Škoda, že Pravda nezverejnila link na tlačovku pána Kotlára, aby sme si ho mohli vypočuť komplet.
Škoda, že Pravda nezverejnila link na tlačovku pána Kotlára, aby sme si ho mohli vypočuť komplet.
"len si kladiem otázku ako sa môže človek pri zmysloch podpísať pod takýto vybľutok ?"
Možno toto bol cieľ. Zelenskyj súhlasil s prímerím, a USA okamžite pokračovalo s vyzbrojovaním Ukrajiny. Otázka je, aký veľký je záujem o mier, ak do konfliktnej oblasti obnovil dodávky zbraní?
V článku sa v nadpise píše toto: "Putin je zrazu na Ukrajine v diplomatickom kúte. Dostal ponuku, ktorú nemôže odmietnuť?"
Putin má predsa lepšiu ponuku ako iba 30 dňové prímerie. Putin núka trvalý mier. Samozrejme, so zohľadnením Ruských požiadaviek. Naposledy Putin svoju ponuku vyslovil 24. júna 2024.
Už si preboha zapamätajte, že u Minských dohôd bolo Rusko len sprostredkovateľ. Čiže Rusko ani nemalo čo plniť. Zmluvnými stranami boli separatistické republiky Doneck a Luhansk na jednej strane, a štát Ukrajina na strane druhej.
Idnes, vzhľadom na množstvo Ukrajinských utečencov v Česku, je v súčasnosti poverený preberať Ukrajinskú propagandu.
Som rád, že som tak mohol urobiť.
Pretože sú to nepriateľské akty. Ak chcú od Ruska prímerie, malo by Rusko dostať aspoň nejaké zmierlivé gestá. Prečo a z akých dôvodov by inak Rusko malo záujem pristupovať na akékoľvek požiadavky nepriateľského Západu?
"Zbrane sa dajú dodávať aj mimo prímeria."
Samozrejme. Ale v prípade prebiehajúcich bojov sú dodávky zbraní legitímnym cieľom, na rozdiel od toho, keď sa strany zaviažu prímerie dodržiavať. Toto sa dá pochoiť aj bez základnej školy.
Ja dám s najväčšou pravdepodobnosťou hlas SNS.
Ešte v januári, zopár dní pred nástupom Trumpa do funkcie, bol Zelensky v Londýne podpísať storočnú dohodu s Veľkou Britániou o 100 ročnom partnerstve, v rámci ktorého je dosť možné a pravdepodobné, že Británia si bude môcť takisto nárokovať časť nerastného bohatstva Ukrajiny. Možno to bol dôvod, prečo Zelensky vyvolal roztržku v Bielom dome s Trumpom, keď sa mala podpísať dohoda s USA o nárokoch na nerastné bohatstvo.
Nepoznám situáciu v Polsku, ale mám dojem, že Poliaci neodovzdali svoj maloobchodný trh nadnárodným obchodným reťazcom v tej miere ako na Slovensku., Napr. na Slovensku pôsobia reťazce ako vysávače peňazí od obyvateľov. Preto vedia Poliaci ekonomicky rásť, lebo takýchto vysávačov je tam menej. Peňazovody do zahraničia zriadené reťazcami sú na Slovensku zvlášť silné. Samozrejme, tých peňazovodov je viac, napr. v poisťovníctve, bankovníctve, energetike, a pod.
Treba si ale uvedomiť, že ak by sa Zelenskyj správal inak, snažil by sa o mier s Ruskom, tak pravdepodobne by ho zlikvidovali nacistický fanatici z Pravého sektora, Aidaru, alebo Azova. Zelenskyj buď ujde z krajiny, alebo ho zlikvidujú vlastní. Dokonca ho nenávidia aj obyčajní ľudia, lebo zbytočne hnal ľudí na smrť.
Zo strany Ruska je to opotrebovacia vojna. Zatiaľ územia nie sú pre Rusov prioritou. Prioritou sú Ukrajinská armáda, vojenské a priemyselné zdroje. A tie Rusi úspešne ničia. Energetický systém Ukrajiny je zdecimovaný, ukrajinské zbrane už neexistujú, bez dodávok zo západu by nemali čím bojovať. Už Ukrajincom dochádzajú aj vojaci, a vojenské sklady v Európe už zívajú prázdnotou. Až nastane kolaps, územie Ukrajiny padne rusom do lona automaticky. To neznamená, že sa občas rusi neposunú trochu dopredu.
"kým tu vládnuť tieto bolsevicke prasatá"
Ľutujem vás. Tých, čo dnes vládnu volila väčšina voličov, ktorí sa zúčastnili volieb, a vy musíte medzi nimi žiť. Musíte to mať ťažké, keď ste sa o ich voľbe vyjadrili spôsobom, akým ste sa vyjadrili.
Presne. Je to tak.
Európsky politici nechápu, že ide o nové prerozdelenie sféry vplyvu, kde Ukrajina jedna z jednaných vecí. Tými ďalšími oblasťami sú Afrika, oblasť juhovýchodnej Ázie (Malajzia, Filipíny, Indonézia), Blízky východ ako celok (+ vzťahy s Iránom), a zrejme aj ďaleký východ ohľadom Sev. Korey. Je len otázka času, kedy sa k rozhovorom pripojí aj Čínsky prezident. EU by bola u týchto rozhovorov len piatym kolesom.
Macron si tomožno ešte myslí, keď zvolal stretnutie.
Európsky politici nechápu, že ide o nové prerozdelenie sféry vplyvu, kde Ukrajina zohráva len jednu oblasť. Tými ďalšími oblasťami sú Afrika, oblasť juhovýchodnej Ázie (Malajzia, Filipíny, Indonézia), Blízky východ ako celok(+ vzťahy s Iránom), a zrejme aj ďaleký východ ohľadom Sev. Korey. EU by bola u týchto rozhovorov len piatym kolesom. Čo nevylučuje, že ako pozorovatelia by mohli dostať nejakú stoličku.
"Ukrajina, ktorá zmietla zo stola mierovú dohodu s Ruskom v roku 2022 sa dostala do pozície, že jej nezostane nič iné len pristúpiť na omnoho horšie podmienky, než boli v pôvodnom návrhu dohody. Je to veľmi kruté a aj nespravodlivé"
So všetkým súhlasím, akurát s tým nie, že by to bolo nespravodlivé. Tisíce mŕtvych obyvateľov Donecka (medzi ktorými je aj obrovské množstvo detí), ktorí zomreli kvôli desaťročnému ostreľovaniu sú svedkami toho, že nejde o nespravodlivosť. Ani v prípade hitlerovského Nemecka nešlo o nespravodlivosť, keď niekoľko rokov boli pod priamou správou spojeneckých vojsk a stratili aj Pomoransko v prospech Poľska.
Odporúčame