Čaro nechceného na včerajšej TB Šutaja-Eštoka
Ešte aj stará korčula by mala vedieť, že na TB má novinár šancu položiť jednu, výnimočne 2 otázky. Sú tam totiž aj iní novinári a tí sa tiež chcú pýtať. Ak novinár chcete politika vyšetrovať a položiť mu 7-8 či 70 otázok, môže tak urobiť -ale musí ho požiadať o INTERVIEW. No ani na interview by nemal klásť sugestívne otázky či otázky, ktoré sú len krytím pre vyslovenie novinárovho subjektívneho hodnotiaceho názoru. Aj na hodnotenie názorov či konania politika má novinár právo- to ale nie je žáner TB, to nie je dokonca ani interview. Na hodnotiace stanoviská sa používa KOMENTÁR.. Jeho autor ale už nie je reportér či spravodajca ale je to už komentátor, resp. publicista. Ak ti to ešte nestačí a stále nechápeš, pozri si nejaké skriptá pre študentov prvého ročníka žurnalistiky.