To sa dá zdôvodniť min. 2 dôvodmi:
1. Muži utekajú, aby pripravili všetko pre následný útek žien.
2. Musia platiť za to že ich niekto dostane na Západ, tak ide muž s vidinou že na Západe zarobí peniaze a potom zaplatí prevádzačom aby tam dopravili aj ich ženy a deti.
Toto nie sú utečenci ako tí z Ukrajiny, kde ich na hraniciach vítali. Títo utečenci musia prekonať tisícky km a to zvládnu muži, nie ženy s deťmi.


