Ty na tú svoju nenávisť čoskoro skapeš-rakovina sleziny má rýchly priebeh.
Ty na tú svoju nenávisť čoskoro skapeš-rakovina sleziny má rýchly priebeh.
Deti im to vracajú cez dane z prijmu, DPH a i. dane -pokiaľ ich pravda dobre vychovali a pripravovali ich na kariéru na Slovensku a nie niekde v zahraničí. Dôchodcovia, ktorých deti a vnúčatá potom, čo u nás zadarmo na SŠ a VŠ vyštudovali, by mali byť za takúto pseudovýchovu nejako sankcionovaní. Napríklad by nemali dostať 13 dôchodok, pokiaľ sa im ich potomok nevráti z cudziny do zamestnania na Slovensku.
Máš problém s farebným videním. Myslíš iba čiernobielo. Trump je v mnohých ohľadoch oveľa oveľa lepší, než boli jeho slniečkárski predchodcovia Obama alebo Biden. Prejavuje sa to v takých maličkostiach, ako je obnova pôvodných názvov športových klubov ako sú Cleveland Indians či Washington Red Skins...v pohľade na cirkev, na ilegálnych migrantov, na antikoncepciu...To ale neznamená, že to bol niekedy "slovenský hrdina". Pálenka, pálenka, veď sa už aspoň na staré kolená naučiť vnímať svet v jeho mnohotvárnosti a menlivosti. Nechci umrieť sprostý.
Väčšina tých Ukrajincov, čo ušli k nám, sú slušní ľudia a majú ochotu sa u nás asimilovať. Ibaže nemajme ilúzie- ukrajinská tajná služba má svojich agentov aj u nás medzi utečencami.
Tie 3 milióny rusky hovoriacich ľudí v D -to sú ukrajinskí utečenci z Východnej Ukrajiny, kde sa hovorí po rusky alebo suržykom /ukrajinský dialekt ruštiny/. Medzi takými Slovákmi, čo zdrhli zo SR kvôli mastnejšiemu nemeckému hrncu je naozaj málo súdržnosti.
To sú spojité nádoby. Rusi sa netrápia s UA, ale s USA/NATO a Ukrajinou dohromady. Ale postupujú. Takže tak.
Pokiaľ ide o Indiu, to tvoje tvrdenie, že ruská ropa dostala v Indii stopku nie je pravdivé. Samozrejme, že nie je pravdivé ani to, čo vraví Trump. Realita: India berie z Ruska 30-40% svojej ropnej spotreby. Privátne rafinérie, ktoré spracovávajú 36% importovanej ropy, ruskú ropu brali a berú naďalej. Štátne rafinérie pozastavili odber ruskej ropy, lebo chcú zľavy. Zdá sa im, že kvôli ťažkostiam z importom ropy /vyhrážky TrumpaP pôjdu cenou dolu. Rusi zatiaľ diskont neponúkli. A tak ruské tankery stoja pri indických brahoch pri štátnych rafinériách a čakajú, ako dopadne rokovanie.
Pokiaľ ide o Brazíliu, tá mí dosť alternatívnych a cenovo zaujímavejších odberateľov, s ktorými nemusí obchodovať v dolároch. Brazília nie je pro-americká Argentína. Brazílii sa DARÍ. Rast HDP v posledných 3 rokoch bol vždy nad 3%. A aj tento rok je rast HDP nad 3%. Pekný deň.
Polícia dostala "tip" priamo od generálnej riaditeľky STVR. Flašíková to tam riadne čistí. Staré slniečkárske feťácke štruktúry si budú musieť hľadať iný brloh.
Ale smeješ sa iba ty.
Pokoj, porozumeli sme. +++++
Neviem, akých komunistov máš na mysli. Možno seba, vraj si bol vzorný pionier. USA nezdochýnajú ani ako štát a ani ako kapitalistický systém. USA porážajú TRHOVÉ EKONOMIKY. ktoré sú v Brazílii. Indii, Rusku, Južnej Afrike a v podstate aj v Číne.
Chobot-toto nie je o socializme a kapitalizme-ale o unipolarite a multipolarite sveta. Ani RF, ani Brazília, ani India, ani Južní Afrika a v podstate ani Čína nie sú socialistické štáty. Porážajú USA nie ideologicky ale EKONOMICKY !
Kopance zdochýnajúceho koňa sú veľmi nebezpečné. Preto treba byť veľmi obozretný s preto im treba venovať veľa pozornosti.
Myslíš, že pomáhali tým, ktorých ani neuznávali ? - Samozrejme, mám na mysli oficiálne autority, nie dobrákov ako bol Plicka, Jilemnický, Jamnický...tí pomáhali-ale ako filantropickí jednotlivci. Oficiálne pražské autority pomáhali ľuďom na Slovensku, lebo to bola pre nich investícia. Chceli, aby aj ľudia na Slovensku boli čím skôr Čechmi a Česi tak boli silnejší napr. proti Nemcom.
Maďarizácia a čechizácia Slovákov bol historický fakt. Podľa mňa by mal byť jednou z nosných tém múzea. Ako však odborníci to múzeum skoncipujú, to nevieme. Počkáme a uvidíme. A nehejtujeme skôr, ako bude možné čokoľvek reálne zhodnotiť. Analýza maďarizácie a čechizácie Slovákov neurobí z Čechov či Maďarov "nepriateľov". Naopak ! Ako sa vraví,- rovnocenne spolupracovať sa dá iba pri čistom rokovacom stole.
Trauma je niečo iné, ako hanba. Vyjasni si pojmy. Trauma je úraz. Spolupráca s Nemeckom umožnila Slovákom mať prvýkrát v dejinách RELATÍVNE samostatný štát.To teda nebola trauma. Posielanie Židov do POĽSKA NA ROBOTY je trauma pre Židov žijúcich na Slovensku. Pre Slovákov je to hanba-odvtedy, odkedy sa dozvedeli, že žida v Poľsku nepracujú ale trpia v koncentračných táboroch. Hanbu sa nepodarilo prekryť ani tým, že vláda a prezident SR potom, čo sa dozvedeli o väznení Židov v KT, zastavili ďalšie transporty. Hanbiť by sa však mali aj Židia-za to, že v 1938 /Viedenská arbitráž/ masovo demonštrovali za anexiu Bratislavy a pokiaľ by to vtedy bolo šlo, aj celého Slovenska do fašistického Maďarska. No a pokiaľ ide o Husákove prejavy v češtine, ako správny internacionalista sa snažil hovoriť striedavo po slovensky a po česky. Samozrejme, na Slovensku nemal žiaden prejav v češtine. Husák sa významne zaslúžil o slovenskú štátnosť.v SNP, pri Vatik.zmluve a vzniku Slovenskej soc.republiky.
Odporúčame