Si blízko pravde, aj keď sa mnohí zdráhajú uveriť, že dynastické feudálne rody pokračujú v ovládaní svojich dŕžav pod maskou demokracie, EU a RKC.
Si blízko pravde, aj keď sa mnohí zdráhajú uveriť, že dynastické feudálne rody pokračujú v ovládaní svojich dŕžav pod maskou demokracie, EU a RKC.
Ľudia si neuvedomujú globálne riadenie.
Neuvedomujúsi to preto, lebo naša klasická rodina má životnosť niekoľko generácií a potom väzby zanikajú.
Existujú nesporne dynastie, ktoré sú tu storočia, majú svoju históriu, majetok, sociálnu štruktúru, väzby v parlamente, politike.
Normálny človek tomu odmieta uveriť a to je celý problém.
Je to jednoduché.
Priemerný američan platí dane.
Dane miliónov ľudí sa zlievajú v rukách vlád - ľudí, ktorých do funkcií dosadzujú vyššie menované dynastie a ich Kartely.
Vlády tieto zdroje potom posúvajú do štátnych zákazok pre tieto kartely - zbrojársky, letecký, farmaceutický priemysel a ropné kartely.
Tak vlastne každý človek prispieva na chod Kartelov a Dynastií.
Väčšina tomu odmieta uveriť, a zvyšku je to jedno.
Pripojenie Krymu nebolo anexiou.
http://domino50.blog.pravda.sk/2015/03/2 8/pr…
Nemecko, Maďarsko a Poľsko vzniesli územné nároky voči ČSR na Mníchovskej konferencii a pomohli im to presadiť GB, Francúzsko a Taliansko.
Problém je, že aj kapitalizmus má systémovú chybu - ak by nemal, bolo by oveľa viac ľudí napr. v USA na inej životnej, vzdelanostnej a osobnostnej úrovni.
Ďalej by USA, ako víťaz dvoch vojen nemohli mať taký astronomický dlh.
Čo je dlh? To, že si na svoju životnú úroveň požičiavaš, to, že minieš viac, ako zarobíš, to, že žiješ nad svoje možnosti, to že máš vyššie výdavky, ako príjmy.
Zatiaľ to USA saturujú vojnami a privlastňovaním si zdrojov iných krajín.
Časť rozpočtu USA vlastne zabezpečuje armáda, ale to je koloniálna a imperialistická politika.
Fungujúca spoločnosť je taká, v kotorej sú zdroje rovnomerne rozdelené a v USA to tak nie je.
Socializmus plánoval nielen cesty, priehrady a byty, ale takmer všetko. Tak sa napríklad hračky pre deti vyrábali 20 rokov tie isté, nebolo treba inovovať spotrebnú techniku, pretože výrobcov netlačila konkurencia, ale plány.
Rovnaký výlisok nenúti vyvíjať nové formy a môže sa robiť aj na 100 ročnom lise.
Inovácie fungovali, ale sa nechodilo von a nekonfrontovalo so západom.
Matador BA mal 2 000 zamestnancov, 5 000 druhov výrobkov, ale iba jeden - zahrievaciu fľašu - termofor, vyvážal na západ a iba za ňu inkasoval marky a doláre - zato ich nazápad išlo 1 mil. ks ročne.
Toto sa týkalo prakticky všetkého, ešte aj akademický maliar, ktorý vyštudoval VŠVU, všetko čo namaľoval, predával do š.p. Dielo.
Investičná výstavba, napríklad admin. budovy potom mali naplánované, koľko na m2 plochy majú z Diela nakúpiť obrazy súč. umelcov a tak plánovanie myslelo aj na toto.
Cudzinec píše viac srdcom a tým, že ku svojim tvrdeniam neuvádza aj zdroje, prenáša veľkú bčasť svojej kritiky na seba a míňa energiu na neplodnú debatu, pri ktorej mu pod tlakom, či už argumentov, alebo urážok, tečú nervy a reaguje rovnako.
Cudzincove články však netreba chápať ako literatúru faktu, ale ako pocity človeka, ktorý vidí, že táto spoločnosť niečo iné verejne hlása a niečo iné je k videniu - ten pocit sme zažívali v socializme a všetci sme sklamaní, ako sa na to isté musíme pozerať znovu.
Cítil som vtedy, že každú chvíľu sa to zmení - nevedel som, čo presne chcem, ale chcel som zmenu.
Dnes mám ten istý pocit.
Nechcem žiť v tejto schizofrénii a nechcem sa vracať do socializmu.
Chápem cudzinca a akceptujem spôsob jeho písania, pretože viem, čo cíti.
,,ako mohol mať socializmus, čoby predstupeň komunizmu problém s hospodarskym embargom nejakého zahnívajúceho kapitalizmu ? :)
Východný blok to bola spleť vojnou rozbitých krajín, kde neexistovalo hospodárstvo, priemysel a hrozil hlad.
Kým Nemecku pomáhali USA a akcionári nemeckých firiem (akcionári a firmy z USA vlastnili v r. 1932 viac, ako 1200 nemeckých podnikov), ktorí oslobodili nemecko z platenia reparácií (čohože sa to dožaduje Grécko?), tak ZSSR bol vojnou rozbitý najviac, prišiel o 25 mil. ľudí a v tých podmienkach nemohol pomýšľať ani na pomoc svojim satelitom, ani na rozvoj ideológie, ktorá sa volala socializmus.
2. sv. vojna socializmus prakticky zlikvidovala, nasledovalo 45 rokov agónie ktorú maskovala propaganda.
USA tlačili doláre a všetkým ich požičiavali - vynikajúca myšlienka, pretože ak máš tú výhodu, že peniaze nemusíš produkovať (ale časť z nich nekrytú tlačiť), tak za dostatočne dlhý čas si môžeš kúpiť všetky aktíva sveta.
Ja o duši a dobrých úmysloch autora nepochybujem.
Ale uber na volume, pridaj zrozumiteľnosť a fakty dávaj do článku a nebudeš ich musieť písať až v diskusii.
Ty fúrika osobne poznáš, ak vieš o jeho živote a on o Tvojom?
Uvedom si tiež, že elita nepotrebuje vlasť - jej peniaze sú všade doma.
Preto sa stavia svet bez barier - pre jeho unifikáciu, štandardizáciu a ovládnutie.
Dnes už u nás neplatí prvý článok ústavy o suverenite, ale tretí o prednosti zmlúv s elitou, pred našimi zákonmi.
Naše zákony už nie sú tvorené našim parlamentom, dokonca ani tým v Bruseli- zákony nám dáva eu komisia.
V každom prípade píš ďalej a pomenovávaj veci pravými menami.
Sú ľudia čo Ťa opravujú kvôli faktom, ale sú ľudia, ktorým sa nepáči to, že píšeš svoj názor.
Na tých sa vykašli.
To sú Quislingovia, ktorí ani nevedia, čo činia a preto nestoja za reč.
Gratulujem k umiestneniu.
Prečítal som si aj Tvoj ocenený článok o histórii a súčasnosti Belehradu.
Naozaj dobré.
S úctou
domino svetík
To jedno percento, o ktorom píšeš, to je elita, ktorá vládne.
Rozhodujú o vojnách, vzniku a zániku štátov, dynastií, impérií.
Svet im patrí a svet im slúži
Takže myslieť si, že ich svet zdaní, je ilúzia.
Svet platí dane im.
Rodina Kimov sú dediční vládcovia Sev.Kórei.
Ak aj je pravda, že minister obrany bol popravený (hoci tu nemáme žiadne zdroje), tak sa mi nezdá, že by bol popravený za to, že zaspal.
Keďže Reuters je Rotschildova osobná agentúra a dáva polopravdy, alebo lži, alebo propagandu, ak to dedukujem po vzore rádia Jerevan, tak pôvodná správa bude asi taká, že: ,,Ministrov pes zaspal na prehliadke. Keďže mal už 15 rokov, minister ho nechal utratiť. Na počesť ministrovho psa armáda vystrelila slávnostnú salvu.
Keď sa to dozvedel Kim, zrušil kvôli pohrebu psa účasť na prehliadke v Moskve a miesto seba poslal svojho bratranca z 2. kolena, Pan Ki Muna, toho času správcu US koloniálnej agentúry - OSN".
Máme aj nejaké zdroje, alebo jediným zdrojom je Rotschildova agentúra Reuters?
Blogeri píšu hodnovernejšie a hlavne svoje tvrdenia opierajú o zdroje.
Súčasťou dohôd po 1. sv. vojne bola aj demilitarizácia Nemecka.
Bola demilitarizovaná armáda.
Bolo zničených viac, ako 1600 lietadliel, tisícky, pušiek, diel, lodí, ponoriek a asi 6 mil. kusov nábojov všetkých kalibrov.
Ako mohlo demilitarizované a kontrolované Nemecko, o 20 rokov, v marci 1938 plne vyzbrojené anektovať Rakúsko, v októbri 1938 pripojiť Sudety, svojim spojencom Poľsku! a Maďarsku, v ktorých vládol podobný totalitný režim dovoliť pripojiť časť ČSR?
Neskôr, 15. marca 1939 vpochodovať do ČR, a anektovať aj tú, keď deň predtým po Hilerovom nátlaku na Slovensko sme vyhlásili samostatnosť a ČSR prestala existovať?
Po 1. sv. vojne sa dostalo pod úplnú kontrolu finančných elít, sídliacich v USA, Švajčiarsku a GB viac, ako 2 000 nemeckých firiem, bánk, teda fakticky celé Nemecko.
Ako je možné, že napriek sankciám a kontrole (zo strany USA) Nemecko začalo chrliť zbrane?
Nebol to plán tých, ktorí mali Nemecko v rukách?
Ako mohlo Nemecko (IG Farben) vyvíjaťatómovú bombu?
Pán Javúrek to napísal presne v Javúrkovskom duchu.
Namiesto faktov, ktoré zmapovali historici, namiesto výrokov vtedajších lídrov víťazných mocností, ktorí povedali, že bez obrovského nasadenia ČA, jej obetí a jej drvivého tlaku, by neexistovalo Poľsko, ČSR, Rakúsko a vojna by sa preniesla na územie Británie a USA v oveľa väčšej miere , než je skutočne zažili.
Atómovú bombu predsa vyvíjalo Nemecko v labákoch IG Farben a ak by ju bolo malo skôr, ako bolo dobyté, vojna sa mohla otočiť.
Že jej víťazi boli tí, čo ju umožnili rozpútať, konkrétne tí, čo vlastnili po pár rokoch od 1. svet. vojny celý nemecký, priemysel, finančníctvo a banky o tom nepochybujem.
Pakt o neútočení medzi ZSSR a Nemeckom bol posledným z podobných zmlúv, ktoré uzavrelo aj Poľsko - Hitlerov spojenec, aj Francúzsko, aj GB.
Myšlienka panskej rasy na nezrodila s Hitlerom a (bohužiaľ) s Hitlerom ani nezanikla.
Žije vo výnimočnosti USA (Obama), žije v štruktúre EU, žije v rozdielnosti napr. platov zamestnancov VW a pod.
Viluško, ak si taký zásadový, tak:
Pri obsadení ČSR armádami VZ padlo okolo 120 občanov ČSR a ja mám k nim úctu.
Pri 6 ročnej okupácii ČR NEMECKOM, padlo 350 tisíc občanov ČR.
Ak agresor zostane vždy agresorom, tak Nemecko je väčší agresor ako Ruso.
Vysvetli mi, prečo tu teda nesoptíš 1000 x viac na Nemcov?
Definoval autor niekde v článku, čo sú schránkové firmy a firmy neznámych vlastníkov.
Poznáme vari majiteľov IBM, bánk, Samsungu, KIA, mobilných operátorov, televízií a i.?
Pýtam sa: poznáme majiteľov, alebo poznáme iba manažment, či niektorých akcionárov, ktorí tiež možno iba držia akcie pre skutočných majiteľov.
Vždy bude snaha, aby nebolo vidieť majiteľov. Tak po zrušení akcií na doručiteľa vznikli akcie, ktoré vlastnia fyzické firmy - tie teraz - po rokoch - nazývame schránkové firmy.
Ak má firma akcionársku štruktúru zo zahraničia, čo je legálne, tak kedy je firma raz schránková a raz nie?
Janko,ako konšpiračný teoretik - amatér, hodil spätný chod a ide rozkryť sprisahanie tých, čo sprisahania odkrývajú.
Vo svojom texte sa však stratil.
Ak by si pozrel výroky niektorých US prezidentov, dozvedel by sa o NWO.
Ak by videl známe video generála Wesley Clarka, zistil by že USA v rámci svojej doktríny už na začiatku 90 - tych rokov naplánovali prepadnutie 8 krajín do 5 rokov.
Môže povedať, že Clark je iba konšpiračný teoretik, ale ak sa pozrie na fakty,zistí, že AFG, Irak, Sýria, Líbya, Jemen - Američania tam naozaj vpadli.
No a v dejinách náboženstiev, tam Janko veľmi nie je doma.
Náboženstvá nevznikli s Bohom, ktorý žije v židovsko - kresťanských tradíciách.
Pred viac, ako 5 tis. rokmi pred našim let., podľa textov na tabuľkách, držal faraón v ruke symbol moci, keď sa k nemu nechtiac priblížil akýsi dvoran dotkol sa toho predmetu a padol mŕtvy k nohám zdesenému faraónovi.
Faraón sa k nemu zohol a - oživil ho.
Asi dám blog o výstavbe pyramíd - kopa vecí mi tam nesedí...
Janko, problém o ktorom píšeš je čo?
Či existuje Boh? V Biblii sa píše, že Mojžiš s ním hovoril. Bo to však Boh, ktorý stvoril celý svet, ak jeho vyvolený národ boli Izraeliti? Sám Boh Mojžišovi tvrdí, že je silnejší, ako Bohovia Egypta - Amon, Aton - tzn. že sám boh tvrdí, že nie je jediným Bohom.
Či žil Ježiš Kristus? Či Ježiš vymyslel kresťanstvo? Ježiš, ak žil, tak bol Žid a kresťanstvo nezaviedol on, aspoň nie túto (Európsku) verziu.
Čítal som aj knihy Josephusa Flaviusa, o ktorom sa tvrdí, že o Ježišovi písal, ja som však o Ježišovi , ako ho poznáme my, nenašiel nič.
Či náboženstvá nie sú sprisahaním - konšpiráciou? Kvôli udržaniu más v poslušnosti. To je zaujímavá myšlienka.
Janko, myslím si, že si si nabral na plecia viac, ako Tvoj krátky článok dokáže uniesť....
Milan, každé policajné vyšetrovanie je na začiatku iba konšpiračná teória.
Je to súbor myšlienok, indícií, konštruktov, ktoré bez dôkazov zostane konšpiračnou teóriou.
Preto policajti chcú získať dôkazy, aby svoju teóriu mali čím podložiť.
A ak ich prokurátorovi nepredložia hodnoverné, tak ich právnici obvineného označia za konšpiračných teoretikov,
Janko, trochu som sa v tom Tvojom texte stratil. Conspiracy - konšpirácia = sprisahanie, zrada.
Konšpiračná teória je súbor myšlienok a indícií s cieľom odhaliť sprisahanie.
Napr.
Dvaja sa pri kartách dohodnú, že budú hrať proti tretiemu a oberú ho o peniaze.
Okradnutý má podozrenie, že sa proti nemu sprisahali.
Jeho podozrenie je konšpiračná teória, ktorú nemôže dokázať, ak sa niekto, neprizná, alebo niekto, kto ich počul.
Ten okradnutý bude za blázna, pretože tí dvaja si to predsa nesprisahali proti nemu v písomnej forme, takže dôkaz nebude existovať.
Napriek tomu môže mať pravdu.
Tvrdiť, preto, že tí, čo veria konšpiračným teóriám, sú an blok magori, je trochu scestné.
Tvrdenie, že Široký je majiteľ Váhostavu je predsa tiež konšpiračná teória.
Povie Vám, že bol, ale už nie je, predal totiž akcie, napr. na Belize, firme napr. Prince.
A vo firme Prince tiež nefiguruje.
Všetci policajti na začiatku vyšetrovania majú iba konšpiračné teórie a ak nenájdu dôkazy, tak to tak aj zostane.
Odporúčame