Vynikajúci príspevok.
Vďaka.
domino svetík
Mariuss, to, čo si napísal, má celkom logiku a u časti Čechov to tak je.
Ale keď si prečítaš Hitlerov výnos zo 16. marca 1939 ,,O zriadení protektorátu Čechy a Morava", napadne Ťa, že Nemci ako prví vo vzťahu k Čechom používajú termín, ako ,,tisícročný nárok Ríše na územia Čiech a Moravy".
Tu je film z 15.marca 1939, kedy Nemecká armáda vstúpila do Prahy a Český štá, iba jeden deň po vyhlásení SR, prestal existovať.
Češi, údajne nemecká menšina, vítajú Hitlerovcov s nadšením a hajlujú.
Myslím si, že dnes Česko chápe, že to bola vtedy chyba...
Dobrý článok.
Dobré otázky.
Chýba otázka, kedy budú padať trestné oznámenia.
A chýba otázka, že ak Váhostav nakoniec skrachuje, kto bude na diaľničných úsekoch, ktoré staval, robiť záručné opravy, ktoré sú v cene diela?
Ten článok od Terezy Spencerovej som čítal a je treba si predstaviť, že to, ako je rozdelená moc medzi zločincov na Ukrajine, je malá vzorka toho, ako to funguje na celom svete.
Kontrola štátu, politikov, vraždy, korupcia, firmy oligarchov napojené na štát a celý tento chaos je za oponou, na ktorej je nápis demokracia a slobodná súťaž.
Problém je v tom, že mimovládky aj v Rusku , aj u nás sú napojené hlavne na štátny rozpočet.
Ak mimovládky v Rusku dostali na účty 28 mld Rub a z toho im US vláda cez veľvyslanectvo prispela iba sumou menšou, ako 1 mld, ako prišli k tým 27 mld?
Vec sa má tak, že mimovládky ,,pracujú" ako konzultačné, poradenské a auditorské firmy pre ministerstvá a tak prichádzajú k značnému profitu. Zákazky pre štát im zabezpečuje US ambasáda, ktorá to dohodne s premierom v tej - ktorej krajine, alebo s ministrami.
Premier, aj ministri predtým takmer vždy pracovali v nejakej mimovládke, napr. Radičová v OSF u Soroša a. p.
Druhou vecou je, že ak si pozriete zoznam darcov akejkoľvek mimovládky, u nás napr. USAID, tak tam nájdete všetky významné zahraničné firmy, pôsobiace v danom štáte, ktoré časť z toho, čo v tom štáte zarobili, odovzdajú - darujú tým mimovládkam, ktoré sú autorizované US veľvyslanectvom v danej krajine.
Takže mimovládky v Rusku aj v SR, bohužiaľ platíme my.
Pardon, za ekonómiu.
V letech 1991 až 1993 byl Sachs oficiálním konzultantem ruské vlády v makroekonomických otázkách.
Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/role-zap…
O počte poradcov a mimovládok referoval pred Dumou a neskôr v interviev, poslanec Dumy, S. Fjodorov.
K tej ústave: Tvrdím, že vstup do NATO bol vložený do ústavy, aby nebolo nutné referendum a Ty tvrdíš že nie. Tak sa pozri:
(3) Slovenská republika sa môže s cieľom zachovať mier, bezpečnosť a demokratický poriadok za podmienok ustanovených medzinárodnou zmluvou zaradiť do organizácie vzájomnej kolektívnej bezpečnosti
Natan, normálne si tú našu ústavu prečítaj.
Polož si otázku, prečodo ústavy dali článok, vďaka ktorému o vstupe do NATO nerozhoduje referendum, ale vláda.
Prečo majú medzinárodné zmluvy prednosť pred našimi zákonmi?
Možno je to iba náhoda, ale potom si pozri ústavu USA a tam nenájdeš článok, že medzinárodné zmluvy majú prednosť pred zákonmi USA.
Ako naši zostavovatelia ústavy vedeli, že do NATO by sme cez referendum nevstúpili a je treba to ošetriť v ústave?
To isté majú aj Rusi, Ty nevieš, že Rusku pomáhalo s prechodom na trhové hospodárstvo vyše 10 tis. expertov z USAna čele s nositeľom Nobelovej ceny za ekonomiku, J. Sachsom?
Robili im každý zákon, ústavu aj menu.
Po 8 rokoch takejto nadštandartnej pomoci Rusko vyhlásilo bankrot a Rusi začali chápať, že experti nie sú v Rusku na to, aby im pomohli.
Bolo tam 600 mimovládok! Čo si myslíš, že tam každý deň robili?
Natan, za socializmu u nás bolo 90% občanov hrdých na svoju ústavu.
Dnes 90% občanov tvrdí, že bola totalita a nie sú na to hrdí.
Ak Tvoja odpoveď na moju otázku, či ústava NDR bola schvaľovaná ZSSR je nie,
tak:
,Ospravedlňujem sa Nemcom, že som tvrdil, že nemajú ústavu.
Nemci ústavu majú".
Natan a ešte jedna vec na ospravedlnenie Nemcom.
My tiež nemáme svoju ústavu a evidentne nám ju tiež niekto diktoval.
V 1. článku tvrdíme, že sme nezávislý štát
a v ďalších sa nezávislosti vzdávame, prednosť pred našimi majú cudzie zákony,
vstup do NATO je ošetrený v ústave tak, aby nemuselo byť referendum
Vatikánska zmluva je ďalšou nášlapnou mínou, v mojom blogu ,,Ak nechceme vojnu, musíme zmeniť ústavu", je k nahliadnutiu aj Ústava, aj Vatikánska zmluva
Natan, aby nedošlo k omylu, ja som Grundgesetz čítal a tu je k dispozícii v češtine:
https://www.google.com/url?sa=t&rc t=j&am…
Nemecko je od 2. sv. vojny pod okupačnou správou USA, Rusko, resp ZSSR ju na území NDR vykonávalo do. r. 1991 tiež.
Myslíš si, že ústava NDR, nebola schvaľovaná ZSSR?
Ak je Tvojou odpoveďou nie, tak uznávam, že GG je ústavou slobodného štátu.
To je ústavný zákon nadiktovaný okupačnou mocnosťou po vojne, nie ústava slobodného štátu.
,,Netlačte sa, plynu je dosť!"
Táto slávna veta bolo to posledné, čo mnohí Ukrajinci v Nemecku počuli...
Nech ho kupujú v Nemecku.
Napokon, slávna veta:,,Netlačte sa, plynu je dosť", bola to posledné, čo v Nemecku mnohí Ukrajinci počuli...
Prečo vlastne Ukrajina plyn v Európe nenakupuje denne?
To na tú geniálnu myšlienku prišli iba teraz?
Európa, ako významný producent plynu nemá komu predávať, takže sa našli jeden skvelý dodávateľ a jeden spoľahlivý odberateľ.
Dnes, ak chceš robiť šport a lyžovanie na špičkovej úrovni, musíš byť väčšinu roka tam, kde je sneh.
Na to potrebuješ peniaze.
Ak Ti ich Tvoja asociácia v Tvojej krajine nezabezpečí, tak musíš ísť inde.
Všimni si, že v lyžovaní sa súťaží na úrovni štátov, takže je to štát, čo sa musí postarať.
Vo futbele môžeš ísť do špičkového klubu a nemusíš sa vzdať reprezentácie, ale lyžovanie sa nejazdí v medzinárodných ligách a tímoch, ako napr. cyklistika.
Ja by som im to nevyčítal.
Život je boj o zdroje, budú jazdiť 10 rokov a ak sa nezabezpečia, musia ísť potom makať.
Kapitalizmus je o individualizme, tak im ho doprajme.
Za útokom boli pravdepodobne nejakí banditi.
Nedostatočné bezpečnostné opatrenia predsa neznamenajú, že automaticky niekto musí niekoho zastreliť.
Prosím Ťa, najskôr si nájdi originálny rozhovor Putina, keď hovoril o tom, že Rusko je jadrová veľmoc.
Potom si ho prečítaj.
Potom si prečítaj, čo o tom, čo povedal, napísala západná tlač.
Potom zistíš, že nie je k čomu sa vyjadrovať.
Je teba sa vážne začať pýtať, kto vlastne riadi EU a Brusel?
Naozaj si niekto vážne myslí, že EU riadi Tusk, Mogheriniová, Šefčovic a ďalší tragédi?
A EU parlament, ktorý nemá právo navrhovať zákony?
Obávam sa,že duševne chorí sme my, keď sa o toto nezaujímame.
Odporúčame