Matovič využil pamiatku Kuciaka, aby si vybavoval účty s novinármi
„Nestačí mať slobodu a moc ovplyvňovať verejnú mienku, ak pohnútky sú s ľuďmi manipulovať. Nestačí mať povolanie novinár, ak nechcem pravdu hľadať, ale ju vytvárať. Nestačí mať slobodu písať, ak ľuďom podsuniem len výber lží a poloprávd. Nestačí sa hrať na nezávislého, ak stačí krivý pohľad šéfa a napíšem len to, čo sa jemu páči. Nestačí sa za žurnalistu tváriť, ak verne slúžim majiteľovi oligarchovi ako jeho atómový kufrík,“ tvrdí premiér.
*
je to možné, že toto povedal o novinároch náš premier ?????
a čo jeho vynikajúci nápad :
Igor Matovič chce poskytnúť investigatívnym novinárom sumu 10 miliónov eur ročne, aby mohli financovať vyšetrovanie korupčných a iných káuz minulých, ale aj novovznikajúcej vlády.
Novinári mu odpovedali
Pán Matovič, robme si každý svoju robotu. My budeme ďalej zisťovať, odhaľovať, písať vo verejnom záujme. Vy sa vráťte k sľubom, ktoré ste dali svojim voličom. Dostali ste mandát od pani prezidentky na zloženie nekorupčnej vlády