Prostě se ekonomice daří víc, než stačí rozkrást.
Tu konkrétní přednášku znám ze zkrácené formy, podíval jsem se na ni i v celé délce a právě tato přednáška byla pro mě, ještě před volbou prezidenta, důvod, proč jsem začal Kiskovi věřit.
Tady je zkrácená verze a kdokoli do této diskuse přijde, může si ji vyslechnout (asi 8 minut) a udělat vlastní názor, čemu ty říkáš fuj: https://www.youtube.com/watch?v=5jOwdARVqc8
P.S. Pro zajímavost: Můj diskusní příspěvek byl tehdy úplně první diskusní příspěvek celé diskuse.
Aha. Volební kampaň. Porovnej to s F*com, který to do Kisky pral vším, ale úplně vším, co měl legalně i nelegálně po ruce.
Dobře. Toto říká F*co. Zkrachovaný premiér, poslanec a pravděpodobně budoucí expředseda strany.
Slovo politika vychází z řeckého "veřejnost" nebo "společnost". Člověk, který se zabývá věcmi veřejnými. Prezident země, byť bez strany, politik je. Hovoří k veřejnosti, ovlivňuje ji.
Aha. To je fakt velmi dobrá otázka: "Nepodílela se vaše vláda náhodou na únose?"
Už jen položení této otázky může vyvolat konflikt.
Kaliňák si nemusel být vědom, že se jedná vyloženě o únos. Důkaz mého názoru. Můj diskusní příspěvek z 2. 8. https://www.sme.sk/diskusie/3328172/1/265960…
Vůbec to není chyba. Jen to nedokáže každý a ti, co to nedokáží, potřebují nějakou výmluvu.
V reálu je to zhruba tak, jak jsem napsal kdysi https://scobak.blog.sme.sk/c/178103/Muze-za-…
Ale dám věcnou odpověď:
Do opozice ho dostal F*co. Nejpve značně špinavou volební kampaní (ve které prohrál) a potom útoky z pozice premiéra. S F*com se prostě nedá. Docela solidně F*ca vystihl už před deseti lety Stano Dančiak:
"Poznám ich, lebo som s nimi chodieval hrávať futbal. A ako Robert Fico hráva futbal, taký je aj straník. Nenahrá, hoci by mohol, nenahrá ani vtedy, ak by tým dosiahol istý gól - ale nie. Kopne sám a potom nedokopne do bránky a žiadny gól nedá. Neverím jeho politickej mystifikácii, ktorú má v talóne a rád predvádza druhým. Robieval to, keď ešte nebol vo vláde - ohováral, nadával, nemalo to úroveň. A teraz, keď sa aj SDKÚ začala správať rovnako a Fico im to s chuťou vracia, už vonkoncom nemá žiadnu úroveň. Som rád, že to nevidím."
Ten rozhovor sice vyšel na Sme, ale nemyslím, že někdo bude tvrdit, že to Dančiak neřekl: https://kultura.sme.sk/c/3799950/stano-danci…
Penize?
Nicméně: Netvrdím, že si byl Kaliňák vědom, že napomáhá únosu. Dokonce jsem si v úvodu myslel, že o něm vůbec nevěděl. Teď už si to myslím trochu míň, ale stále jsem přesvědčený, že pro vietnamskou stranu by bylo rizikové informovat Kaliňáka o tom, co dělají.
Odporúčame