,ušetria autodopravcovia- je to bonus štátu pre nich
Splátky za vybudovanie mýtneho systému sú iba dočasu !! S pribúdajúcimi km spoplatnených ciest bude ten rozdiel oproti známkam väčší a väčší a výška splátok pôjde jednoznačne percentuálne oproti zisku dolu až do zaplatenia a potom sa budú sypať bubáky na údržbu a výstavbu ciest I.,II. a III. triedy. To všetko za predpokladu, že súčasná sebranka pri kormidle tu nevytvorí dieru, kde ani pes neštekne.
viac verím síce Chomovi, ale 880/13=68 mil.E ročne je veľa, keby to i lacneší robili, stále je to veľa, nemusím však do toho vidieť -som z iného fachu, argumenty MD su však na vode, to dokážem posúdiťi ja
Ja číslam, čo emitujú Mikloš a Fígeľ neverím.
Všetko je deformované.
Nakoniec, sú to klamári. Klamali pred voľbami, len tak hučalo.
A vládu vedie Radičová, ktorá tendenciu podvádzať predviedla dostatočne v parlamente.
Rezignovala síce, ale má to v krvi. Už jej to nik neodpára.
Ved prave tomu sa venuju, kvoli zle nastavenym splatkam za myto sme v minuse 85 milionov EUR.
V com klamem? Ved ma oprav. Aha neopravis, vies len tarat ako vzdy ROFL
No nic, ty len pekne plat do kasicky J&T, tak dobre to Ficko s tym predrazenym mytom zariadil LOL Vybudovanie celeho systemu stalo 200mil EUR, zaplatit musime 880mil EUR.
No predsa v tom, že tých tebou spomínaných 85 mil. je mínusom kvôli zle nastaveným splátkam za mýto, či ?? :-))))
Ano, lebo tie splatky sa dali dohodnut aj nizsie. Lenze chalani z J&T chceli aby sa im naklady vratili behom 2-3 rokov, potom uz len zarabaju.
Trepeš sprostosti o veciach ktorých nemáš ani šajnu.Ale však nevadí, komu neni zhúra dáno v apotéce nekoupí :-)))))
Hehehe, tí sa venujú predovšetkým tomu, ako sa napakovať , kým pôjdu od korýt.
Praveze vam co ste sa za minulej vlady bezbreho pakovali zastavili kohutiky a preto pistite jak vydurene potkany hehehhe. Cim viac pistite, tym lepsie pre narod.
Už sa teším ako o 3 roky, ak nie skôr pokopú do zadku vás, na to tvoje pišťanie.I ked si nedokážem predstaviť, čo za 4 roky vládnutia môže táto dementná banda ešte porobiť.Tak sa len pýtam, bude vlastne vdaka tejto sebranke o 4 roky vôbec nejaké Slovensko?Lebo zatial sa rieiši len to čo sa dá ešte predať.Nejaké ludské problémy zdá sa modrých ani najsvatejších netrápia.Však prečo by aj.Ked má dakto 15 000 eur plat tak jasné že má na háku celý národ.Janko sa riadi heslo auto beží, plat mi fičí, celý národ mám ja v p..
Táto nekoncepčná zlodejská banda už nevie kam z konopí a pristupuje opäť chaoticky k systému, "čím horšie, tým lepšie pre stranícke centrály zlepenca ", len zabudli parchanti, že zodpovednosť sedí pevne na ich ramenách !! Čo má spoločné s mýtom spotrebná daň na naftu ??? Podľa zlodeja Mikloša to tam zakomponovali do tabuľky a grafu, lebo by musli chudáci priznať, že napriek zastaveniu výstavby nových spoplatnených úsekov je mýto ZISKOVÉ !!
Asi nevies pocitat. Kvoli mytu sa napriklad nepredavaju dialnicne znamky cize musis tam ratat aj s tymto.
Asi nevieš čítať. V článku nie sú uvedené aké sú straty z predaja diaľničných nálepiek ( konkrétne číslo ), ani zo spotrebnej dane ! Zatiaľ platí to, čo uviedla Národná diaľničná spoločnosť, že z i s k je namiesto plánovaných 62,8 mil.€, 36,2 mil.€ ! Teda ak tým rozdielom v pláne a reálnym ziskom je myslená strata z predaja d.nálepiek a zo spotr. dane spolu ! V tom prípade je strata 26,6 mil.€ ( pre Tvoje pochopenie 62,8 - 36,2 = 26,6 ) ! :-) Ale zisk je vyššie uvedená suma 36,2 mil.€ Aspoň ja som to tak z textu pochopil.
Je to tam uplne presne uvedene, vypadok prijmov z dialnicnych nalepiek je 41.21 miliona eur.
aKýSI šTáTNY úRADNíčEK zBINO VYPISUJE FURT. jA SOM HO VYPOL, TAK ANI NEVIEM čO.
Keby štát nemusel zaplatiť tých 880 miliónov eur firme Sky Toll, tak samozrejme by to bolo ziskové.
Ale koľko už štát zaplatil firme Sky Toll a koľko sa vybralo na mýte doteraz?
Vieš, je v tom guláš aj z dodatočných zmien, čo si vyárendovali dopravcovia. To si SkyToll necháva zaplatiť. Ani boh sa v tom nevyzná. Isto nie my, vonkajší pozorovatelia.
Je jasné, že treba splácať investíciu a súčasne platiť prevádzkové náklady.
Teraz je ešte relatívne mŕtve obdobie, doprava ešte nebeží naplno.
880 mil. = 8 rokov splátok. Ty si myslíš, že potom Skytol spakuje zariadenia a pôjde ďalej ?? Potom to bude 141mil a viac€ za výber mýta a žiadna splátka !! Tvoje argumenty sú tak krátkozraké ako táraniny Mikloša a spol. z veštiarne SDKÚ-DS o predraženej výstavbe diaľnic cez PPP projekty. Multiplikačný efek vynaloženej investície ?? Pre teba pojem úplne neznámy !!
Nuž môj pekný, zdanie niekedy klame, ale ďakujem za kompliment :-)))
Niekto si dáva k menu rok narodenia (trebárs Štefan51), ale ty ten prípad nebudeš.
Máme na veci podobné názory. Nič v zlom.
nezabudka....vybralo sa 141 milionov...stat dostal 36 milionov...chces tvrdit, ze zvysok je udrzba???....
Ty truľko si taký jednoduchý :-)))) Ty si najvďačnejší cieľový objekt veštiarne SDKÚ-DS !! Napíš čo ešte dostal štát okrem tých 36 mil.€, ak na to tvoja mozgová kapacita stačí a skús si naštudovať niečo o servise a ZP majetku diaľničnej spoločnosti.
Zbina ani Olého si netreba všímať.To sú len papagáje čo vedia opakovať fico je zlý, všetko je zlé, s SDKU na večné časy a nikdy inak.
leonardo...komu ostal rozdiel z vyzbieranej sumy za myto a to, co stat dostal???....mozes mi to vysvetlit???...
Všetko čo je nové, sa musí postupne splatiť ako ked staviaš dom ma hypotéku.Aj ten neni hned tvoj.Okrem nákladov na kúpu si žiada prevádzkové náklady, údržbu atd.To tiež niečo stojí.Potom tu bol štrajk dopravcov, čo chceli väčší počet mýtnych úsekov, oproti tomu kolko ich bolo, ich pribudlo takmer dvojnásobok.Tak a teraz si to zrátaj.Okrem toho, mýto je nepriama úmera, čím dlhšie ho máme, tým väčší zisk štátu prinesie.Ale to by samozrejme museli naši najsvatejší nakprv vysvetliť, čo neurobia.Lepšie je vykrikovať, to fico, fico je zlý.A vy to opakujete furt po nich.Ked sme už pritom, ukáž mi jednu jedinú vec, ktorú spravil terajší min. dopravy pre Slovensko, okrem jeho krásnych, no žiaľ, doteraz a ešte dlho nerealizovaných nápadov..???
nezabudka.....pozri si graf...na myte sa vybralo 141 milionov Eur...stat dostal 36 milionov eur...kde ostal ten rozdiel???...
platime taky drahy servis???...co tu pleties majetok dialnicnej spolocnosti.....Skytoll vybral 141 mil....a statu poslal 36 milionov.....kde skoncil ten rozdiel???
Tento mýtny systém nehájim, nemám k tomu dôvod ani do toho nevidím.
Ale zavedenie mýtneho systému je všeobecná tendencia v EU. Škoda, že to nebolo skoordinované.
Česko má veľa brán, Slovensko išlo drahšou ale variabilnejšou cestou s lokalizáciou s GPS.
tendencia EÚ j e nás šklbať až do kosti, privatizácia povinného poistenia atď, spomínať Ústavu SR a zvrchovanosťSK je na zaplakanie
EU nám neprikázala kúpiť mýtny systém, ani privatizovať povinné poistenie.
Ináč: v ČT bola debata o povinnom poistení zodpovednosti za škodu. V Česku vyberú poisťovne ročne (všetky údaje v prepočte na CZK) 24 mld. a vyplatia 12 mld.
Na Slovensku vyberú 12 mld., vyplatia 8 mld.
V Nemecku vyberú na povinnom poistení 12,5 mld. a vyplatia 12 mld.
Nepochopitelné čísla. Šklbú nás a Čechov riadne. A štát im sekunduje.
Opakujem, všetky čísla sú v českých korunach.
Tak počúvajte vy tam hore. Vy si len osviežte pamäť, kedy ste štrajkujúcim varili guľáš a nahovárali ich v stávke pokračovať. To ste boli vy, čo ste podnecovali štrajk za zníženie mýtneho, už ste zabudli? Tú nekoncepčnosť si pripíšte do svojho zoznamu a už konečne pochopte, že vaše jediné východisko je slovo "ODSTÚPIŤ"!
A donútili zväčšiť počet meriacich úsekov,tým porušiť zmluvu so SKY-TOL a tým znížiť efektívnosť celého systému.Za služby štrajkujúcim teraz musíte platiť,čo tak po znížení pokút i zrušiť poplatky.Veď diery na cestách nejako poplátame, peniaze získame od všetkých a veď musíme poplniť sľuby.
Je zrejmé, že zavedenie mýtneho systému nebolo pripravené dobre. Výber zlého dodávateľa, zle nastavené parametre, podozrivá zmluva, absencia skúšobnej prevádzky, odstraňovanie systémových chýb počas ostrej prevádzky,... Vážny nebral svojich aj oprávnených kritikov vážne a výsledkom je zlý systém. Zase sa potvrdilo, že nekompetentný človek dokáže na nesprávnom mieste napáchať obrovské škody. Pripomínam, že súčasné vedenie rezortu dopravy, už aj tak nízko položenú latku odbornosti ešte ďalej znížilo. Na Slovensku je to tak.
Plačeš pekne, ale na nesprávnom hrobe !! Výber mýtneho systému a jeho, podľa mňa neskoré zavedenie, bolo tým najlepším rozhodnutím, ktoré urobili volení zástupcovia na MD. Vedeli by ti o tom rozprávať starostovia a primátori miest a obcí, v ktorým neregulovaná a slabo spoplatnená kamionová doprava zničila cesty. Toľko spomínané porovnanie ceny z Českom utrpelo ťažké fraktúry na všetkých nohách a česi si neskoro uvedomili, že ten ich mikrovlnný systém si môžu strčiť za klobúk a preto pristupujú na satelitný systém, ktorý máme na Slovensku hotový. V konečnom dôsledku to bola pre Slovensko najekonomickejšia alternatíva čo potvrdzuje už teraz výber mýta na tých zopár km, ktoré sú spoplatnené. Pre vyššiu efektivitu je treba stavať diaľnice a rýchlostné cesty ,aby bolo čo najviac spoplatnených úsekov, ktoré sa nedajú obísť po cestách II.a III. triedy.
Plný súhlas, naši dopravci by boli najradšej keby neplatili nič, len občas natankovali a všetci vodiči by im jazdili nie na 2 ako je tomu už vo veľa slovenských dop. firmách zvykom ale na 3 karty alebo krúžky.Výplatu dostanú raz za 2-3 mesiace, netvrdím, že všetci ale je ich dosť.A to pomlčím o rieišní príp. problémov s políciou alebo v príp. nehody, či poruchy zo strany dopravco.Doslova do písmena, šofér si, porad si sám.A takisto ma vie pobaviť ked dopravci plačú nad drahým mýtom, že musia platiť za rozbité cesty.Nuž vážený a milý, vy ste ich rozbili, vy aj plaťte.Stačí sa postaviť k hociktorému lomu alebo štrkovni.Garantujem vám, že z 10 je 8 kamionov preťažených a nie o 1-2 tony.Ale to páni dopravci predsa vedia najlepšie.
a stále sa tu nájde dosť trubirohov, čo hľadajú všetky chyby sveta na mýtnom systéme. Dala by som im povinne bývať v tých lokalitách, kde sa denno-denne presúva ťažká kamiónová doprava, samozrejme pretažená, ako spomínajú páni nado mnou. Ja som to chvíľu zažila a viem, o čom hovorím !
Bohužiaľ niektorý vidia kamion len na obrázku alebo v tv,tak si ťažko dokážu predstaviť čo je to, ked cez dedinu, kde boli predtým zvyknutý tak max. na autobus alebo nejaký traktor z JRD, teraz prebehne denne 50-100 kamionov.Cesty dostanú na frak hned a o statike domov ani nehovorím.Lenže, niekto vidí, len to, že mýto sa zaviedlo za fica tak je zlé.Samozrejme, všetko čo spravila bývalá vláda je zlé.Nuž, terajšia nespravila ešte nič ale asi sa riadia starým heslo, kto nič nerobí, nič nedo..be.A tí čo najviac plačú nad mýtom, to je nie je ani tak kvôli mýtu samotnéme ale to že predtým mali 200% zisky a teraz mu musí stačiť aj 50-60%.Prečo neštrajkujú nemecký, farancúzsky, holandský atd dopravci??Ved aj tam majú mýto.A okrem toho, sami nemci sa vyjadrili, že slovenský mýtny systém, je z hladiska pripravenosti aj technológií jeden z najlepších v Europe.
Tiež o nich viem svoje. To, čo píšeš a veľa iného.
A tí drobnejší, by najradšej brali prachy bez faktúr a dokladov o zaplatení.
Väčšina z nich sa s pýta, či by to neišlo "bez zbytočného papierovania".
Od niektorých, ktorím sme vyplatili zálohu, sme museli faktúry doslova vymáhať.
Ale tomu, čo sedí celý deň v aute, aj tak nie je čo závidieť.
To bohužiaľ nie.Práca vodiča je náročná psychicky aj fyzicky,lenže UNAS a páni dopravci vidia jedine to, že musia platiť mýto.No a ked nie sú také zisky ako predtým a nebodaj aj vodič odmietne jazdiť cez krúžky alebo čakať 2 mesiace na výplatu, tak to je pre nich hotová katastrofa.Ved ako sa potom každé 4 roky kúpi nová A8 alebo dačo pod?Netrvdím, že sú taký všetci ale je ich dosť,viac než dosť.A čo sa týka rozbitých ciest, to je len vina preťažených nákladiakov.
to nezabutka21: nemel kraviny, v Česku mýto vidělává a u vás: Strata štátu po zavedení diaľničného mýta sa z očakávaných 75 až 80 miliónov eur vyšplhala na takmer 86 miliónov. Ukazujú to najnovšie údaje ministerstva dopravy. Správou o fungovaní elektronického výberu mýta sa zaoberala vláda.
to je ta ekonomická alternativa pro Slovensko:)
A je to tu.Figliarik opäť ukázal svoju pravú tvár a svoju prefíkanosť,aby zniesol pod čiernu zem to voči čomu mal svoje tupé výhrady.On vlastne po rom ako podporoval UNAS ani k iným výsledkom prísť nemohol,bol by sám proti sebe.Takže došlo sa k takým záverom,k akým sa dôjsť muselo lebo Fico!
Tak daj ty tie spravne cisla. Cele myto, jeho prehnana cena a splatky su site na mieru J&T. Stat ma z toho prd a zatial len stratu.
Truľko prečítaj si článok z 15:59 a potom sa choď hanbiť do kúta.
Odporúčame