Občianska vojna v Sýrii vypukla už pred 4 rokmi. Kde bola odvtedy? Odvtedy nepila chudera kávu? Namiesto toho, aby bola rada, že jej a deťom nehrozí smrť, sa sťažuje novinárke?
Občianska vojna v Sýrii vypukla už pred 4 rokmi. Kde bola odvtedy? Odvtedy nepila chudera kávu? Namiesto toho, aby bola rada, že jej a deťom nehrozí smrť, sa sťažuje novinárke?
Na France24 som videl vyjadrenie ministra zdravotníctva Saudskej Arábie. Zakončil ho slovami : "Tak či tak, bola to vôľa božia".
Na predplatný lístok by som vedel. Mám ho za polovicu, ale fakticky tak málo používam MHD, že lístky by ma vyšli určite lacnejšie. Je to istá forma luxusu, keď nemám starosti s označovaním lístkov :-)
Ty si teda drsný. Snáď nechceš, aby sa aj ona nakazila?
Ešte pred zmasívnením terajšieho prílevu migrantov mal Bamf (spolkový úrad, ktorý to vybavuje) nevybavených 250'000 žiadostí o azyl, pričom za prvý polrok 2015 rozhodol cca o 115'000 žiadostiach.
Jedna vec je nedohodnúť sa, druhá vec je dohodnúť sa a dohodu nedodržať.
Pozerám porovnávaciu tabuľku trestov v IS a v Saudskej Arábii. Trest kameňovania je v oboch kolónkach iba pri cudzoložstve (Ehebruch). Vo všeobecnosti sú tam minimálne rozdiely, napríklad za lúpežné prepadnutie sa v IS amputuje ľavá ruka a pravá noha, kým v SA nie sú končatiny konkretizované. Ktovie, možno si odsúdenec môže vybrať, o ktorú ruku a o ktorú nohu chce prísť.
Našťastie ešte nerozhodli, že ľudia sú povinní počúvať rádiá.
Je to ešte hlúpejšie, než by sa zdalo. Čítal som v Spiegel-online rozhovor s utečencom zo Sýrie, 60 rokov, už je v Nemecku. V mladosti mal nádor, dlhodobo sa liečil v NDR a naučil sa plynulo nemecky. V Sýrii bol malý podnikateľ, nejaké peniaze mal. Chcel odísť pred Asadom, nechcel však absolvovať strastiplnú a životunebezpečnú cestu, tak požiadal o vízum. Jeho žiadosť bola zamietnutá.
"Hádžu kamienky na pilier" znie dosť nevinne. V skutočnosti je to symbolické kameňovanie diabla (symbolický je diabol, kamene sú pravé). Možno im ich boh chcel touto udalosťou decentne naznačiť, že diabol je v nich...
Čakám, kedy konečne príde návrh, aby zo Slovenska bol spravený protektorát EÚ.
To teda bola facka. Teraz sa Fico určite zamkol na záchode a smrká do vreckovky. Ty si zase hybrid kapitalistických ideí. A úplne vyšinutý.
Zaujímavá koncepcia. Keby bol za kvóty, tak je sviňa. Keď je proti nim, tak je tiež sviňa. Si dosť úboho jednotvárny.
Myslím si, že Ficov argument "ako by sme ich tu udržali, keby tu nechceli byť" nie je dobrý. Mal by odmietnuť preto, že je neprípustné, aby ktokoľvek donútil suverénny štát na prijatie cudzích štátnych príslušníkov za svojich občanov.
To nehralo žiadnu úlohu. Radšej by so mal oceniť, že Fico trvá na svojom. Kiež by mu to vydržalo.
Rád by som, keby Fico vydržal a odmietol tieto kvóty s tým, že takéto hlasovanie sa prieči dobrým mravom.
Tento "projekt" je najväčší podraz obyvateľov Petržalky, odkedy postavili jej prvé paneláky. Príde mi až neuveriteľné, že si trúfajú tsk nehorázne ošklbať obyvateľov Petržalky bez akejkolvek protislužby. Je však pravda, že rovnako neuveriteľným sa mi zdalo, keď bol Bajan znovu zvolený.
Zrejme si nepamätáš vlaňajší príchod prvých ukrajinských vojenských jednotiek do Donbasu. Bolo to presne ako u nás v roku 1968 (som pamätník). Miestni obyvatelia obkolesili tanky a nešťastnej posádke vysvetľovali, že sú na zlom mieste, nech ťahajú domov. Rozdiel oproti roku 1968 bol v tom, že mnohé posádky tam nechali tanky a ťahali domov. Iba úplný ignorant môže tvrdiť čosi, čo je v protiklade so skutočnosťou.
Odporúčame