Jahnátek chce zmeniť platbu za ističe
kým bola cena silovej elektriny na úrovni 60-70 eur / mwh a spotreba ľudí a firiem relatívne vysoká, tak nikto o ističoch nevravel ani slovko...dnes je cena silovej elektriny cca 40 eur/mwh a spotreba elektriny klesá využívaním úspornejších spotrebičov a svietidiel, tak je zrazu problém...distribučné firmy sa len snažia zachovať si svoje vysoké príjmy a to tým, že sa snažia zvyšovať fixné poplatky, ktoré nezávisia od výšky spotreby...nezabúdajme, že v každej distribučke má vláda podiel 51% a teda z vysokých ziskov distribučiek profituje aj naša sociálna vláda a to v podobe dividend, daní zo zisku, spotrebnej dane, dph...a samozrejme aj pekné, vysoké mzdy pre vládnych nominantov v predstavenstvách a dozorných radách...