keby to tak bolo, tak by už medzi nami nebol
Fico
Kotleba
a 2 miliony nezaočkovaných
keby to tak bolo, tak by už medzi nami nebol
Fico
Kotleba
a 2 miliony nezaočkovaných
Do nemocnicedoviezli 40 neočkovaných a 2 očkovaných
pre antivaxerov by bolo zaujímave vedieť, že či na každého platí ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva
a že či sa nemajú isť radšej zaočkovať
Vďaka očkovaniu nemusí isť do nemocnice s ľahším priebehom.
Čo by za to dalo tých 45 mŕtvych na covid za včera - aj očkovať by sa išli KEBY TO VEDELI ŽE ZOMRÚ ako nezaočkovaní....
Současná vlna epidemie koronaviru bude podle náměstkyně ministra zdravotnictví Martiny Koziar Vašákové trvat s různými výkyvy do jara příštího roku. S virem SARS-Cov-2 se podle jejích znalostí imunologa bude lidstvo „rovnat“ ještě rok. Řekla to dnes novinářům. Osobně podporuje opatření, která omezují neočkované jako v Rakousku.
„Lze předpokládat, že ta vlna bude určitě pokračovat přes Nový rok 2022 do jara. Pokud se ten, kdo nemá příznaky a je mu nad 12 let, nechá naočkovat, tak určitě tu kolektivní imunitu zvýšíme, abychom nemuseli uvažovat o nějakých drakonických opatřeních,“ uvedla Vašáková, která je náměstkyní pro zdravotní péči a zároveň předsedkyní České pneumologické a ftizeologické společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.
Proč se nechat očkovat
Onemocnění covid-19, způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2, je vysoce infekční onemocnění dýchacích cest, které může vést k těžkému postižení plic s následkem smrti.. A to u osob jakéhokoliv věku, včetně jinak zdravých lidí. Vakcíny proti covidu-19 jsou léčivé přípravky zabraňující vzniku tohoto onemocnění tím, že vyvolají proti němu odpovídající imunitní odpověď. Když se po očkování virem nakazíme, naše tělo je na něj už dobře připraveno a umí se proti němu efektivně bránit.
Každý, kdo se naočkuje, pomáhá kromě sebe ochránit i ty, kteří to např. kvůli svému věku či zdravotnímu stavu učinit nemohou.
Proč nabádáme k očkování, když vakcína nechrání na sto procent a očkovací látky proti covid-19 nejsou 100% účinné.
Nic nechrání na sto procent, ale vakcíny spolehlivě chrání před těžkým průběhem onemocnění covid-19.
takže keby boli očkovaní mohlo byť o 9 mŕtvych menej - ale tebe je to jedno
Proč podporujeme očkování?
Jako zdravotní pojišťovna jsme tu i proto, abychom pomáhali chránit zdraví lidí, a to kromě jiného znamená podporovat primární prevenci, objektivně informovat a zprostředkovávat doporučení odborníků. Pokud jde o očkování, vycházíme z doporučení České vakcinologické společnosti. Celková proočkovanost populace, a to nejen proti covidu-19, je pro nás strategickou prioritou. Tak jako podporujeme očkování proti klíšťové encefalitidě, HPV, chřipce, spalničkám, žloutence a dalším nemocem.
Chápeme, že rozhodnutí pro očkování je individuální svobodné rozhodnutí, ale pro některé lidi může být snazší, když mají informace, na které se můžou spolehnout.
Možno to už pochopí aj odus a pedro prekladať netreba
Vakcinace proti nemoci covid-19 je v současné stavu vědeckého poznání nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření pandemie tohoto onemocnění u nás i ve světě. Pomocí očkování totiž chráníme nejen sami sebe, ale své blízké, známé, celou společnost. Důležité je dosáhnout tzv. kolektivní imunity, což znamená, že když je naočkována většina jedinců v populaci, infekce se nemůže šířit. Zavedení vakcinace pomohlo už v minulosti k potlačení, či dokonce vymýcení řady nemocí (např. pravých neštovic, dětské obrny, záškrtu).
Koronavirus ONLINE: V nemocnicích už leží 3114 Čechů. „Vlna potrvá do jara,“ varuje plicařka
Vláda schválila konec testů hrazených z veřejného zdravotního pojištění. Od 1. listopadu bude personál restaurací kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti. Pro dospělé neočkované osoby také končí proplácení testů.
Od 25. října se pak vrací ochrana úst do všech vnitřních prostor, i do kanceláří.
V Cadci v nemocnici na covid
40 nezaočkovaných
2 očkovaní
Kritická situace v nemocnicích Brna kvůli covidu-19: Chybí lůžka i personál
Situace v brněnských nemocnicích je kvůli koronaviru kritická. Kapacita je téměř vyčerpaná, narážejí na personální strop a bude nutné přidávat covidová lůžka. V nemocnicích v okresních městech je zatím situace o něco lepší.
Keby boli všetci čo môžu byť zaočkovaní, tak 90 % lôžok by bolo ušetrených.
Problémy jsou i mimo Brno. „Nemocnice Znojmo kvůli koronaviru od úterý omezí všechny plánované operace," uvedla mluvčí Petra Veselá. Infekční oddělení znojemské nemocnice běžně mívá 15 lůžek. Nyní nemocnice pečuje o 40 pacientů s covidem-19, z toho tři jsou v intenzivní péči.
Právě zavádí například sousední Rakousko nebo Sasko restrikce vztahující se pouze na neočkované jedince: „Máte garantovanou zdravotní péči a máte možnost se naočkovat. Tak proč hazardovat s celospolečenskou smlouvou. Každý z antivaxerů vám řekne, platím si zdravotní pojištění, nechť se o mě stát postará, tak jako se stará o rakoviny a podobně. Jenomže u většiny rakovin zatím není možné se očkovat.“ komentuje Ludvík tuto cestu omezení.
Právě pod vlivem této teorie zavádí například sousední Rakousko nebo Sasko restrikce vztahující se pouze na neočkované jedince: „Máte garantovanou zdravotní péči a máte možnost se naočkovat. Tak proč hazardovat s celospolečenskou smlouvou. Každý z antivaxerů vám řekne, platím si zdravotní pojištění, nechť se o mě stát postará, tak jako se stará o rakoviny a podobně. Jenomže u většiny rakovin zatím není možné se očkovat.“ komentuje Ludvík tuto cestu omezení.
„Drtivá část pacientů v nemocnicích jsou stále lidé starší 65 let. Jsou opravdu maximálně ohroženou skupinou a musí počítat s tím, že se s variantou delta potkají. Nedá se odizolovat tak, aby se to nestalo. Tak ať si každý spočítá rizika,“ vysvětluje bývalý ministr zdravotnictví. „Těch 250 000 nenaočkovaných lidí ve skupině 65+ je opravdu tikající bomba. A tato skupina by klidně mohla zaplnit jednotky intenzivní péče. A teď si představte, že v tu chvíli budete mít autonehodu. Sanitka vás poveze do nejbližší nemocnice, tak jak to má udělat, ale tam bude JIP obsazená,“ přidává.
Predstavte si že budete mať autonehodu a nebudete môcť v najbižšej nemocnici byť ošetrený preto, lebo nezaočkovaní zaberú všetky kyslíky.
Napr. v Cadci bolo na covid 40 pacientov nezaočkovaných a iba 2 zaočkovaní.
Nezaočkovaní si berú na zodpovednosť životy ľudí. Keby boli zaočkvaní, tak v nemocnici by boli voľné miesta.
nemocnica v Čadci
40 neočkovaných - 2 očkovaní
Aj zaočkovaní ľudia sa môžu nakaziť a vo veľmi malej miere aj infikovať niekoho iného. Prenos medzi dvoma očkovanými osobami je veľmi málo pravdepodobný.
Epidemiologička Bražinová radí určite nosiť rúško a chrániť neočkovanú osobu aj seba.
Odporúčame