V prvom rade treba zmeniť celý volebný systém, ktorý si terajší poslanci zabetónovali.
Polovicu poslancov by mali tvoriť politici zvolení v okresoch, druhú polovicu politické strany, pri čom by miesto v parlamente mala strana a v prípade ak sa politik rozhodne stranu opustiť, opúšťa aj parlament a nastupuje namiesto neho ďalší z tej strany.
Takto by sa nestalo že PS má v parlamente poslanca ktorý kandidoval za zaľudí a potom háji záujmy PS, alebo že máme premiéra a ministrov, ktorí sú členmi mimoparlamentnej strany, ako Heger, Naď, atď.


