zdroj viď vyššie
Fico uspešne znižuje deficit verejných financií na úroveň nižšiu ako ich stiahla Radičovej vláda to znamená, že nemáš pravdu a Ficova vláda momentálne zadlžuje štát v menšej miere ako to urobila Radičovej vláda.
Miera vykorisťovania obyvateľov je práve vyjadrená vzťahom miezd a produktivity práce. Urobili ste zo Slovákov najzdieranejší národ v Európe . To je výsledok tých vaších zmien v zákonníku práce, ktoré urobili zo slovenského zamestnanca novodobého otroka. Fuj hanbi sa!
Neveriacim tomášom čo neveria že máme vo vzťahu k naším mzdám najvyššiu produktivitu práce z okolitých krajín odkazujem že majú pravdu nie je to pravda, lebo som sa pomýlil nie je najvyššia len ako v okolitých krajinách ale je najvyšia v celej Európe. Viď tento odkaz:
akýže inflačný rast miezd keď naša produktivita je vyššia ako u okolitých štátov, ale mzdy sú hlboko pod ich mzdami.
Ja pridám Mýtus č. 15 Ak niekto hovorí že sú aj seriózny výrobcovia ktorých výrobky sú bezchybné, tak opak je pravda a všetci sú neseriózni.
Zabudli napísať do titulky. že aj opozícii by chýbal ten jeden hlas lebo to bolo na mandáty 75 -75
P.S. možno nastavovanie vreciek každým úradníkom so štemplom je omnoho odpudzujúcejšie, ako lákadlo nízkych platov.
To som nenapísal, že máme konkurovať vyššími platmi. Naznačil som len toľko že asi samotné nízke platy nie sú všetko a možno iné parametre sú omnoho zaujímavejšie než sú samotné nízke platy.
Zhrniem to takto: Ekonomiku ťahajú ku dnu naše malé platy. Zdá sa že konkurovanie nízkymi platmi neprináša ani zníženie nezamestnanosti ani rozvoj ekonomiky. Kde len modrí súdruhovia urobili chybu? Že by bezbrehá privatizácia?
Gustav I. pilier je priebežný a suma ktorú poistenec za život vložil je podružná lebo má vplyv len na výšku vyplácaného dôchodku, ale nie je to percento z nej. V postate ide len o prepočet na dnešné platy v tom zmysle že keď mal nízke príjmy celý život má aj nižší dôchodok ako ten čo mal vyššie príjmy a teda aj vyššie odvody. Priebežný systém znamená že sa tam peniaze neukladajú a nezhodnocujú, ale sa hneď prerozdeľujú . Teda dôchodca dostáva dôchodok z dnešných odvodov a ty budeš dostávať dôchodok z odvodov pracujúcich ktorý budu pracovne činný v dobe tvojho poberanie dôchodku. Je to perfektné lebo to minimalizuje vplyv inflácie na výšku tvojho dôchodku na rozdiel II. piliera kde sa dôchodok odvíja od nasporenej sumy , ktorú ale 30 ročná inflácia poriadne skreše.
Nie je to ten istý Miháľ ktorý keď bol minister tak žiadal aby sa zrušili všetké výnimky?
hm moc empatie v tebe nie je, myslíš len na jednu skupinu ktorá to možno zneužíva, ale sú tu isté skupiny ktoré by boli tvojim postupom tiež postihnuté. Ináč chcel by som sa ťa spýtať čo čakáš od človeka, ktorého nik nechce zamestnať a ty mu nechceš dať ani minimálny príjem. Skús sa zamyslieť čo by si na mieste takého človeka robil ty a ako by si tu situáciu videl ich očami.
Prečo žiadaš vládu. Žiadaj novinárov lebo tí si vyberajú z údajov Štatistického úradu práve toto nič nehovoriace číslo pritom štatistický úrad dáva aj lepšie a výstižnejšie údaje.
čo zdražoval?. No napríklad cez rast DPH zvýši ceny základných životných potrieb . Za jeho éry išlo DPH za energie a potraviny z10 až na 20%,
No keď zvýšime cenu plynu pre odberateľov o 600% potom niekto ako ty s rozhľadom ploštice si naozaj môže myslieť že to je fajn.
vytvorenie kapitálovej vrstvy nikdy nemôže byť krok ľavičiara, Teda ak sa smejete tak jedine zo seba. lebo podľa vašej teórie musia byť ľavicové strany aj SDKU , KDH lebo išli do koalície s SDL.
Odporúčame