Rusko má jen dva spojence, válku a chudobu. A dva problémy, Putina a jeho přisluhovače.
Názor z diskuze na ruském webu VK.
Rusko má jen dva spojence, válku a chudobu. A dva problémy, Putina a jeho přisluhovače.
Názor z diskuze na ruském webu VK.
Na to, ze to ma byt podle nekterych chytraku skoro dementni nekompetentni starec, ma teda fakt koule! Hezky, Joe :) you are making America great again!
Niektoré veci sa v čase nemenia.
USA zase zabraňujú Európu.
A veľká časť Európanov bude za to Američanov zase nenávidieť.
Zatímco se Putin bojí i vlastních obyvatel, americký prezident se prochází po Kyjevě! Není větší politické gesto a facka rusákům než to, když americký prezident dorazí do Kyjeva, Rusko nemůže na Ukrajině nikdy zvítězit, to je dnes už jasné.
Na to, ze to ma byt podle nekterych chytraku skoro dementni nekompetentni starec, ma teda fakt koule! Hezky, Joe :) you are making America great again!
Kdyby mi někdo 25.2.2022, den potom, co druhá nejsilnější armáda světa napadla zaostalou, zkorumpovanou Ukrajinu se špatně vyzbrojenou armádou, že za rok se bude deduško Jozef procházet po Kyjevě a Putin bude zalezlý v bunkru a bude se bát vlastních lidí, asi bych se mu vysmál.
Proč právě německé tanky?
Podle korespondenta stanice BBC Ukrajina usiluje právě o německé tanky Leopard ze tří hlavních důvodů:
Za prvé, množství tanků Leopard 2 je rozsáhlé. Podle vojenských expertů jsou jich v různých zemích celkem tři tisíce.
Za druhé, s tanky Leopard v současné době operuje celkem 13 evropských zemí. Pro Ukrajinu by tedy nebylo příliš složité shánět náhradní součástky a munici.
Za třetí, tyto tanky vznikly během studené války a byly navrženy tak, aby byly schopny porazit ruské tanky T-90, kterými Rusko na Ukrajině útočí.
Super!!!
Lidský život neměl pro Rusy nikdy valnou cenu a dnes to opět dokazují.Dnes už to není o válce, ale hrozná putinova msta za obrovský ruský neúspěch, který sleduje celý svět. Tisíce zavražděných, genocida, útoky na prchající civilisty, popravy civilistů se svázanýma rukama ranou do týla, ničení měst, nádraží, přehrad, skladů potravin, nemocnic, infrastruktury, rabování, znásiňování a další válečné zločiny,....to je ta speciální operace?
Putin Ukrajinu nikdy nezlomí a nezíská, to bylo jasné už od prvních dnů rusácké agrese, nemá na to ani vojensky, ani ekonomicky, ani mentálně, ani technologicky, jen zaseje akorát nenávist vůči Rusům na desítky let.
Putin touto agresí uvrhl Rusko na další desítky let do izolace a bídy. Jenom válečné reparace bude Rusko splácet spoustu let a srazí ho ekonomicky na kolena (nehledě na ekonomické sankce). A ty reparace platit budou, k tomu je svět donutí.
Žádný útok nebyl, nebo vlastně byl, ale odrazili jsme ho, všechny drony jsme zlikvidovali a nic se nestalo. Vlastně stalo, ale ztráty žádné nebyly, ta loď je poškozená jen trošku.
A ty ostatní výbuchy a požáry, to bylo jen cvičení (asi hasičů a potápěčů).
Jako u toho Kerčského mostu : je poškozený jen trošku, už na tom pracujeme a večer po něm budou zase jezdit vlaky
Sevastopol : Rusko hlásí minimální škody
Ruský fašismus dává moc těm největším ubožákům. A nechává je čvachtat v korytě naplněném nenávistí :
https://zahranicni.hn.cz/c1-67086970-rusky-f…
Rusko má největší neonacistickou komunitu na světě :
Premiér Fiala se svojí vládou pouze sklízí plody a výsledky práce předchozích vlád. Díky nekompetentnosti, neschopnosti, nezájmu řešit problémy, hamižnosti a v neposlední řadě i kolaborace s rusákem a podlézání rusku a Čině, je u nás situace v oblasti energetiky taková jaká je.
Nemáme trubky z Polska díky Babišovi, nemáme prodlouženou smlouvu s Norskem na dodávky plynu, nemáme zahájenou dostavbu JE,.... Za to Fialova vláda opravdu nemůže.
Máme ale zajištěný plyn a elektřinu pro domácnosti a zřejmě i pro firmy bez nějakých větších regulací, máme teplo, máme narvané nákupní košíky, plýtváme jídlem, nestojíme nikde fronty na PHM, ....nikdo neumírá hlady ani zimou, důchodci mají velmi slušně za poslední rok valorizované důchody.
Máme zajištěnu perfektní zdravotní péči, fungující sociální systém, patříme mezi bezpečné země....
No a že si připlatíme za energie nebo potraviny? No problem! Tak dobře, jak se máme nyní, se žádná generace nikdy neměla.
Mnozí podobní dávají jako přiklad Maďarsko. Leze Maďarsko Rusákům do pozadí? Ano. Snaží se nezapojovat do pomoci Ukrajině? Ano. Má levný plyn z Ruska? Ne.
Má tedy drahé energie? Ano. Má vysokou inflaci? Ano. Vyšší, než my? Ano. Jak je na tom forint? Bídně.
Naopak my díky velkému propojení s Německem máme páky, jak si pojistit solidaritu s plynem (pád našeho průmyslu by hodně bolel i Němce, navíc oni zase potřebují naši elektřinu) a hlavně jsme si vyjednali kapacity pro příjem LNG v Nizozemí. Gazprom Maďary pravděpodobně odrbává takovým způsobem (podepsali smlouvu, když byly vysoké spotové ceny, tak jim Orbán kývl na absurdní nabídku), že nám to ještě vychází levněji, než plyn z Ruska.
Nechápu tedy, co demonstrující chtějí. Bez ekonomického propojení se zbytkem Evropy pro nás následuje chudoba, nezaměstnanost a minimální diplomatická a ekonomická síla. Ruské suroviny nejsou levné a materiální podpora Ukrajiny je nejlevnější způsob, jak si zajistit bezpečnost před Rusáky...
Pro obdivovatele ruska :
Já jsem rád, že jsme se rusáků definitivně v minulosti zbavili a díky členství v NATO a EU se nemusím bát, že by mě, nebo mé děti, či vnuky, přišel rusák někdy "osvobozovat".
Oni to dnes už chápou i rusky mluvící obyvatelé Ukrajiny, co za svoloč a vrahy je ta ruská omezená horda.
To musí být ti "noví" rusáci v těchto regionech štěstím bez sebe. To je určitě to, po čem celý život toužili.
Teď už budou moci naplno a radostně umírat za putina v první linii.
Zima bude pro rusáky konečná.
Ukrajinci už teď nepůjdou do nějakých střetů, kde jim hrozí větší ztráty.
Bude stačit kontrolovat a likvidovat zásobovací trasy a rusáci bez jídla, zimního vybavení, PHM a střeliva nemají šanci zimu přežít. Bude kapitulovat jedna jednotka za druhou.
Rusáci už prchájí z Krymu, teď i z Chersonu, ale vše jde podle putina podle plánu. Super.
Vzpomínáte na jednání Ukrajinců s rusáky na konci února v Bělorusku? V době, kdy tyto delegace měly zahájit jednání o ukončení války nebo najít nějaká společná řešení co dál, zaútočili rusáci raketami na Charkov. A nebyl to útok na vojenské cíle, ale na centrum města a obytné čtvrti.
V té době ještě Ukrajinci byli ochotni udělat rusákům nějaké ústupky.
Takto si rusák představuje jednání o míru.
Vzpomínáte na jednání Ukrajinců s rusáky na konci února v Bělorusku? V době, kdy tyto delegace měly zahájit jednání o ukončení války nebo najít nějaká společná řešení co dál, zaútočili rusáci raketami na Charkov. A nebyl to útok na vojenské cíle, ale na centrum města a obytné čtvrti.
V té době ještě Ukrajinci byli ochotni udělat rusákům nějaké ústupky.
Takto si rusák představuje jednání o míru.
Odporúčame