Byť maďarskou župou je to isté ako byť jedným z krajov historických zemí českých. Akurát, že Maďari nám autonómiu ponúkali už v 1918 a Česi nás ako samostatný národ akceptovali až v 1993, teda o 75 rokov neskôr.
Byť maďarskou župou je to isté ako byť jedným z krajov historických zemí českých. Akurát, že Maďari nám autonómiu ponúkali už v 1918 a Česi nás ako samostatný národ akceptovali až v 1993, teda o 75 rokov neskôr.
V Prahe máš sesternicu - takže Česi nie sú pre teba bratský národ ale sesternicovský národ. Pre nás, čo sme trochu študovali históriu je to národ husitských lúpežníkov, čo tu ako bratríci rabovali a vraždili /mestské kroniky sú toho plné/. Je to národ imperialistov, ktorí si po 1918 urobili zo Slovenska, Sudet, Podkarpatskej Rusi svoje minikolónie a čo nám až do 1993 nechceli priznať štatút samostatného národa. Dnes nás vyciciavajú ako správni neokolonialisti cez svoje firmy. Našťastie, počeštiť nás sa im už nepodarí. Myslím väčšinu národa,-lebo ako v každom národe je aj u nás dosť takých, čo za dobré pomyje vo válove ochotne slúžia v českých prasačích chlievoch.
Tí luteráni Vinczeovci už Adelu Banášovú takmer nadobro opantali. Nakoniec skončí ako evanjelická farárka. No pravda je skôr inde: Adela je dobrá v marketingu. Pomúti okolo seba trochu vody a hneď jej prídu nové projekty. A pre finančníkov Viktora Vinczeho a jeho mamičku nové zdroje na ich kšeftovanie.
Miesto bohovania a hejtu voči blogerovi by si sa mal zamyslieť nad tým, prečo sa dnes, tesne po zostrelení amerického lietadla Rusmi odohral prvý telefonát medzi Austinom /min.obrany USA/ a Belousovom /min.obrany RF/.
Naštuduj si, čo je to incidencia choroby, zvýšená incidencia choroby, epidémia a pandémia. Nestrápňuj sa tu svojou nekvalifikovanosťou.
Srbi mali v juhoslovanskej vojne najviac mŕtvych. Státisíce Srbov boli vyhnané zo Slavonie, z Krajiny, z Bosny a z Kosova. - A predsa to nie sú Srbi, kto dnes 30 rokov po vojne chce vešať svojich slovanských bratov. PS: Ak by som nemohol v Chorvátsku slušne vyjadriť svoj názor, potom Chorvátsko nepatrí do EU a naši turisti by si mali na dovolenku vybrať iné destinácie.
Samotné Uhorsko-jeho maďarská časť, bolo z väčšej časti takmer 300 rokov okupované Turecka. Vojvodina bola, je a bude súčasťou Srbska. Veľká väčšina jeho obyvateľov sú SRBI.
KEDY BOLO ALBÁNSKO SÚČASŤOU JUHOSLÁVIE ???
Francikopusovi skončil trest a už znovu klame a kydá. Heslo, ktoré revali desaťtisíce Chorvátov "Srbe na vrbe" je heslom z čias chorvátskeho fašizmu. Nie je to heslo z poslednej vojny v Juhoslávii. Vzťah Srbov k Slovákom je spomedzi všetkých zahraničných krajín dlhodobo najlepší. Preto v Srbsku funguje /napriek migrácii mladých do SR/ stále vitálna slovenská komunita. Srbi sú svojim vzťahom k Slovákom vzorom nielen pre Chorvátov, ale aj Maďarov, Poliakov, Čechov, Ukrajincov...
Vyhovuje to iba USA. V akože nezávislom Kosove môžu mať druhú najväčšiu základňu USA v Európe.
Ibaže toto je o tom, prečo dnes v 21.storočí pripustíme revanie desaťtisícových davov v priamom tv prenose do Európy, aby boli Srbi obesení na stromy. Zlo sa cez vojnu pácha na oboch stranách - no to neznamená, že ho máme privolávať znovu pod 30 rokoch. Srbi sú akí sú, tak ako Slováci. No desaťtisíce dnešných Srbov nevolá v tv live po vyvraždení Chorvátov.
Ferro, mýliš sa. Keby bol Blanár iba taký internetový niktoš ako ja alebo ty, mohol by mať také silné reči, ako tu máš ty. Ibaže on je MINISTER. Rozhoduje a koná ako štát. Na základe 500 krát viac informácií ako máš ty. Je to teda presne naopak, ako sa nazdáš: Blanár to podpísal nie na základe súkromného názoru ale na základe možností, aké má SR v tejto otázke k dispozícii. Minister koná vždy tak, ako mu to v danej chvíli situácia dovoľuje. SR bohužiaľ veľa nedovoľuje. Náš vyjednávací priestor definuje 5 miliónov občanova , ekonnomická sila, obchodná závislosť na Západe, takmer neexistujúca armáda a krehká pozícia súčasnej vládnej koalície. Minister nemôže byť hrdinom, ani keby veľmi veľmi chcel.
Čo to tu pletieš, čo zahmlievaš ? Blog sa netýka obsahu správy Moody´s ale nadpisom článku v Denníku N. Tento nadpis dezinformuje, nie Moody´s.
O akej vzornej zahraničnej reprezentácii Čaputovej to hovoríš ? Veď za 5 rokov prijala v SR iba 28 delegácií, čo je iba jedna delegácia za 2 mesiace. Sama navštívila za 5 rokov 39 krajín, teda menej než 8 ciest ročne. Aj to boli prevažne iba návštevy a cesty do okolitých a z okolitých krajín. Žiadna Čína, India...ale zväčša iba Česko, Ukrajina, Poľsko, Nemecko...Čaputová bola obľúbená iba ako slúžka v rámci veľkých krajín EU. Inak bola izolovaná a s ňou, bohužiaľ aj SR ako taká..
Veľmi dobrý článok, pán Daniš. Výhrady mám však voči pozitívnemu hodnoteniu jej zahraničnej politiky. Čaputová bola nekonfliktná a na Západe obľúbená, lebo pasívne presadzovala záujmy USA a EU /Nemecka, Francúzska/. - lebo bola poslušná. Čo je to za zahraničná politika, keď Čaputová mala počas 5 rokov iba 6 návštev ročne ? A keď sama navštívila iba 6 štátov ročne /prevažne ČR a Ukrajinu/....
Nemusíš. Opakovanie vecí sa pálinke zíde. Je to starší pán. Už zabúda.
Odporúčame