yojo a aku blbost napisal?
Polsko terminal na prijem stlaceneho vystavalo, vystavba mala sklz i napriek tomu Poliaci museli Kataru platit, hoci este neprecerpavali.
Zmluvu maju uzatvorenu na 20 rokov, je nevypovedatelna a nemenna!
Poliaci podla dohody platia 650 dolarov/1000 m3.
I napriek tomu odoberaju rusky z Jamalu a detto Pobaltie.
Americania tazia z bridlice a tazba pod 60 je nerentabilna, 13% taz.firiem uz skrachovalo a ten pocet ma byt v tomto roku 20%, banky svoje peniaze budu chciet, takze sa to premietne do ceny.
Konkurovat ruskemu, ktoreho cena zacina na 230 dolaroch americky a ziadny stlaceny, ci iransky, katarsky, americky nemoze! I Rusi vyvazaju stlaceny, ale radsej buduju produktovody, ako flotily tankerov.


