Nasa armada je budovana pre NATO cize rozpocet pre nasu armadu je rozpoctom pre NATO. Ide za 10 rokov vstupu do NATO cca 6 miliard eur. Pritom NATO sa stazuje, ze je to malo a nas Kiska prislubil, ze to bude viac az na 2% HDP Slovenska. Ono by nas ta armada stala mozno tiez tie miliardy ale by to bola Slovenska armada. Pozri armada neutralneho Rakuska. Dnesna SA by sa neubranila ani zbure Romov ak nedostanu socialne davky. Jej struktura je budovana aby zapadala do struktury a zaujmy NATO alias USA a nie v zaujme skutocnej obrany Slovenskej republiky.

