kazdy subjekt multilateralnej zmluvy musi mat rovnake prava a povinnosti po celu dobu platnosti spolocnej zmluvy.
Preto je nemyslitelne, ze jeden zo signatarov zmluvy (clensky stat) moze "stratit hlasovacie prava"! ak je takto postaveny clanok 7 Lisabonskej zmluvy, tak je spochybnitelna cela zmluva aj fungovanie EU na zaklade (diktatorskej) Lisaboneskej zmluvy.


