uloha stalinizmu je v sucasnosti uboha. Asi ta to moze mrziet, ze si jeden z poslednych stalinistov.:)
uloha stalinizmu je v sucasnosti uboha. Asi ta to moze mrziet, ze si jeden z poslednych stalinistov.:)
ZP neexistuje na to, aby ovplyvnoval zamestnanost, ale aby upravoval vztah medzi zamestnancami a zamestnavatelmi. Aj tak je z neho iba zdrap papiera, pokial sa nezacnu robit namatkove kontroly inspektoratov prace v podnikoch ci roznych prevadzkach...
po niekolkych dnoch? Povstanie trvalo do konca oktobra a potom pokracovala partizanska vojna. Povstalecká armáda sa skladala z jednotiek Slovenskej armády, ktoré prešli na stranu povstalcov. Počty jej bojovníkov sa postupne menili. Na začiatku bolo približne 18 000 vojakov. Po mobilizácii 5. septembra 1944 47 000, neskôr 60 000 vojakov. Patrilo tam aj povstalecke letectvo, napr.!
pokial viem, tak napr. v Nemecku je ten pomer bytov takmer 50% najomnych bytov a 50% v sukromnom vlastnictve. Podobne to vyzera vo vsetkych vyspelych statoch. To zasa iba postkomunisticke staty sa snazia byt kapitalistickejsie ako Zapad...
A hlavne Vam budu rozpravat o podpore mladych rodin a o tom, ako to s institutom rodiny myslia vsetci vazne... To ano, ale iba ked sa hovori o registrovanych partnerstvach, inak na rodiny kaslu ako na placaty kamen...
SNP viazalo 5-8 nemeckych divizii, ktore mohli byt pouzite proti CA. Juhoslavia bola oslobodena vnutorne. Povstalci presli na partizansky sposob boja. To "keby" ma dost pobavilo... Keby bol ZSSR velky ako Francuzsko, prehral by vojnu. CA by nemala kam ustupopvat.:))) O vernosti Slovenskeho statu do maja 1945 ani nebudem hovorit, nakolko uz vtedy ani neexistoval. Do SNP sa pridavali jednotky stalej slovenskej armady.
nie su iba doby minule. O umrti Jana Pavla I. sa toho tiez vela naspekulovalo...
prave pozeram serial http://www.csfd.cz/film/279783-borgiove/
Vynikaju ci a velmi poucny hlavne pre katolikov.:)
na tvojom nazore ale vobec nezalezi, mas mylnu predstavu o vlastnej dolezitosti. Tak ako som to napisal ja, tak to vnimali dohodove alebo spojenecke velmoci.
SNP bolo slovenskou akciou, snad si nemyslis, ze v SNP bojovali iba Sovieti s Francuzmi. Zacinas byt smiesny, bolsevik:)
za 1.sv.v. sme vdaka ceskoslovenskym legiam boli dohodovym statom. Za 2.sv.v. sme boli spojeneckym statom vdaka SNP. Toho najservilnejsieho asi myslis madarske Sipove krize. Este nejake doplnenie tvojich historickych nevedomosti ti mozem poskytnut?:)
? obe svetove vojny boli Slovaci na strane vitazov... Narozdiel od Madarov.:)))
to nie je dovod na agresiu. Ani moralne ani z pohladu medzinarodneho prava. Obhajujes lyncovanie davu pred sudom.
neprisiel:) A dodatocne odsuhlasenie nie je aj tak v sulade s akymikolvek pravnymi principmi.:)
vinit za to Fica je smiesne, hlavne ked vacsina podani sa tykala sudnych prietahov, za co je vzdy zodpovedny minister spravodlivosti, teda vtedy Carnogursky. Existovala napr. dohoda medzi SR a Gauliederom, ale Carnogursky a vtedajsi vicepremier Csaky odklepli dvakrat take odskodnenie,ake dohodol agent.
Ako 22rocny vystudoval pravo, ako 24r urobil justicne skusky na sudcu, ako 28r bol CSc., ako 38rocny je docentom. A ako si na tom ty?
sovinizmus je typicky pre velke narody, nie pre male... A fasista teda urcite nie.
bez suhlasu BR OSN ziadna clenska krajina nesmie napadnut iny stat. Bodka. Napadli USA Irak bez suhlasu OSN? Napadli. To su fakty.
o Hitlerovi sa vedelo, ze je vojnovy zlocinec aj pred Norimbergom.A?
Odporúčame