To je dobře.
Za pár týdnů na Ukrajině a za další týden v pytli.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - diskuse o ruském rublu. S výjimkou kurzu rublu totiž Put*novi přestává fungovat skoro všechno.
V jejím věku už si to moc neužije.
https://youtu.be/E3XnLgh5RHA - diskuse o inflaci těsně před vánoci. Čekalo se tehdy max. 7 %, nikdo netušil válku, na druhou stranu naděje, že později inflace klesne, trvá.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - debata o ruském rublu. Zaznělo v ní, že šéfka ruské centrální banky chtěla na začátku války odstoupit, ale Put*n ji přesvědčil, ať to nedělá.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - diskuse o tom, proč nemá smysl se zabývat cenou ruského rublu.
https://youtu.be/acZajewz6V8 - debata, že když se odstřihneme od ruského zemního plynu, je jako první krok primární koordinace v rámci EÚ.
https://youtu.be/Opjy60OWsOg - debata o odstřižení se od ruské ropy.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - debata, proč je aktuálně zbytečné řešit hodnotu ruského rublu.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - ruský rubl momentálně vypadá potěmkinovsky dobře, ale začne stoupat nezaměstnanost a Rusko to pocítí víc. Otázka je, kolik materiálů pro kosmický výzkum bere ze zahraničí.
Uvidíme, zda končí éra. Jiné banky by mohly komunikovat jako konkurenční výhodu, že zdražovat nebudou.
https://youtu.be/4P7OyqRhOzM - diskuse o bankovních poplatcích.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - diskuse o potěmkinovské stabilitě ruského rublu. Tím, jak bude v Rusku růst nespokojenost, odrazí se to i k lidem, kteří stále milují Put*na. Oni si tedy asi sice najdou jinou modlu, ale svět není dokonalý.
https://youtu.be/acZajewz6V8 - diskuse o ruském zemním plynu.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - diskuse o ruském rublu. Zazní v ní, že Rusko čeká ještě víc propouštění a nezaměstnanosti.
https://youtu.be/OfghhA6Y92M - debata o finančních bublinách. Jak vznikají, co je bublina, co není.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - debata o potěmkinovském kurzu ruského rublu.
https://youtu.be/E3XnLgh5RHA - několik měsíců stará diskuse o inflaci, která je však stále aktuální a dává představu, nakolik jí vlastně rozumíme.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - diskuse o ruském rublu. V čase 29:32 zazní poznámka, že podle analýz by mělo být úplné odstřihnutí se od ruské ropy a plynu levnější, než jsme dosud mysleli.
https://youtu.be/djUZEPIbjWA - velmi užitečné video o ruském rublu.
Ptal jsem se včera přátel v Rusku, jaký je kurz dolaru za rubly na černém trhu. Odpoveď: Говорят, что от 200 до 400.
https://youtu.be/Opjy60OWsOg - diskuse o ruské ropě. Shodou okolností také s Lukášem Kovandiu.
Odporúčame