V tom čase bolo ťažko pracovať v PZO bez toho, aby na človeka nebol vyvinutý nátlak. Koho vlastne ten Babiš udával? Čítal som na nejakom webe jeho spis a sú tam takéto veci:
:::Kandidát uviedol, že plne chápe potrebu boja proti činnosti vonkajšieho a vnútorného nepriateľa zameranej proti záujmom ČSSR. Uviedol, že hlavný priestor k trestnej činnosti resp. k poškodzovaniu národného hospodárstva vidí vo vývoze druhotných surovín za ceny nevýhodné pre ČSSR ako aj v nezodpovednom prístupe k vývozným fondom vo výrobných podnikoch. Zdôraznil, že v minulosti po prvom kontakte uvítal možnosť kompetentným orgánom poukázať na nedostatky, s ktorými sa pri svojej práci stretáva a ktoré poškodzujú naše národné hospodárstvo. Vyjadril spokojnosť s doterajším spôsobom stretávania sa, ale súčasne vyjadril obavu z odhalenia styku s Bezpečnosťou, čo by mu značne poškodilo v práci.


