Áno boli aj odborné knihy a monografie. Aj literárna kriitika -od 12 rokov už publikovaná a honorovaná. Pochádzam z chudobnej rodiny, tak som si musel dačím trochu prilepšovať. To hodnotné som publikoval /niektoré spolu so zahraničnými kolegami/ v cudzine. Nie som polyhistor -to by som sa musel vyznať aj v technických disciplínach. Mne postačia tzv. vedy o človeku /ekonómia, politologia, história, geografia, etnológia. sociológia a sociálna a ekonomická psychológia/. Tu všade som solídny priemer. Oveľa lepšie výsledky som však dosiahol ako bežec do kopca a hríbar. Dnes som už v pokročilej postpuberte a aj v týchto odboroch teraz moje úspechy nestoja za veľa. Neviem, či je to /voči mne/ veľmi neslušné, ale musím sa priznať, že aj ja starnem. Pokojne na moje statusy nadávaj, len sa snaž byť vecná, nie osobná.- No na dnes už naozaj stačilo. Pekný večer.

