Mám nápad, čo tak sem zavolať docentov, doktorov, umelcov z Afriky... Oni nám to tu opelia a budú pracovať na naše dôchodky... Povedala to teta Merkelová, tak to bude pravda, či nie?
A teraz už vážne. Z dôvodu úplného rozkradnutia republiky po 89 a vlastne až do dneska, si mladí ľudia nemohli zakladať rodiny keď mali 20 rokov, ako to bolo za čias našich otcov... Zodpovednosť a obava o budúcnosť a u podaktorých taktiež čo najviac si predĺžiť sladký bezstarostný život u rodičov, si dnes ľudia zakladajú rodiny až po tridsiatke, keď už sú ako tak zabezpečení a majú stabilnú kariéru. Tým pádom logicky nám vypadla skoro jedna celá generácia, ktorá práve teraz prichádza na svet. "Husákove" deti majú deti v hojnom množstve až posledných pár rokov...
V štáte, ale vlastne aj v (skoro) celej EÚ chýba podpora mladých rodín...


