VIDEO: Rusi v plynovode? Takto mali preniknúť k Sudži
Aké premostie? Veď sa nehovorí o rieke, ale o meste. Vynorili sa severne od Sudže (mesta) a zároveň zaútočili od severu. Ukrajinci utekali na juh k Sudži (mestu), kde Rusi odpálili most, ktorý zamínovali Ukrajinci, čím im zastavili konvoj, ktorý potom bombardovali. Z celej kurskej oblasti už Ukrajinci okupujú v postate len mesto Sudža a cestu k hraniciam, ktorú však majú Rusi pod kontrolou dronov.
Dokonca aj denník N to dnes uznal:
"Na tom, že situácia je pre ukrajinskú armádu veľmi zlá, sa nezávisle od seba zhodujú ukrajinské, ruské aj zahraničné zdroje. Fínski analytici z Black Bird Group nakreslili mapu, z ktorej vyplýva, že Ukrajinci sa veľmi rýchlo stiahli z celej severnej časti výbežku a ovládajú už iba 15 až 17 kilometrov hlbokú oblasť okolo mesta Sudža."