Pápež zakončil rok 2012 optimisticky, podľa neho dobro nakoniec zvíťazí
Dobro naozaj zvíťazí, som o tom presvedčený, ale nie na tomto svete, kde je prepojený nenažraný oligarchizmus mafie 5-tich percent populácie od politikov, bankových inštitúcií cez koncerny až po Vatikán. Aj pápež sa bude raz zodpovedať za to, že nepoukazuje na finančnú nezrovnalosť cirkvi, za hriechy kardinálov, ktorí sa držia ako kliešť svojich stoličiek vo veku, keď patria myslením už dávno do rakve a kujú pikle, za to, že nepripustia akúkoľvek zmenu svojich skostnatelých a nemoderných tradícií.
Som veriaci človek, verím a opakujem si najmúdrejšie posolstvá v histórii ľudstva vyslovené Ježišom Kristom, ale nie cirkvi, ktorá ich premenila na bláboly, ktoré im v tom či onom čase vyhovujú.