Naftogaz nemôže nechať zhabať majetok Gazpromu, súd to pozastavil
Český odborník hovorí:
Jestliže je v kontraktu povinnost odběratele odebírat plyn, je tam stanovena i s penalizacemi a arbitráž řekne ne, to neplatí, ale na druhou stranu u tranzitu, jde je zase povinnost určitých dodávek, ale bez penalizací, což je ohromná chyba Ukrajinců, toto ale arbitráž pomine a řekne „no to nevadí, ale oni mají ekonomické problémy, tak musíte dodávat, musíte tranzitovat“, no tak to je porušení úplně základních principů smluv, takže potom zase chápu z tohoto obchodního pohledu tu ruskou stranu, že se zachovala tak, jak se zachovala. Protože arbitráž skončila." ....