Jasné, píše Biblia.
Tá píše aj to, že ľudstvo vzniklo krvismilstvom, keď sa medzi sebou množili deti Adama a Evy. A ty si z toho incestu stále postihnutý.
Jasné, píše Biblia.
Tá píše aj to, že ľudstvo vzniklo krvismilstvom, keď sa medzi sebou množili deti Adama a Evy. A ty si z toho incestu stále postihnutý.
Židia veria že ich stvoril Boh a ty si sa vyvinul z opice.
mýlili so Slovincami
Neviem či si si to nepoplietol s poľštinou, ale slovensky sa nepovie "Slováčka", ale Slovenka.
Slováčka je tuším poľsky.
Sloveni sa niekedy používalo aj v prípade Slováka, ale asi by si to málili so Slovincami: Slovenia - Sloveni
Tak ja by som viac očakávala ovládanie pravopisu od novinára, ako od ministra.
Sranda že autor článku ktorý kritizuje gramatiku ministerky urobí hneď v druhej vete gramatickú chybu a napíše "náprotivkovi Martinovi Baxovi".
Už to opravil, ale pôvodne to mal zle :))
Už to autor článku opravil, kritizuje a sám napíše "náprotivkovi Martinovi Baxovi" :)))))
Aha, už to autor opravil, predtým tam autor článku čo kritizoval gramatiku mal že "náprotivkovi" :))))
Ja neviem či je vôbec správne to ako to napísal autor-kritik článku:
"náprotivkovi" Martinovi Baxovi
Lebo "náprotivok" sa skloňuje:
Nominatív Kto / čo "náprotivok"
Genitív Bez koho / bez čoho "náprotivku"
Datív Dám komu / dám čomu "náprotivku"
Akuzatív Koho / čo "náprotivok"
Lokál O kom / o čom "náprotivku"
Inštrumentál S kým / s čím "náprotivkom"
Takže nie "náprotivkovi" ale "náprotivku".
Ale možno sa mýlim, určite ma opravíte :)
Tao že novinári neovládajú spisovnú slovenčinu a gramatiku nie je sranda.
Ich články, ale aj živé reportáže sú toho príkladom.
Aj tu na pravde bolo napísaných dosť nezmyslov.
Ty si myslíš že všetci ministri ovládajú spisovnú slovenčinu?
Veď taký Igorko Psychopat Matovič nevie spisovne ani rozprávať.
Ak ho píše ako ministerka, tak to nikdy nie je osobný list.
V prvom rade by mala vymeniť podriadených, lebo tí by mali urobiť korektúru.
Až to vyzerá že jej to urobili naschvál.
Tak novinári dokážu poriadne špiniť spisovnú slovenčinu.
Ma dvíha zo stoličky keď Puškárová zahlási "lavica" namiesto ľavica, v lavo namiesto v ľavo.
Alebo počujeme "neni to tak" pri čom NENI je nespisovné, spisovné je "nie je".
O tom že dávajú dĺžne na iné slabiky ani nehovorím.
Čo tak pozrieť sa na chyby novinárov?
Nepoužívajú " ľ/Ľ" a bežne používajú pri ľavici, "lavica", papr. Strana demokratickej lavice, pri tom každé slovo má iný význam:
ľavica = ľavá strana
lavica = je to nábytok na sedenie
Rovnako to ich nespisovné "neni"
Kedy sa budú ľudia prechádzať medzi fotkami detí z Gazy, ktoré zabilo Izraelské ostreľovanie?
Zjavne si so sankciami česká vláda poradila lepšie, ako naša s psychopatom Matovičom ako ministrom financií.
A majú oveľa vyššie platy, pri čom ceny v obchodoch, ale aj PHM sú buď na našej úrovni, alebo aj lacnejšie.
Máš pravdu, takto si to predstavuje Izrael.
Medzi Izraelom a Kosovom je veľká podobnosť.
Aj Izrael, ak Kosovo vznikli na území niekoho iného bez jeho súhlasu, ale stačilo že o tom rozhodol USAk.
Veď USAk má s tým skúsenosti, celé USA vzniklo na území, ktoré ukradli domorodcom, ale nie len tým, napr. aj Mexičanom (Texas).
A keby len rodinu, ale aj celú dedinu či mesto v ktorej bývaš, lebo všetci za to môžu že tam žije grázel ako ty.
Odporúčame