Preto píšem CHCEL BY SOM SA DOŽIŤ? ČO na tom slovnom spojení nechápeš? A urobím všetko pre to, aby som sa tých cca 150 rokov fyzického veku dožil. Ak sa to nepodarí, tak to budem považovať za svoje osobné zlyhanie a vyvodím voči sebe dôsledky.
Preto píšem CHCEL BY SOM SA DOŽIŤ? ČO na tom slovnom spojení nechápeš? A urobím všetko pre to, aby som sa tých cca 150 rokov fyzického veku dožil. Ak sa to nepodarí, tak to budem považovať za svoje osobné zlyhanie a vyvodím voči sebe dôsledky.
A o tom sa niekdy diskutovalo? O globálnych zmenách klímy sa učia deti v základnej škole (alebo keď si študoval ty ste sa o dobách ľadových a medziľadových neučili???). Len z normálne cyklickej zmeny niektorí imbecili robia nové náboženstvo a vykrikujú že za to môže ľudstvo. Kto mohol za globálne oteplenie pred poslednou dobou ľadovou (skončila acca pred 10 000 rokmi)? A to nehovorím o tom že od poslednej doby ľadovej už súčasný človek zažil dve oteplenia a ochladenia (tzv. malé doby ľadové) - tá posledná končila niekedy v prvej polovici predminulého storočia (niektorí tvrdia že až koncom 19. storočia) a teplota sa len vracia tam, kde by bol, ak by tieto anomálie neboli.
To píšeš o Gréte? Asi hej...
Na rozdiel od Meta Lofa si asi aj ty chýbal v škol, keď sa učilo o dobách ľadových a o obdobiach medzi nimi, ktoré boli známe OTEPĽOVANÍM (predstav si že GLOBÁLNYM). Tento cyklus sa opakuje zhruba každých 20-30 tisíc rokov a my sme v súčasnej dobe zhruba v polovici tohto cyklu. Teplota ešte zďaleka nedosahuje hodnôt, ktoré sú spúšťačom novej doby ľadovej a len blázon si myslí, že činnosť nejakých parazitov na zemskom povrchu môže zvrátiť kolobeh prírody.
Choď si svoje kraviny písať niekam do análneho otvoru - napr. do N-ka, alebo na SMEti. Tam ste to už zasmradili a všetci tam na Vás kašlú, tak sa presúvate smradiť tu? Len som zvedavý či by ste svoje nezmyslené kecy zverejňovali aj za podmienky, keby ste museli písať pod svojím pravým menom. Dúfam že registrácia v diskusiách naviazaná na reálne občianske preukazy bude zavedená čoskoro a podobní špinavci ako ty už nebudú mať možnosť zasmraďovať diskusie.
Ty si tu žil pre nejakými 25000 rokov, keď vieš posúdiť že sa otepľuje nejako rýchlo???? Graf rastu teplôt od poslednej doby ľadovej hovorí niečo iné (a tým nemyslím ten nezmyselný hokejkový graf, ktorý už aj klimatický panel OSN označil za podvrh) - teplota je len tam kde by bola, ak by neboli dve malé doby ľadové (jedna začínala v období rastu staroegyptskej civilizácie, druhá končila niekedy v priebehu 19. storočia).
Emisíe musíme obmedziť - pretože len tak dokážeme že otepľovanie nezávisí na ľudskej činnosti, ale ide o prirodzený jav. Chcel by som sa dožiť situácie, keď ožobračený dav európanov o nejakých 100 rokov bude ekoteroristov upaľovať na hranci, nakoľko aj s nulovými (či zápornými) emisiami bude teplota naďalej stúpať....
...Iba jasným jazykom hovorí o veciach, pred ktorými vedci varujú už dlhé roky....
Ekoteroristická propaganda. Pár štúdií financovaných spoločnosťami, ktoré zistili, že tzv. klimatické zmeny môžu byť miliardový biznis. Zvláštne je, že ekoteroristi zásadne neupozorňujú na štúdie, ktoré dokazujú že klimatické zmeny sú cyklický jav, o čom sa mimochodom deti stále učia v školách (alebo keď sa učili doby ľadové a doby medziľadové, tak ekoteroristi v škole neboli????). Je len otázkou času, kedy teploty začnú klesať a nastane nová doba ľadová - a je nezmyslom si myslieť, že nejaké parazity obývajúce povrch tejto planéty tomu dokážu zabrániť!
Nikto nevie ako rýchlo sa teploty menili pred poslednou dobou ľadovou, ktorá skončila pred cca 10-12 tisíc rokmi, vieme len to, že teplota bola PODSTATNE vyššia ako to, čo máme dnes.
Projekt o ktorom sa hovorilo takmer pred 6-timi rokmi. Je otázne či to aj naozaj funguje, alebo zostalo len pri politických kecoch a vyhodených miliónoch za projekty, či montáž. Dynamické váhy mali totiž v súčinnosti s mýtnym systémom do 48 hodín vyhodnotiť či daný kamión neprekročil povolenú hmotnosť a sankcionovať. Za tie roky som ale nenašiel jeden jediný prípad, kedy by biekto sakciu dostal (na rozdiel od automatických pokút za rýchlosť, či jazdu po diaľnici bez zaplateného mýta). Naviac presnosť dynamického váženia je až 10 x nižšia ako presnoť statických váh a meranie musí byť realizované minimálne na 2 váhach... Pri statických váhach do 60 000 kg je povolená odchýlka +/- 60 kg, čo pri dvoch váženiach dáva dokopy +/- 120 kg. Dynamické váhy pri dvoch váženiach vyhodia odchýlku až +/- 1200 kg (pri troch váženiach až +/- 1800 kg), takže prekročenie hmotnosti o 1000 kg je nepokutovateľné, aj keby tie váhy fungovali.
Cudzie hnutie? A na to si ako prišiel? Celé to hnutie vymyslelo pár Afgánskych pajácov čo na základe západných vzorov vytvorili neziskovku a dúfali že sa im sprosté ovce budú skladať na ich život. Ale aj Taliban potrebuje peniaze a odkiaľ ich získa najľahšie? Od blbečkov...
Myslím že valdis sám seba radí medzi tých posledných na rebríčku inteligencie. Čo je ale to isté, ako keby sa zaradil na prvé priečky tých neinteligentných.
Osobne si ale myslím že z hľadiska ekonomiky je lepšie byť KRÁĽ žobrákov, ako skrachovaný miliardár.
@cenalsop: a prečo ste k tomu Omni Coliseu nenapísali aj dôvod, prečo sa korózia nezastavila? Existuje niekoľko druhov tejto "hrdzavejúcej ocele" a používa sa aj podľa toho, v akých klimatických podmienkach je inštalovaná. Iný COR-TEN sa používa na lodné kontajnery a iný na konštrukcie v púštnych oblastiach. V Atlante použili materiál nevhodný do miestnych klimatických podmienok a je dosť možné že zaúradoval aj iný spôsob korózie ako bežná chemická oxidácia (napr. eletrochemická štrbinová korózia, k čomu navádza aj spôsob akým ten materiál v Atlante korodoval). Na jednej strane spomínate hliník a ochrannú vrstvu na jeho povrchu (pasivácia) a na druhej strane odmietate rovnaký proces na špeciálnej legovanej oceli? Nie ste tak trochu schizofrenik? A mimochodom - ako sa bude správať hliníková konštrukcia vystavená slabému roztoku kyslín? Napr. kyslému dažďu? Nebude náhodou tento roztok túto konštrukciu rozpúšťať miesto toho, aby ju pasivoval? A čo vzniká v motoroch ktoré spaľujú naftu?
Súhlasím že si to myslí len somár. A zároveň Vám blahoželám ku sebakritike - Vy ste totiž napísal "Korozia na vyrobkoch zo zeleza sa vzhladom na princip korozie Fe bude pokracovat a po par rokoch to bude treba vymenit lebo to skolabuje."
debilko - vieš o tom že nerezová ocel je tiež "ŽELEZO"? A predstav si že NEHRDZAVIE a NETREBA ju natierať. Aj táto legovaná oceľ je železo, len legovací prvok (v prípade COR-TENu a ATMOFIXu je to prímes medi či fosforu) zabezpečuje že sa povrchová korózia správa obdobne ako povrchová koŕozia u Cu - vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá pokiaľ je nepoškodená chráni materiál pred ďalšou koroziou. Ale to by si musel miesto zbytočného pikovania do všetkého aj trocha študovať.
@cenalsop: Vy ste ďalší z radu chobotov, čo prd o problematike vedia, ale hlavne že majú plnú klávesnicu kecov. V prvom rade nejde čisté ŽELEZO, ale o špeciálny druh ocele (keby ste nebol chobot tak si ten názov v texte prečitate a nerobíte zo seba *nevhodné slovo*) ktorej pôvod siaha do roku 1933 (a v socialistickom Československu bol obdobný materiál vyvinutý v roku 1968 pod názvom ATMOFIX) a bežne sa používa najmä v architektúre. Sám poznám desiatky objektov, ktoré sú z tejto ocele vytvorené (stačí chodiť s otvorenými očami). Ten materiál bude hĺbkovo korodovať iba v prípade, že nejaký magor povrchovú koróziu odstráni. Neviem či za jej vlastnosti môže podiel medi, ale tá povrchová korózia vnútro chráni rovnako ako vytvorená medenka chráni medené výrobky.
Tak ma pouč ty múdc.
Alebo popieraš že G7 má byť skupina ekonomicky NAJVYSPELEJŠÍCH štátov sveta?
Kanada, Francúzsko či Taliansko už roky nepatria medzi najvyspelejšie štáty sveta (Kanada tam nepatrila nikdy). Z G7 sa stal diskusný klub štátov ktoré ovládajú určité oligarchické skupiny a tí medzi seba konkurenciu neprijmú. Ich ekonomická moc každoročne klesá na úkor rastúcich štátov v Ázii a Afrike (je len otázkou pár rokov čo podiel štátov G7 klesne zo 60% svetovej produkcie na menej ako 50%). To čo už dávno pochopil Trump (AMERIKA FIRST) či Japonsko bohužiaľ nechápu politici EÚ a v honbe za nejakými nezmyselnými emisnými limitmi sa cieľavedome snažia ekonomickú silu EÚ zničiť, na čo doplatia najmä noví členovia EÚ.
NEKLAM, pretože zbytočne zo seba robíš *nevhodné slovo*. V závislosti na použitej metodike je na 49, 53 či 50 mieste (MMF. Svetová Banka, CIA).
Mimochodom - doporučujem sa niekedy prejsť po takej Kanade, alebo USA (ale načo chodiť tak ďaleko - stačí navštíviť niektoré oblasti Talianska) - aj tam sú mnohé oblasti kde nevedia čo je splachovací záchod a používajú latrínu.
1.) z hľadiska možností občanov je Rusko omnoho menej totalitný štát ako USA, alebo Británia. V Rusku nie je možné aby vládol človek, ktorý získa vo voľbách menej hlasov ako porazený. Čo sa napr. už viackrát stalo pri voľbách prezidenta USA, alebo teraz naposledy v palrmentných voľbách v Británii.
2.) asi preto je Rusko z hľadiska HDP na 12 mieste globálneho rebríčka (podľa MMF) a Senegal na 108 priečke?
G7 už dávno nie je skupinou, ktorá združuje 7 najvyspelejších ekonomík sveta, takže Rusko logicky odmieta plniť nejaké politické kritériá, aby sa mohlo zúčastňovať na rokovaní tohto klubu.
G7 je dnes tvorené: USA, Japonsko, Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko, Kanada, Taliansko a ako pozorovateľ je zastúpené EÚ.
Poradie najvyspelejších štátov podľa HDP: USA, Čína, Japonsko, Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko, India, Taliansko, Brazília, Kanada, Južná Kórea, Rusko.
Takže čisto podľa výkonu ekonomiky nemá v G7 čo robiť ani Kanada a ani Taliansko. Naopak tam chýba Čina a India. Z Ruského hľadiska vidím ďalší krok v založení paralelnej "G7" tvorenej okrem Ruska práve Čínou, Indiou, Brazíliou, Mexikom, Indonéziou či Tureckom a čisto teoreticky aj Južnou Kóreou (pochybujem že by do tohto zoskupenia vstúpili napr. Španieli, Austrália či Holanďania). V podstate už Rusko základ tejto paralelnej G7 má, v ekonomickom zoskupení BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika).
Veď ho ponúkli. A dokonca myslím že aj nejaký ten tanker s kvapalným plynom ten plyn z USA aj doviezol. Lenže ani Ukrajinci nie sú takí sprostí, aby dlhodobo kupovali o tretinu drahší plyn z USA, keď môžu kupovať lacnejší ruský, len kupovaný od poľských či nemeckých priekupníkov (aby ovečkám dokázali, že vyžijú aj bez ruského plynu)..
Odporúčame