Sú len dve možnosti - buď slobodný internet, alebo budeme vedieť takýchto debilov odchytávať.
Sú len dve možnosti - buď slobodný internet, alebo budeme vedieť takýchto debilov odchytávať.
Drahé vychytávanie múch...
Hlavne Rusi, Američania, Francúzi, v menšej miere Irán, Briti a ďalšie krajiny si sféry vplyvu budujú cez zbrane, Čína na to ide ekonomicky - to sa viac páči aj mne.
Na druhej strane každú čínsku investíciu sprevádzajú vlastné ozbrojené milície, čínske obchody a reštaurácie, mladíci s úlohou zakladať si tam rodiny, a pomaličky si to tam kolonizujú...
Máš pravdu, zabudol som tam dať "údajne".
Jasne, Rusi určite zaútočia tak, ako očakávajú analytici.🙃🙃🙃
Kanada má 10 provincií a 3 teritóriá, bolo by logické, keby sa včlenili podobne ako americké štáty, nie je dôvod, aby celá Kanada tvorila jeden americký štát.
Island je rozhodne najkrajiša európska krajina.
300 dronov je nepríjemných, len Rusi to zvyknú okoreniť Iskandermi, ktoré Ukrajina zatiaľ nemá. Keď bude mať analógiu, čo je otázka času, nepochybne ju využije. A Rusi zareagujú ešte tvrdšie. A keď to Ukrajina dobehne... atď...
To je tá eskalácia, ktorej sa chcel Západ vyhnúť.
Problém je, že spoločnosť je natoľko polarizovaná, že v istých veciach žiadny sudca nie je nestranný.
Soldateska je nepríjemná všade na svete. Aj proruskí občania na Ukrajinou opäť oslobodených územiach by o tom vedeli hovoriť svoje - fotky neborákov priviazaných o lampy obehli svet.
Ale aj toto je dôvod, prečo čas hrá proti Ukrajine a jej ambícii znovuzískať obsadené územia - Rusi si to jednoducho "vyčistia". Neschvaľujem, konštatujem.
Čína od začiatku požičiava s tým, že sa jej to nevráti a dostane svojich dlžníkov do svojej sféry vplyvu. Z celkových devízových rezerv Číny cez 3,2 bil. USD je 22 miliárd smiešna čiastka. SKôr bude pre Západ zaujímavé, ak naozaj siahnu na ruské devízové rezervy a kapitálovo silné krajiny ako Čína začnú znižovať svoje investície do dolára, libry a eura - deficitný Západ totiž svoje dlhy nevracia, ale nahrádza ich novými...
To by mohli zadržať rovno všetkých z estekáčiek, vie niekto o nejakej, kde sa to nedeje?
Zase statusy pre sociálne siete. V normálne fungujúcej diplomacii by už bol dávno predvolaný veľvyslanec.
Nie, kopec malých bežných dronov, ktorými všetko zahltia hlava-nehlava...
Ale no! Až po anexii Krymu prvý raz presiahla ukrajinská podpora vstupu do NATO 40%, cez 50% sa dostala až po plnoformátovej vojne.
Agresívnemu Rusku nik neustúpi preto, že sa vyhráža, ale preto, lebo disponuje vojenskou silou a nie je obdobná sila, resp. vôľa na jej použitie, ktorá by ho z Ukrajiny vyhnala.
Ruská propaganda si to samozrejme prispôsobila, ale spojenie Rusko-Bielorusko-Ukrajina dáva o dosť väčšiu logiku, ak UA-EU. Viem, že klišé, ale budúcnosť ukáže.
Je samozrejmé, že najchudobnejšia krajina Európy sa chce mať, ako každý, lepšie. Len ešte netušia, že ono to až také jednoduché nebude a kopec podnikov im padne, kým sa vôbec niekde ďalej v životnej úrovni dostanú.
Súhlas. A už aj tí, čo zdrhli vidia, že to v tej Európe ani zďaleka nie je také ružové, ako mysleli.
Oni sú jediní, saozrejme s Čínou, ale prečo by sa do toho plietli? Pre nich sú to aj tak Rusi ako Rusi.
Je to obrovská plocha a obe strany sa už naučili všetko rozptyľovať na veľkú plochu. Sem-tam sa síce pozabudnú, potom to buchne, je toho plný telegram, zabolí, ale situáciu to dramaticky nemení.
Hej, sankcie. Since 2O14 😜😜😜
Odporúčame