moze, alebo nemoze?:)
Ak je boh vsemohuci, moze stvorit skalu, s ktorou ani on sam nepohne? Ak dokaze, nie je vsemohuci. Ak nedokaze, tiez nie je vsemohuci.
opat sa tvoja reakcia posunula uplne mimo k povodnemu. Tak maskujes to, ze na akciu nevies reagovat. Ak je boh vsemohuci, moze stvorit skalu, s ktorou ani on sam nepohne? Ak dokaze, nie je vsemohuci. Ak nedokaze, tiez nie je vsemohuci.
no ved biblia s otroctvom pocita, dokonca ho schvaluje (2.-5.Mojzisova). Nic nove pod slnkom.:)
boha som nevidel a ani ziaden jeho zazrak. Ziadne zapalenie ohniska iba pomocou modlitby ci nahle usmrtenie desiatok ludi, alebo prechod naroda cez more. A ty? A co sa tyka gravitacie, gravitacna teoria je tiez len teoria. Tolko k tomu tvojmu pseudoargumentu proti evolucnej teorii...:)))
este k tej evolucnej teorii, ze je predsa "iba teoria"... Aj gravitacna je "iba teoria"...
ako mi bolo povedane tu pritomnym SJ, Jahve je sice vsemocny, ale nemoze vsetko. A nakolko veri v zazraky, veri, ze je to logicke.:)))
ako gula prelozene byt nemoze, nakolko Hebreji v tych dobach ani gulu ako geometricky tvar nepoznali.
Bibličtí autoři věří, že Země je plochá a nehybná (Deut 13:7, 28:49, Job 38:13) a Měsíc je zdrojem světla jako Slunce (Gen1:16, Iza 13:10).
Hymna babylónsko-akkadskému bohu slunce Šamaši (the Samas Hymn) říká: "Šplháš po horách, prohlížeje zemi. Vznášíš se na nebi nad kruhem země."
Také v egyptské literatuře Nové říše můžeme číst o kruhovém tvaru země. Z pozdější doby (cca 700 př.n.l.) se dochoval například obrázek země ohraničené prstencem moře.
Babylonská hliněná deska z období 700 až 500 př.n.l. ukazuje mytologické uspořádání světa. Kruh známého světa obepíná prstenec "hořké řeky" - moře. V něm je osm trojúhelníkových oblastí obývaných mýtickými postavami.
Řecký učenec Anaximandros z Milétu vytvořil kolem r.580 př.n.l. kruhovou mapu tehdy známého světa. Zemi si představoval jako nízký válec, na jehož jedné podstavě žijí lidé, kontinenty jsou obklopeny oceánem.
nesplnili.Nabukadnesar nikdy neporazil a neobsadil Egypt.Egyptania neboli nikdy odvedeni do Babylonu. Jahveho nikdy neuctievali v Asyrii ci Egypte. Klames ako jehovista:)
k nesplnenym proroctvam nemas nic? Aj ty svedcis o Jahvem. Ty si skutocna osoba a Jahve nie. To sa nevylucuje. Ja svedcim o osobe hovoriacej rastliny. Ja som skutocny. Hovoriaca rastlina nie.
asi sa JS zastanem... Nerad. Ale oni nehovoria, ze 144 000 su jedini, ktori budu spaseni. Zvysok spasenych bude zit navzdy v "pozemskom raji" (viem, hrozna predstava). Ked chcem nieco kritizovat, najprv si o tom nieco zistim...
udajny prorok Daniel prorokoval aj vyschnutie Nilu a exodus Egyptanov. Porazku Egypta Nabukadnesarom ci vitazstvo Jahveho kultu v Egypte, Asyrii a Judei. Ani jedno sa nesplnilo. Ak sa nesplnilo co len jedno proroctvo biblie, je lzivi aj ostatok.
pan Hrusovsky, ako ste podporovali vo vladach s vasim zastupenim mlade rodiny? KDH ma plne zobaky rodiny iba pri debate o registrovanych partnerstvach. Inak na rodinu kasle.
ak sa v biblii nesplnilo co len jedno proroctvo, cely kanon je chybny a lzivy. Ako som poukazal vyssie, tie proroctva sa nesplnili.:) Veris bludu.::)
to znicenie bude teraz niekedy, ze? Ved uz nezije vela ludi, co si pamataju rok 1914...Maju uz asi 100 rokov.
byt hrdy na rezim, ktory odovzdal na vyhladenie skoro 80000 vlastnych obcanov je moralny suteren.
Odporúčame