Anka Frňová: Pravica či lavica, pravda či lož
Je to otázka empatie a slušnosti. Môj nebohý otec mi vždy hovoril , že nie je podstatné čo kto vyznáva a aké ma presvedčenie, ale záleží len na tom ako sa správa k druhým a ako chápe potreby druhých a nie len tie svoje. To je všetko, lebo slušní ľudia ktorí neprajú nikomu nič zlé môžu byť hocakého vyznania a s rovnakými slušnými ľuďmi sa vždy dohodnú a budú budovať vzájomnú úctu na tom čo ich spája a zároveň budú tolerovať to čo ich rozdeľuje. Ak sa snažíte robiť druhým tak ako by ste chceli aby robili druhí vám tak zistíte že medzi slušnými ľuďmi sú vzájomné rozdieli vyplývajúce z presvedčenia zanedbateľné. Preto nemožno nájsť pravdu len na jednej strane lebo aj na tej druhej sú ľudia ktorí sú slušní aj keď názorovo odlišní. Poviem aj príklad. Ako by som si ako ateista mohol nevážiť matku Terezu keď má určite v ľudskosti ďaleko prevyšuje. Určite nemám nič proti jej viere ak ju robí lepšou než by mohla byť bez nej. Chcem povedať , že je jedno prečo ste "Človekom" hlavne že ste ním