Ako je pre napadnutú Ukrajinu vyhodnejšie, keď sa EU spojí s agresorom Ruskom? Ešte sa dá pochopiť, ak niekto vraví, aby EU lákalo Čínu, ktorá ale nikdy s demokratickými krajinami nebude skutočný spojenec, ale s Ruskom nie(musela by tam byť vláda, ktorá doržiava medzinárodné zákony a neanektuje cudzie územia).
EU by mala, kým v USA zase nebude demokratický prezident. užšie spolupracovať s Kanadou, Mexikom a demokratickými krajinami Južnej Ameriky a Azie.


