Ako píše Tereza Spencerová:
:::možná se USA v neděli dopustily kritické chyby… v kostce: irácký politický establishment i mocné šíitské milice už několik měsíců diskutují o legální cestě, jak vyhnat americké vojáky ze země… pak před pár dny kdosi zaútočil na americkou základnu u Kirkúku… namísto, aby Pentagon nejprve zjišťoval, kdo za útokem stojí (třeba Daeš, nespokojené místní milice, Kurdové, kteří chtějí získat zpět kontrolu nad oblastí...), ukázal na šíitské milice Katáíb Hizballáh… a zaútočil na jejich základny v irácko-syrském pohraničí… v odvetě za jednoho svého žoldáka americké rakety zabily na 25 příslušníků milic a dalších asi padesát jich zranily… jenže, šíitské milice, které původně s íránskou pomocí vznikly k boji proti Daeši, dnes spadají pod irácké ministerstvo obrany…:::

