V noci Slovinci použili slzotvorný plyn na skrotenie migrantov. Som zvedavý na reakcie tých,ktorý tak opľúvali Maďarsko pri incidente v Röszke.
V noci Slovinci použili slzotvorný plyn na skrotenie migrantov. Som zvedavý na reakcie tých,ktorý tak opľúvali Maďarsko pri incidente v Röszke.
"Nikto nepovolaný sa k nemu nesmie priblížiť viac ako na 300 metrov". To bude snáď preklep.
Zaujalo ma najmä "dno poločasu rozpadu". S týmto termínom sa stretávam vďaka autorovi po prvý raz v svojom živote.
Rekerovú pobodal pravicový extrémista, lebo bola za prijímanie migrantov.
Turci doteraz neoficiálne podporovali, a teraz sú naštvaní, že už to majú poriadne sťažené.
O úspechu ďaľších ruských náletov na ciele IS v Sýrii už pár dní noviny nepíšu, ale že turecký premiér označil maličký nevyzbrojený dron, že je "ruskej výroby", to stojí za správu. Vedia rozlišovať tí novinári, čo je dôležité a čo nie je.
Aj Veľký čínsky múr fungoval, aj múry v Nemecku. Znížili na zlomok počet prechodov.
Presne tak. Ťažko bude chodiť niekto do Čiech na týždňovky upratovať kancelárie či robiť pomocného skladníka.
To nie je starý vtip za komunistov, ale voľne podľa básne Bertolta Brechta. Asi to zľudovelo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Die_L%C3%B6sung
K ončí takto:
"Nebolo by potom jednoduchšie, keby vláda
ľud rozpustila a
zvolila si iný?"
Die Lösung
Nach dem Aufstand des 17. Juni
Ließ der Sekretär des Schriftstellerverbands
In der Stalinallee Flugblätter verteilen
Auf denen zu lesen war, daß das Volk
Das Vertrauen der Regierung verscherzt habe
Und es nur durch verdoppelte Arbeit
zurückerobern könne. Wäre es da
Nicht doch einfacher, die Regierung
Löste das Volk auf und
Wählte ein anderes?
Ten je dobrý. Ostatne, z fotografie zostreleného drona (leteckého modelu?) jasne vidno, že je podstatne menší ako Orlan-10 (obe fotografie sú v článku v gazeta.ru) a podobá sa na neho nanajvýš tým, že obe majú trup a krídla. V článku (vyššieuvedený link) považujú za pravdepodobné, že to bolo lietadielko z Turecka.
O ktoré ruské médiá sa jedná? V článku som sa dočítal iba o ruskom denníku gazeta.ru. Aj keď to redaktorovi popreli, čo by sme o tom neinformovali, že?
Najlepšie je poukázať na faktickú chybu v článku, kam ukazuje odkaz. Tvoja argumentácia je variantom "ad hominem", vzťahujúca sa na médium. Takáto argumentácia stavia do negatívneho pohľadu diskutéra, ktorý ju použije.
Maďari to robili preventívne. Z 385 tisíc migrantov , ktorí vstúpili do Maďarska, drvivá väčšina je preč . Keď bude Nemecko saturované a uzatvorí hranice, Rakúsko hneď po nich a migranti sa začnú kumulovať v Slovinsku, to prestane prijímať, začnú sa kumulovať v Chorvátsku. Hranicu so Slovinskom Maďari kontrolujú.
Už viac razy sa objavilo v novinových článkoch, že Grécko nemá štatút bezpečnej krajiny. Tak ako je to?
1 ) nie je potvrdené. Správa iba určuje 320 km^2, z ktorých mohol byť BUK odpálený.
Pripadá mi absurdné, aby Nóri platili rekonštrukciu parku v Petržalke. A to neďaleko bývam.
To, či boli rodičia Beátky šťastní, je veľmi pochybné. To by sa museli vyjadriť oni. Mohli sa tak navonok tváriť, a vo vnútri plakať od bolesti. To je veľmi pravdepodobné.
Chýba mi tam ČSOB, kde mám účet úplne zadarmo za splnenia podmienok, ktoré aj tak bežne plním.
Veď nech ich vozí do Slovinska. Čo má za problém?
Odporúčame