Vnímali ju ako muža, liekmi si znižovala testosterón. Dvojnásobná olympijská víťazka chce byť šéfkou atletiky
treba rozlisovat medzi pohlaviami a genetickymi (pohlavnymi) anomaliami - a to osobitne v sportovych sutaziach, najma aj je "anomalia" vyhodou ucinejsou nez doping.
Pohlavia su dve: muzske a zenske (vonkajsie telesne znaky, sprevadzane urcitou mierou hormonov a chromozonami). Isteze jestvuju ludia, s ktorymi si priroda (alebo chirurgovia) "pohrali"...
Su predsa pripady, ak muzovi (z roznych dovodov) odstrania chirurgicky muzske pohlavie - ale tym sa nestava "zenou" alebo naopak. Taky jedinec ma pohlavne organy odstranene (alebo sa narodil bez nich, alebo ich ma dvojo ci aj oboje).
Pre telesne postihnutych ludi jestvuje paraolympiada - tak nech sa na nej zavedu adekvatne kategorie disciplin aj pre pripady sportovcov majucich nadmierne hormonalne ci chromozomove anomalie - ale nie je mozne nechat v silovych sportoch sutazit tychto "polomuzov" v kategorii zien. Howgh!