Úbohé, odvar z dedových gatí a babkiných bombarďákov.
Úbohé, odvar z dedových gatí a babkiných bombarďákov.
Nehovor. Rozbombardovanú krajinu a cca 100.000 zabitých nie je dôležitejšie?
Majú hájiť práva útočiaceho? Vy ste tu teda riadne chorá banda.
Neviem akou úvahou si dospel k interpretácii mojich slov. Do Austrálie išiel hrať za peniaze, no nemohol by ani zadarmo. Lebo ho vykopli. Nesmel tam hrať. Nezriekol sa predsa účasti demonštratívne. Chcel, nedovolili mu, vykázali ho. Nebol to prejav "kašlania na peniaze".
Akési očkovanie ja neriešim. Skús rozmýšľať prv než píšeš.
Čo konkrétne? Horná veková hranica nemôže byť asi stanovená.
A americký volebný systém...tak to už je ozaj na rekonštrukciu či novú stavbu.
Mimochodom, ak v nejakej krajine operujú ozbrojenci, ostreľujú nielen oficiálne ozbrojené zložky, ale ničia všetko, čo im stojí v ceste...majú byť zlikvidovaní. To je ich jediné právo.
Je nepodstatné ako sú oblečení, pokojne aj ako mníšky či kňazi.
Určite sa aj pozerá. Schvaľovať agresiu, barbarstvo a zločiny voči ľudskosti...bolo by vás treba vyhľadať a zatknúť.
Aha, pozrel som si dotyčnú. Trošinku má pravdu, Slokar vyhrala PS a S...dve víťazstva v sezóne. No nie je to samozrejme jedna disciplína a už vôbec nie za sebou. Pravdu máš samozrejme ty.
Nepochopil som, čo má byť Slokar...ale asi som ťažkopádny.
To "cítenia sa"...Zrejme sa mnohí dobre cítia aj keď to dávajú priamo do postele. Sú veselí, vysmiati. Iný sa cíti na 270 rokov, nechce sa mu ani ležať, nie to vstať z postele.
No ale keď už musí alebo má nejakú motiváciu...vo výkonnosti (rôznej) dá aj mladých. Nepíšem o sebe, často spomínam ironmana zo Slovenska, ktorý má už tuším 77 rokov. Ktosi vravel, že vlani ešte pretekal. Ten nebol zrovna taký, ktorému sa nechce vstávať (taký som ja).
V štátnom zdravotníctve sa prešľapuje bez pohnutia sa dopredu. Veľmi dlho. Miliardy finančného poddimenzovania, neriešenie systému za desaťročia.
To sa nedá vyriešiť ani geniálnym ťahom veľmajstra. Aké zvýšenie platov...predlžovanie agónie.
Urobil som preklep. Ale doplním: systém kolabuje. Nedá sa resuscitovať, je mŕtvy.
Som nezainteresovaný pozorovateľ. Odbory v polohe zástupcu štátneho zdravotníctva nie sú ten správny subjekt. Totiž, väčšinou ide aj o pedagogické zariadenia. Takže, mali by participovať aj zamestnanci školstva (to sú tí profesori, docenti, asistenti). Nevidím ich na placi. Iste, ich neplatí MZ.
Takže to bude naozaj iba o prachoch? Iste, financovanie je všeobecne poddimenzované, zdravotníctvo upadá. Teraz sa naleje do rezortu všetko, čo sa neposkytlo za 30 rokov? Ani náhodou. Takžo: KO.
To je nezmysel, všetky nemocnice súkromné byť nemôžu. Musia byť školské/pedagogické základne.
Poloha je teraz absurdná, rokujú laici na oboch stranách. Za vládu odborník nie je ani jeden, lekárski odborári nie sú pedagógovia.
Zamestnanci fakúlt sa nezúčastňujú hry. Tvrdenie LOZ, že "ide o pacienta" sa dostalo na tenký ľad. Rovnako úroveň výuky.
Ja teda ako podporovateľ aktivít LOZ končím. Už sa mi to nepozdáva.
Tých platí štát? Tu ide iba o štátnych zamestnancov.
Napísal si grandiózne maňoviny. Nobelovka je šuviks, za svoj text si zaslúžiš prinajmenšom funkciu vesmírneho poslanca.
Pre politikov, sudcov, štátnych úradníkov áno?
Zdravotníctvo a lekári zďaleka nie je to isté. Kto by a za čo chválil štátne zdravotníctvo, keď je evidentne mizerné? To "u súkromníka" je ale úlet. Sami bežne robia popoludní súkromne.
Odporúčame