Veď ukáž ako sa to robí, veď stádo. Buď vzorom.
Veď ukáž ako sa to robí, veď stádo. Buď vzorom.
Pod svojim menom je čo? Treba sa azda kompletne identifikovať: rodné číslo, adresa, biometria, odtlačky prstov...a ešte niečo. Overiť...inak je "meno" totálne o ničom. Pokojne sa dá použiť hocijaké.
Iste, dá sa to aj tak (aj keď neviem, či identifikovať môže hocikto). No ale...potom by sa registrovalo iba pár percent, ani nie 10. Ja určite nie.
Čo sa ti (s prepáčením) nepáči na mojich formuláciách? Baranina je tvrdý termín, málo ľubozvučný?
Veď baránok je symbol čohosi pekného, vľúdneho...láskavého, pokoja.
Už som X-krát písal, že Novak je po otcovi Čiernohorec a po matke Chorvát. Iste, je to teraz srbský tenista. OK, narodil sa v Belehrade a pod. Je srbský junák, zdá sa, že aj slovenský.
Pointa je, že sa odjakživa pasuje za Juhoslovana. Priateľsky sa správa k všetkým tenistom, k juhoslovanským obzvlášť. Mimochodom, medzi známymi srbskými tenistami je čistokrvný tuším iba jeden. Lajović je napr. polovičný Slovák (matka).
Djoković nie je nacionalista, nie je náboženský fanatik. Vojnu určite nemá rád. A určite v práve prebiehajúcej...nie je na strane žiadnej zo zúčastnených strán.
Ja od teba niečo vedieť? To mal byť (predpokladám) žart.
Mimochodom...Srbi nie sú zrovna veľkí kamoši s Rusmi. Mýtus. Horšie je, že nie sú extra kamoši s nikým. To už je ale úplne iná téma.
Neviem, na čom je čosi založené, no mám pocit, že Američania chcú predávať do Európy skvapalnený plyn, robia kotrmelce na trhu s ropou...a tuším aj oceľou.
To mi nevyznieva zrovna znalostne, skôr tvrdo sedlácky.
Horšie. Vraví, že ho na to nahovorila imobilná babka.
A ešte raz pre slabomyseľných: ak sa povie, že najväčší pozemný...do tekvíc sa vám má tlačiť aj nepozemný (teda vzdušný alebo námorný). Je jedno, či konflikt alebo koncert...čokoľvek. Ak použijem nejaké slovo, má mať význam. Pozemný je mätúce a zbytočné adjektívum, použité nesprávne/nevhodne. Najmä v titulku nemá čo hľadať.
Mimochodom: vojna, ktorá práve ťaží svet nie je iba pozemná. Je tam aj luft, aj voda. Spomínajú sa stíhačky? Spomína sa nejaká obrovská potopená loď? Spomína sa akási obludná ponorka?
Tak na "kerého oného" treba montovať prídavné meno pozemná?
Tak...s prepáčením, v takom prípade si to Európania zaslúžia :-)).
To sú Európania tak nemtaví a manipulovateľní...aby ich akýsi uprdený dedo S nahuckal na vojnu? Veď sa už toľko ne***te.
To je ako keď v ruskom parlamente bolo viac hlasov ZA uznanie neviem čoho...ako počet hlasujúcich.
Práve som to dopísal...tuším zrovna adresne tebe. Jednostranný atak nie je vojna, ani konflikt. Inak: násilie na pasívnom (ktorý sa nebráni)...nie je vojna/boj. Agresiou sa to nazvať dá.
Keby v YU vzlietli nejaké lietadlá...ak vôbec existovali...a skúšali gumipuškmi zložiť usácke eroplány nad Srbskom - to by bol matný konflikt.
Nie, to nebola vojna ani konflikt. Obsadenie/okupácia bolo bez boja.
To môže byť aj na manévroch/cvičení.
Na Kosove boli nepokoje, ktoré riešili oficiálne (domáce) ozbrojené zložky. Následne bombardovanie, bez stretu armád. Teda žiadna vojna.
Na Ukrajine je klasický stret armád dvoch suverénnych krajín. Nazvať sa to dá hocijako, normálne by človek povedal vojna. Bojujú, ničia si navzájom živú silu a techniku.
Si úplne mimo. Keď nečítaš, nepíš. Mne nie. Na Kosove nebola vojna.
Dám toto ešte raz, dostal som asi 10 otázok na to, čo som už tu spomínal. Kopírujem sám seba:
Neviem, prečo je použité prídavné meno "pozemný". Je zbytočné. Bol iný väčší, ale vzdušný či námorný? Juhoslávia? Bombardovanie SFRJ, vlastne vtedy už ZRJ (konkrétne Srbska) nebolo "konflikt", to bolo ničenie bez možnosti napadnutého brániť sa.
No a keď sa ničí zhora, bez toho, aby bolo možné brániť sa...to nie je konflikt, ale masaker.
Čo ešte bolo? Zásah vojsk Varšavkého paktu v Maďarsku a ČSSR? Aj to boli okupácie, nie konflikty.
Vojna Británie s Argentínou bola mimo európskeho námorného priestoru....aj vzdušného. Vlastne už sa nepamätám, či sa jej zúčastnilo letectvo. Námorné letectvo určite áno.
Bez fotky deep_green_eyes
10512723 dnes
15:19
Driemať neznamená skapínať. Driemajúceho stačí štuchnúť...a je hore, pripravený.
No a americké zdroje, kapitál, Čína...keď myslíš, čo ja už s tým. Ak sa nemýlim, Američania vyvážajú svoj skvapalnený plyn. A Čínu buzerujú. Číňania im zasa pre zmenu kradnú technológie.
Prečo takto neslušne? Vo svojom prvom poste v tejto debate som spomínal aj Juhosláviu, aj Československo. Okupácia nerovná sa "vojenský konflikt" - lebo v prípade ČS žiaden nebol.
Občianska vojna...nie je vojenský konflikt. Pokojne môžu bojovať civili medzi sebou. Nemusia používať ani ťažké zbrane. Teraz sa pohybujú tanky, lietajú eroplány...potápajú lode.
Vysvetlil som dokonca aj pojmy pozemný-vzdušný-námorný. Taký som ja dobrák od kosti. Mám ten text zopakovať? Je tu, medzi mojimi dnešnými.
Jo...staré dobré časy. Tiež by som koleso otočil dozadu, rád by som videl ZSSR, ČSSR, SFRJ. Veľmi rád. Pasovať ale akéhosi škriatka za spasiteľa je úlet. A to, čo stvára...barbarstvo.
Japonsky fanatizmus je latentný, drieme. Ale to si iba myslím, nie je to relevantný názor.
Neviem o tom, že by Američania pomáhali Číne.
Zdroje ako ropa a plyn...majú USA dosť. Veď ich tlačia aj do Európy.
Rozpad YU bol vnútroštátny...nie agresia, invázia. Násilne sa rozdelila federácia.
Agresia bolo bombardovanie v roku 1999. Ak nevnímaš rozdiel (ako je tu zvykom)...škoda slov.
Odporúčame