(y).Zase do čierneho
piatok,..., pondelok a teraz utorok. Dohody sa musia plniť . Presnosť je výsada kráľov. Títo však kráľmi asi nebudú. Jedine ak v podsvetí a tam sa robí stále
Otázka financovania vedy a výskumu je príliš vážna téma na takéto hranie sa . Dnešná veda stagnuje a hľadanie nových vedcov vo firmách je plytvaním financií . Lepšie by bolo ak by špičkoví technici prešli na SAV ,alebo univerzity a zveľaďovali svoje poznatky aj teoreticky a pustili sa do tvorby patentov . Napriek tomu ,že sa za posledné roky investovalo milióny EUR do infraštruktúry chceme stavať ďaľšiu výskumnú infraštruktúru vo firmách ? Politici ,môžem Vás ubezpečiť ,že ste na zlej ceste !!!!
V rámci potrebu preukázať nediskriminačné prostredie na Slovensku potrebujeme vo vláde aj teplého
Určite to nie je tak. Pri nákupe techniky boli jasne definované oblasti v ktorých sa veda bude robiť . V týchto projektoch však neboli oprávneným nákladom náklady na činnosť týchto prístrojov . Okrem techniky ,ktorej je po infraštruktúrnych projektoch nadmieru dosť , k vede potrebujete ľudí ,ktorí ešte sú a treba ich doplniť a peniaze na spotrebný materiál, energie , kalibrácie strojov, servisné prehliadky , registrácie patentov ,poplatky na konferencie ,cestovanie na stretnutia s partnermi . Práve tieto projekty mali byť určené na tieto náklady ,ktoré by umožnili prácu na nich . Ako príklad uvediem predstavu kúpy auta na taxislužbu ( to je infraštruktúra ) s tým ,že ste minuli všetky peniaze ,ktoré ste mali k dispozícii . K tomu aby ste mohli taxislužbu začať robiť potrebujete zaplatiť licenciu ,auto poistiť a natankovať . Vy sa však s autom nemôžete pohnúť ,lebo Vám už na " štartovací balíček " už nikto nedá . Nakoniec auto bude stáť až zhrdzavie
Vážení diskutujúci. to ,že namáme jeden campus sa nemusí pokladať za nevýhodu . Predstavne si ,že máme infraštruktúru akú máme a neplačme . To čo máme je plné excelentnej techniky . Tá technika však stojí ,lebo celý proces od výstavby infraštruktúry mal končiť projektami na jej využitie . Namiesto toho sa však udialo to ,že sa financie plánované na aktívne využívanie tejto infraštruktúry nepochopiteľne dali na budovanie firemných výskumných centier . Namiesto výskumu na univerzitách a akadémii nakúpených zariedeniach sa bude zase budovať infraštrujtúra,ktorú štandardný podnik nemôže využiť z rôznych dôvodov . Jedným z dôvodou bude to ,že sa tam musí začať od začiatku a bude trvať roky kým sa na týchto pracoviskách bude robiť veda. Pochybujem však ,že sa tam bude veda robiť . Prioritou vo fimách je výroba a tak sa tzv. vedci budú zaobereť odstraňovaním disciplinárnych nedostatkov v technológii výroby . Toto by však mohla byť časť práce na univerzitách a SAV .. +VEDA .Opačne to nejde
Času mu dali dosť aby popresúval majetky na iné osoby a teraz je čas ukázať ,že máme silné súdnictvo.... Treba pozornosť upútať na niečo iné ako rozkradnuté peniaze EÚ.
Keď nie KĽDR,tak určite Američania majú už plán vypracovaný. Však nejaký dôvod sa musí nájsť na útok , aby sa nejaký technicky vysoko vyspelý národ príliš na očiach neukazoval a nedával na známosť ,že aj iné národy niečo vedia .
Toto Tvoje stanovisko by si zaslúžilo vysvetlenie . Pokúsiš sa o to ,alebo je to len ochrana vládnych podvodníkov
Názory prezentované p. Remišovou sa vo väčšine bodov zhodujú s názormi ľudí ,ktorí by z tohto štátu chceli mať normálne fungujúci štát v ktorom by platili zákony pre každého. Náš problém je v tom ,že politici sú už skorumpovaní a tí čo ešte neboli politikmi a nimi sa stanú sa rýchlo skorumpovať dajú . Predsa nie je možné aby pracovník štátnej inštitúcie nechal na benzínke ruksak s hotovosťou niekoľko stotisíc €. Na to aby niekto len tak zabudol na benzínke taký obnos v ruksaku musí to byť jeho rutinnou činnosťou s vyššími obnosmi. Neboli to náhodou peniaze ,ktoré sa posielajú ako poplatok (20-30%) za pridelený projekt od niektorého úspešného prijímateľa príspevku z EÚ. Dnes som už počul názor , že už pridelené projekty sa nemôžu zrušiť ,pretože môže môže vzniknúť problém pri už rozbehnutých projektoch ako vrátiť peniaze ,ktoré už boli zaplatené nakoľko toto "výpalné " sa platí hneď po schválení projektu.... Nemá na toto niekto riešenie ?
Ak získa SNS silnejšiu pozíciu ,tak musí mať silné tromfy voči SMERU v kauze prostriedky na Vedu a Výskum . Karty sú rozdané a teraz uvidíme kto ich vie hrať. Víťaz zoberie bank ....
Peniaze na vedu prídu na Slovensko na konci programového obdobia ? Namiesto niekoľkoročnej systematickej práce na vedeckých témach to bude nakoniec bohapusté naháňanie písania správ z neoverených výstupov unáhlených experimentov. Kto vie čo je to veda , tak vie že už dnes je dosť neskoro začínať s projektami ,ktoré majú končiť v roku 2020. Tento štát riadia amatéri. Takmer rok po podávaní projektov sa výzva zruší ? A kedy sa vypíše nová ?
Teraz Peťo vidí hodnotu toho ,že v 2 etape nepustil pred seba Majku čo mala byť stratégia ako Majku dostačť do žltého . Rozdiel v bonifikácii za 2 a 3 miesto im prehral víťazstvo v Tour de Poland
Potvrdzuje sa Ukrajinská občianska vojna je výsledkom americkej politiky zabrániť toku plynu cez Ukrajinu , kde sú na to už vybudované kapacity. Všetci to pod tlakom USA prijali , ale potrebujú náhradu a ,tak sa hľadá južná ,alebo severná cesta . To bude stáť zbytočne vyhodené miliardy . Ale čo by USA neurobili pre oslabenie Európy . Kombináciou so sankciami a vyháňaním moslimských obyvateľov do Európy sa im to pomaly darí. Veď čo treba dokázať všetkým Američanom ? " They are the best "
USA si môže vymyslieť čo chce . Tento svet je úplne chorý . Dnes vládnu tupci a my sa im prispôsobujeme .... Žiaľ títo tupci si môžu zmyslieť aj to ,že Slovensko ohrozuje americké záujmy ,lebo má vysoké zásoby vody a kľudne nás zbombardujú . Samozrejme predtým vyvolajú dojem utláčania národnostných menšín na Slovensku a s cieľom ochrániť záujmy menšín nám odrežú juh Slovenska ...... Neskutočná politika a toto nám prináša globalizácia . Zdá sa , že globalizácia je to ,že Amerike patrí globálne celý svet . Jediný ,kto sa tomu vie brániť sú Rusi a tak na nich treba kydať hnoj. Našťastie Rusi majú silnú obrannú techniku a preto sa na územie Ruska ešte nedostali aj keď na územia ostatných krajín z bývalého východného bloku sa už nasťahovali pod zámienkou ochrany proti Rusom . Takýto máme svet .....
Stačí podozrenie a pôjde z postu. To je prísľub premiéra. Tu neide o podozrenie. Tu ide o akceptáciu korupčných praktík pri prideľovaní finančných prostriedkov z Európskej únie . Predsa prostriedky na vedu a výskum musela štatisticky dostať niektorá univerzita ,alebo ústav SAV, ktorý majú infraštruktúru z predchádzajúcej výzvy a teraz k jej použitiu nedostanú žiadne prostriedky . Keďže ani jedna z nich ,tak to nebolo transparentné a k manipulácii pri rozhodovaní došlo
Neskutočné. To je naozaj Fico tak zamočený ,že už nedokáže v koalícii obhájiť transparentnosť prerozdeľovania financií na vediu a výskum ? Je neskutočné ,že títo páni sú v tejto konštelácii nepotrestateľní . Jeden na druhého vedia všetko a vedia ,že keď padnú ,tak sa budú musieť brániť obvineniam a súdnym procesom . Iný dôvod na držanie Plavčana na poste ministra nevidím . Je výsmechom vyzývať občanov na hlásenie korupcie . A komu to nahlásiť ? Tým čo okamžite oznámia vrchnosti kto podal oznámenie . Myslíte ,že mu pomôžu pripraviť úspešnú protikorupčnú akciu proti ich chránencom ..... Tento štát je len pre zlodejov ....
Ako treba rozumieť vetu : " Zároveň Danko odporučí ministrovi školstva, aby pozastavil výzvy na získanie eurofondov pre neúspešné vedecké parky univerzít " . To ktorú výzvu pozastaví ? Tú kde pridelil prostriedky ( 300 milónov) súkromným firmám ? Alebo za trest , že sa ozvali univerzity a SAV sa zastaví ďalšia pripravovaná výzva ? To nie je ministerstvo . To je pohrebníctvo
Okoloidúci. Tvoje stanovisko potvrdzuje ,že jasné korupčné konanie považuješ za normálne. Tí čo dnes vyslovene kradnú to považujú za podnikanie . Keď taký človek číta ,že Plavčan umožňuje niečo nezákonné ,tak on to považuje za normálne. A tam je choroba našej republiky - kradnutie štátnych prostriedkov sa považuje za normálne
Odporúčame