Súhlas s príspevkom
Jedna z chýb III. piliera ,že si to ľudia mohli vyberať len tak . Tieto peniaze sú na čas keď človek dosiahne vek v ktorom už potrebuje ( chce) oddychovať a nie na ich prejedenie ,alebo kupovanie vianočných darčekov ...
Prestaňte kecať a začnite konať . Už dnes by sa našlo dosť ľudí ,ktorí si šetria od začiatku existencie III.piliera a majú tam dosť financií aby odišli do praddôchodku bez postihu na výške ich budúceho dôchodku. Toľko diskutovaný III. pilier je perfektným nástrojom na realizáciu toho o čom tou píšete. Keby sa III.pilieru nemenili neustále podmienky a podporoval sa tak ako bol nastavený na začiatku jeho vzniku keď bola silná podpora III. piliera zo strany zamestnávateľov ,tak dnes máme krásny nástroj na to aby už dnes mali ľudia ochotní šetriť aj zo svojich financií prostriedky na odchod z práce pred nadobudnutím dôchodkového veku . Tento systém nie je ničím nový. Majú ho západné krajiny a preto si môžu dovoliť zvyšovať vek do dôchodku ,lebo ľudom zamestnávateľ našetril na preddôchodok a reálny vek kedy odchádzajú s práce je až niekoľko rokov nižší ako sa uvádza v štatistikách . Tam sa uvádza vek odchodu do dôchodku ,ale nie vek skutočného odchodu zo zamestania ,čo preddôchodok je
Dobré by bolo povedať v ktorých paragrafoch ústavy sa majú robiť zmeny ?
Zmeny v ústave áno. Mali by sa týkať zrovnoprávnenia pozície našich občanov voči občanom krajín , ktoré nás roky využívajú ako lacnú pracovnú silu a tým presúvajú bohatstvo tvorené u nás do ich vreciek .................
Ako môže niekto pustiť takýto názov. Predsa fanúšikovia dopredu nevedeli ,že Slovan vyhrá ....
Ako to ,že k článkom o Kotlebovi a jeho strane sa nemôže diskutovať ? Ide skutočne o demokraciu, alebo o diktatúru a cenzúru ?
Ako to ,že k článkom o Kotlebovi a jeho strane sa nemôže diskutovať ? Ide skutočne o demokraciu, alebo o diktatúru a cenzúru ?
Ako to ,že k článkom o Kotlebovi a jeho strane sa nemôže diskutovať ? Ide skutočne o demokraciu, alebo o diktatúru a cenzúru ?
Ako to ,že k článkom o Kotlebovi a jeho strane sa nemôže diskutovať ? Ide skutočne o demokraciu, alebo o diktatúru a cenzúru ?
Ako nám vadí krajina ,ktorá je založená na iných princípoch ako naša "demokracia". Ak majú Američania právo likvidovať krajinu po krajine a likvidovať národy v záujme ochrany amerických záujmov ako je to možné ,že iná krajina nemá právo dávať najavo ,že chráni svoje záujmy ?
Čo je vlastne demokracia ?
Kapitán Danko zabudol počítať. Jediná alternatíva sú dve alternatívy. Plátna však bude tretia Ficova
Ten úsmev hovorí veľa o úprimnosti tohto človeka. Tento pán svojou mimikou poukazuje na psychickú chorobu ,ktorú sa snaží riešiť cez vyhlásenia o ohrození záujmov USA a o snahe všetko riešiť mierovo. Problémom je ,že táto skupina ľudí je schopná napadnúť akúkoľvek krajinu ,ktorá sa rozhodla žiť svojim životom
A financie pre vedu a výskum sú už OK? Veď v normálnom živote sa trestá aj pokus o trestný čin a tu sa prekrýva krízou pokus ( a niekde nielen pokus ) o odcudzenie financií z dotácií EÚ.
A kde je kauza ,ktorá vyvolala tento chaos? Čo je s peniazmi pre vedu a výskum ? Podarilo sa prekryť kauzu o 20% poplatkoch za úspešnosť projektov !!!! Výborne páni , len tak ďalej . Rozkrádanie treba prekryť kauzou stability ,alebo nestability vlády. Potom si na to už nikto nespomenie . Mám záujem o účasť na obhajobách vedecko výskumných projektov súkromných firiem . Dobré by bolo oznámiť termíny s miesta verejne prístupných obhajob. Alebo sa termín zavesí na nástenku ministerstva ?
A to teraz keď niekoho podozrivého zastrelíme sa vyhlási za teroristu ?
Pán Soták povedal závažnejšiu vec. Bol súčasťou snahy o podplácanie a nešiel s tým na políciu,ale radšej ustúpil rozhodcovskej mafii a jeho družstvo nešlo tam kde malo ísť nárok . To isté doporučil robiť aj ostatným ,ktorí s by sa stretli s podplácaním . " Netreba sa snažiť o projekty ak od Vás niečo pýtali" , je doporučením tohto pána. Myslím ,že by bolo spoločensky lepšie ako by bol povedal: " Na mňa to tiež skúšali ,išiel som na políciu a tak som sa podieľal na likvidácii korupcie " Žiaľ verejnosti predkladá iné riešenia . Nikomu nič nehlásiť a neuchádzať sa ..... Toto je Slovensko
Neskutočné. Ešte ,že sa nič nestalo a všetko narafičili médiá. Vypovedať zmluvu a popritom to nemyslieť vážne, tak to je politika na úrovni dedinského parlamentu. Možno že ani tam by to len tak neprešlo . Človek si myslel ,že sa konečne začne niečo diať na ozdravení tej našej politickej scény a ono nič. Držia sa tieto naše strany pod krkom . A Béla sa na to len díva a je rád ,že nerýpu do neho .....
Rád uložím 1-2 ks obrazov doma ( zavesím ich na stenu v ideálnych podmienkach na zachovanie kvality obrazu ) vo forme adopcie za ktorú nechcem žiadnu platbu . Po vystavaní depozitu ich vrátim. Myslím ,že keď vieme brať z útulkov zvieratá , z domovov deti ,tak by sa dala zabezpečiť aj bezpečná forma adopcie obrazov . Som presvedčený ,že záujemcov bude dosť
Ťažké je pochopiť stanovisko p. Sotáka, ktorý sa zahral na zástancu Plavčana . Nerozumiem čo tam robil . Namiesto obhajovby tých čo boli navádzaný na podvod dal doporučenie : " na Slovensku je to tak a zvyknime si " Soták ukázal ,že je bežné ,že v štáte máme na vysokých pozíciách ľudí ,ktorí nepoznajú zákony. Podľa jeho verejného vyjadrenia sa mu stalo ,že sa na neho obrátila skupina ľudí s finančnou požiadavkou ,ale on radšej rozhodol ,že jeho mužstvo bude hrať súťaž nižšie . Namiesto toho aby išiel na políciu ,tak sa rozhodol riešiť to ústupom z pozície futbalového klubu. Tento postup doporučuje aj ostatným . Povedal nám " Keď niekto pýta úplatok tak radšej ustúp a nežiadaj o projekt !!!! " Z toho vyplýva ,že akceptuje slovenskú realitu a doporučuje tým čo chcú projekt ,tých 20 % zaplatiť ináč peniaze nedostane . Zdá sa ,že na Slovensku je to tak !!!!
Odporúčame