Ked je ohrozena vlada bohatych sveta nevaha pouzit vsetky mozne prostriedky na ochranu svojej moci. Liberalizmus je vlada bohatych nad chudobou. Pekne reci o demokracii, slobode, moralke su na oklamanie ludi. Chudoba je produktom liberalizmu ked tvorca hodnot nedostava adekvatny podiel na vytvorenej hodnote(mzda, plat) a tento podiel kradne mala skupina ludi. K tomu je treba krajinu vykradnut, spriavatizovat verejny kapital. Potom pride cudzi kapital a ludia uz robia na panskom. Kto nechce verejny kapital sprivatizovat prichadzaju sankcie, vyhrasky(napr. Orbanovi), majdany(typu Sulik, Hlina, Matovic. Lipsic - vsetko vyznavaci liberalizmu) financovanie svetovym kapitalom. Realizatorom su reformi za ucasti MMF(Orbam ho vykazal z Madarska), SB, rajtingy a najma judaski politici typu Miklos.
Male krajiny maju malu sancu ubranit sa. Hnev chudoby postupne narasta aj preto USA vedu vela vojen po celom svete.

