Najlepší sú "partizáni", ktorí mali v čase SNP 15-16 rokov, alebo ešte menej. Chlapci, ktorí ušli z domu a skutočným partizánom chodili pre vodu a čistili čižmy. A teraz sa tvária a všetci ich velebia, akí sú to hrdinovia. Možno aj o 10 rokov sa ešte "nájde" nejaký partizán.

