Trochu bulváru ešte nikoho nezabilo.
Štát v prípade zákazky na zhotovenie úseku diaľnice bol Investor.
Váhostav bol zhotoviteľ a nezaplatil subdodávateľom.
Štandardné zmluvy, ktoré som pri zastupovaní súkromného ivestora robil, zneli tak, že zhotoviteľ bol v zmluve zaviazaný, že subdodávateľom musí platiť.
My, ako investor, sme pritom schvaľovali a súťažili každého subdodávateľa.
Ak by zhotoviteľ neplatil, subdodávateľ mal právo obrátiť sa priamo na investora a investor zaplatil jemu, pričom čiastku započítal so zhotoviteľom.
Tak bolo zabezpečené, že zhotoviteľ nepodvedie subdodávateľov.
Riešenie, že štát bude platiť dvakrát, je zločin.
Prečo?
Štát predsa zhotoviteľovi - Váhostavu - zaplatil.
Ak Váhostav vedel, že subdodávateľom nezaplatí, jedná sa o podvod - uzatvoril zmluvy, pričom vedel, že platiť nebude.
Štát tak kryje zlodejinu a ešte platí za dielo viac, ako bola vysúťažená cena - to predsa neexistuje.
,, v prípade svojho zvolenia prežije Amerika a ďalšie generácie Američanov nové storočie plné prosperity a slobody".
Za 4 zabezpečí 100 rokov prosperity.
Dajme mu slovenské občianstvo...
Ten Ruský vpád na Ukrajinu, ktorý nikto nikdy nevidel, vyvrátila až Francúzska rozviedka?
Pán Latta, dať správu o niečom, čo sa nikdy nestalo, je vrchol novinárskeho umenia.
Slovensko má profesionálnu armádu, na ktorej budovanie a udržiavanie idú miliardy.
Tak tu nešírte paniku o nutnosti odvodov.
Privítal by som článok o nutnosti budovať mier, tak, ako to je v stanovách NATO.
Vojnu budujete zatiaľ veľmi úspešne.
V súvislosti s Váhostavom si pozrite toto vtipne nadabované video.
http://www.mojevideo.sk/video/23639/ako_to _b…
Návr, dať malým veriteľom 15 % z hodnoty toho, čo fakturovali je morbídny.
Váhostav má, napr., záväzky na úrovni 110 mil. Eur.
Predstavte si teda, že:
1. Vo Váhostave ležia faktúry za 110 mil Eur, z čoho vyplýva, že DPH v nich môže byť okolo 20 mil. Eur.
Túto DPH si Váhostav v minulosti započítal, alebo ju zinkasoval, takže napriek tomu, že nič zo 110 mil. Eur nezaplatil, dostal 20 mil Eur v rámci účtovania DPH.
Už tých 20 mil. Eur teda má.
2.Veritelia naopak, nedostali nič zaplatené, pričom DPH museli odviesť zo svojho, keďže platby im neprišli.
3. Ak Váhostav dá malým veriteľom 15% z hodnoty ich pohľadávok, bude to menej, ako oni museli odviesť štátu DPH.
Tu si musíme uvedomiť:
1. Takto skončilo už tisíce ľudí na Slovensku.
2. Trhová ekonomika mýtus, pretože takto fungujú veľké firmy:
Napojené na št. rozpočet prosperujú a tých čo makajú, ruinujú.
Všetci to pochopili, pretože je jasné, že výraz ,,zastaviť stíhačku" je iba obrazný.
To je také isté, ako keď poviem, že v USA tento týždeň neozbrojený vodič ,,kúpil od policajta 8 guliek do chrbta". V skutočnosti nekupoval od policajta guľky, ale ten policajt ho zastrelil, vieš?
Ale ak nám to chceš dovysvetľovať, samozrejme môžeš...
Inak, Anti, máš úplnú pravdu.
USA a Rusko majú spoločnú hranicu v Barentsovom mori, kde medzi Aljaškou a východným pobrežím Ruska, ležia Diomedove ostrovy.
Malý Diomedes (USA) a Veľký Diomedes (RF) od seba ležia asi 5 km a hranica prechádza medzi nimi.
Ten nešťastný špionážny dron letel nad Baltom a Ruská stíhačka ho iba prinútila zmeniť kurz, ktorý pretínal hranicu RF.
Provokácia Moskvy nad Baltským morom, kde je domovské nebo pre US drony.
Super správa.
Na ruských servroch je to popísané ,,kapku" inak.
Braňo, za organizáciu máš môj rešpekt.
Mediálny obraz podujatia je podobný, ako bol kedysi, pri sviečkovej demonštrácii.
Zaujímavé je, že J. Čarnogurský bol pri obidvoch podujatiach.
Kým vtedy bol hlavným politickým oponentom štát, dnes sú to skupiny, ktoré sa skladajú z ľudí, roky združených okolo US think-tankov - a ktoré ovládajú štát a médiá.
Smutné je, že namiesto diskusie, opierajúcej sa o fakty, ide z ich strany o hystériu, ktorú u nich spôsobuje nekritická úcta k politike USA.
K iným názorom sa chovajú agresívne.
Vykrikujú niečo o komunizme, ktorý tu pritom nikdy nebol a zabúdajú, že totalita vládla rovnako aj v USA.
Nevedia vari, že na konci 50 - tych rokov istá černoška porušila zákon tým, že neuvoľnila miesto beloške?
To boli aké zákony v USA, kým u nás zúril socializmus?
A dnes je možné zastreliť neozbrojeného človeka? A u nás je to možné tiež - stačí, ak utekáte.
Pritom sa kritizuje, koľko pohraničiari zastrelili ľudí, ktorí - utekali.
Aký je rozdiel?
Pán Demek, v r. 2012 začali v Sýrii protivládne demonštrácie.
Polícia sa ich snažila potlačiť a po niekoľkých dňoch začali neznámi ostreľovači strieľať tak do radov demonštrantov, ako aj polície - polícia bola nútená chrániť aj demonštrantov aj seba.
Tieto vraždy odštartovali US kampaň na výmenu režimu, ktorá prerástla do občianskej vojny.
Ak Vám tento scenár nápadne pripomína štart občianskej vojny na Ukrajine, tak, ak ste analytik, vyhodnotíte fakty a urobíte závery.
Ak ste politruk, tak závery už máte urobené a fakty k nim nepotrebujete aja som pre Vás, podobne, ako autor tohto článku, iba konšpirátor platený Kremľom.
Cudzinec, ale bankrotom sa nevyrieši nič viac, ako dohodami.
Váhostav vlastní Široký.
Oficiálne sú akcionármi firmy zo zahraničia.
Ak Váhostav pôjde do konkurzu, tak model vyplácania veriteľov sa nijako podstatne nezmení.
A Široký?
Dá prostredníctvom ďalšej firmy zo zahraničia pokyn na odkúpenie majetku z konkurznej podstaty a môže byť majiteľom, pravdaže neoficiálnym, aj ďalej.
Toto je vojna medzi USA a Ruskom.
Ak to začneš takto chápať, pochopíš, že Ukrajina a Donbas bojujú v zastúpení oboch veľmocí.
Vojnu začali USA, keď zaplatili a vycvičili generáciu Ukrajinských politikov.
Vážne to začne byť, ak sa postupne, po Poliakoch, ľuďoch z Pobaltia, Rumunoch a ďalších, bude SR zúčastňovať v tejto vojne aj vojensky, pretože diplomaticky sme na strane USA.
Náš prezident, minister obrany, už pobozkali prsteň moci a ukázali, kde stojí SR.
Dzurinda a Mikloš sú na Ukrajine z dvoch dôvodov:
1. Za odmenu za to, že zvalili vládu I. Radičovej.
Odmenu im vyplatí GP (generálny prediktor) prostredníctvom peňazí, ktoré posiela na Ukrajinu
Upozorňoval som na to, že tí dvaja zvalili vládu na príkaz z vonku a dostanú odmenu.
2. Na príkaz GP, ktorý si takto kontroluje loajálnych ľudí, ktorých má ako kádrovú rezervu, ak sa rozhodne odpáliť Fica. Genialita GP spočíva aj v tom, že hoci Miki a Ivan majú nárok na odmenu, musia si ju ešte odmakať.
Tak rozmýšľaj, kým niečo napíšeš.
„Ukrajinský parlament zrušil termín“ Velká vlastenecká válka„, a úředně uznal banderovce za „bojovníky za nezávislost“. Zákon navrhl ředitel Ústavu národní paměti Vladimír Vjatrovič. Parlament přijal zákon, který deklaruje jako „bojovníky za nezávislost“ Ukrajiny účastníky nacistických hnutí na západě země, včetně organizací na počátku XX století. Zákon představil syn zástupce velitele UPA Šucheviče Jurij. „Kdo pro něj nehlasuje je nepřítelem Ukrajiny“
Na prvom mieste je teda IS, Rusko na druhom, USA sú na koľkom?
Ty si nezaregistroval roky trvajúce správy, že USA dronami bez súdu popravujú ľudí, ako zajacov a od začiatku kampane v AFG, Pakistane a Jemene je to už okolo 2000 ľudí?
Ty nevieš, že človek má právo na riadny proces, podľa charty ľudských práv?
Ako by som to nazval?
Použijem Tvoje slová:,, dalsia zo zvrhlosti agresivneho fasistickeho obamovho rezimiu".
Asi si nezaznamenal výrok Albrightovej, keď sa jej novinár pýtal či za US sankcie voči Iraku stoja tie životy tisícov detí. Albrightová odpovedala, že áno.
Nedávno policajt v USA zastrelil ôsmimi ranami do chrbta vodiča, korý spanikáril a chcel ujsť.
Keď umieral na zemi, ešte mu nasadil putá.
Bol ten policajt vo vojne, zabili mu tisíce krajanov, rozbombardovali mesto, tak ako na Donbase?
Nie strieľal v kľude, asi z 10 m vzdialenosti, ani len neutekal.
Trochu rozmýšľaj, kým niečo napíšeš.
Mircek, trochu objektivity.
Ak sa Zeman postaví s Kimom, tak nezabudni, že Obama sa potľapkáva so Saudským kráľom, čo je šéfom feudálneho stredovekého náboženského totalitného režimu.
OK.
Je to jeho vec.
Ale nech nám tu nemoralizuje o ľudských právach v Rusku.
Mircek, urcite si videl veľa fotiek a videí US kolóny, techniky a vojakov, keď ich vítal ľud ČR.
A na Ukrajine nie je signál, že za rok neviete natočiť tú armádu Ruska o ktorej aj Ty tu rozprávaš?
Ak zástupca Ukrajinského GŠ povie do médií, že Ukrajina nebojuje s Ruskou armádou a ak OBSE tvrdia, že Ruská armáda nestojí na pozíciách na vyše 300 km dlhej frontovej línii,
prečo tak presvedčivo tvrdíš, že utrpenie na východe Ukrajiny rozsieva Ruská armáda?
Odporúčame