Neviem aky mate problem s gripenmi, je to nahodou jedno z najpodarenejsich lietadiel. Ma lacnu prevadzku takze nebude iba stat nepouzity v hangari. Navyse je neustale zdokonalovane (AESA radar) raketa Meteor (co je uplna pecka co ma sancu kompletne zmenit taktiku vzdusneho boja) http://en.wikipedia.org/wiki/Meteor_(missile) .


