My máme i nejakú perinu? Sotva tak papierovú škatuľu ..... trepať o vyrovnanom rozpočte, môže len diletant. Sme vraj exportná krajina, chvália sa, ale BÚ je vybrakovaný a zrejme i zlaté rezervy sú rozpustené. Škoda slov!
My máme i nejakú perinu? Sotva tak papierovú škatuľu ..... trepať o vyrovnanom rozpočte, môže len diletant. Sme vraj exportná krajina, chvália sa, ale BÚ je vybrakovaný a zrejme i zlaté rezervy sú rozpustené. Škoda slov!
Nemusí ani zomrieť, stačí, že príde o prácu a či k nejakému úrazu alebo dlhšej práceneschopnosti. A to nehovoriac o tom, že vyženú ceny do výšok a príde kríza, bubliny spľasnú a ľudia nemôžu predať ....
Ľudí nalákajú na nízke úroky a čo potom, keď ich zvýšia a platy stagnujú, nerastú, to len kvákajú. Príde k veľkej nezamestnanosti, čo potom?
Ceny energií klesajú, ale cena vody stúpa, čo potom, keď začne rásť i cena energií a bude rásť. Hlásia neúrodu, ceny potravín zvýšia, ľudia budú hladovať a platiť vysoké zálohy za vodu, energie, vyššie splátky a vyberať kontajneri, ako sa to deje už v Grécku.
A s tým sa chvália a či čo? Však je to otras, ako si banky s developermi idú na ruku, aby okradli občana.
Súhlasím i nesúhlasím .. hokej je veľmi nákladný šport, kedysi finančne na šport prispievali veľké fabriky, dnes nebudú zahran. majitelia prispievať na rozvoj nejakého slovenského hokeja. A štát sa neustále zadlžuje, nie je na sociálne programy, vedu, výskum, nieto ešte na šport.
Ako chcete získať peniaze na výchovu mládeže? Z 30-tich šrácov, možno 2-5 sa uchytia, ostatní sú len do počtu a aj tí niečo stoja.
Druhá vec, že keď to financujú rodičia alebo si zoženú sponzora/rov je tam tlak na výsledok a najmä, aby sa náklady rýchle vrátili. Tie deti nemajú možnosť precítiť hru, nemajú z hry radosť, oni majú povinnosť.
Povinnosť, ktorá ich ťaží ...a s tým SZĽH nič nenarobí, nikdy nedokáže zohnať dostatok fin.prostriedkov.
Ale na druhej strane, tiež sa tam priživuje chmatáci. Niekto by mal byť zodpovedný .. Nejaký oný si ukradne len tak zo štátneho bezmála 40 tisíc a druhý milióny a nič sa nedeje.
A tí, čo mali pomôcť, tak hokej iba rozhasili. Hlavne, že si zaobstarali výhodné fleky.
Celkom prijateľný výsledok v rámci možností slov.hokeja. Radosť však z takých výsledkov nemožno mať.
Výsledok hovorí jasne, na prvú svet. šestroku nemáme a asi už nikdy mať nebudeme.
Mali sme v mužstve mená, ktoré hrali prim v zámorí a predsa za krajinu sa nijak zvlášť nevyznamenali, treba si spomenúť na olympiádu v Soči a či domáci šampionát. Bola to bieda ....
Osobnosti, hokejoví mágovia a nadšenci zároveň typu Bondra a či Pálffy na stromoch nerastú. Treba sa s tým zmieriť a prepacovať celý systém, pretože hokej je predovšetkým kolektívna hra.
cato, nuž, nebuď si taký istý tým lepším životom pracujúcich tu na Západe. Ono to už neplatí a približujeme sa k podmienkam čínskym.
Viď protesty vo Francúzsku, strata pracovno-právnej ochrany, strata sociálneho zabezpečenia priamo uzákonená. V USA to frčí už od druhej polovice 80-tych rokov m.s.
Čín.rast bol prudký cez 10%, potom spomalil na 7% a nik sa tým nezaoberal, ale klesol na 6% a už kvičia a prečo asi?
Treba vedieť, čo ten rast v reále znamená a na Západe sú to pôžičky, čím má štát vyšší dlh, tým má vyššie HDP, dokonca zarátavajú do HDP i odhadované príjmy a to nehovoriac, ako "odborne" čarujú so zamestnanosťou.
Len tak naokraj. Rusi majú 17% dlh k HDP a Taliani 132% alebo VB 89% a keď si pozrieš štat.údaje USA z pred piatich rokov, zistíš, že udávajú stále tie isté čísla a stále dookola +- 1% a či nejaké 0,2 ....%, takže veriť tomu, čo píšu je naivné.
Crescenzio, veď to je zámer .... čím viac negatívnych informácii a vášní, tým viac tí kotlebovci budú chutiť a priam im naháňajú priaznivcov.
To je jednoduchá taktika amíkmi vekmi overená.
Čečenské vojny začali samotní čečenskí moslimovia, tí vraždili nielen svojich moslimov i tam žijúcich Rusov. Keby Rusi nezasiahli, pozabíjali by sa navzájom.
Ty nevieš, aká bola situácia v tom čase? V roku 1991 už bolo ZSSR rozpadnuté a vládli tam jednotlivé klany, tak odpoveď si pýtaj od vtedajších vládnucich.
Krym sa mal vrátiť do Ruska už pri rozpade ZSSR, ale akosi tí amíkoskialpinisti z Moskvy na to zabudli. Náhoda a či zámer, fúrik? Ja si dovolím tvrdiť, že zámer .....
mindrak, zachránil kopec .... ale, čo nepoviete? Tak to mi je novina .... transporty skončili až na zákrok Vatikánu a ani ten sa nejak veľmi netrhal, ale rôzni zahraniční biskupi zo Švédska a či Švajčiarska apelovali na Tisa osobne.
A mnohí sa zachránili prevzatím maďarských priezvisk a odchodom do Maďarska.
A prečo ten farár, kresťan vyznamenával vojakov, ktorí vraždili Slovenky a Slovákov i malé deti?
Prečo tomu nezabránil? Bola dokázaná protištátna činnosť tým zavraždeným Slovákom? Boli to Slováci!!!
Tiso bol vrah a vrahom zostane, zaslúžil si, čo dostal. A to neznamená, že sám nevraždil, že vrahom nebol, lebo to dovolil a zdá sa, že aktívne v tom vystupoval.
Naviac on bol proti rozpadu ČSR a aktívne vyystupoval s kritikou Beneša, ktorého nazýval slabochom, že nechal ČSR padnúť, takže i on bol čechoslovakista a bol protištátny živel v ponímaní slov.hejvlastencov.
Udali ho jeho vlastní a dnes z neho tí istí robia martýra, iďte niekam do líščej nory s takýmito povedačkami.
Čína prechádza z krajiny práce na krajinu vedy, upúšťa od výroby lacných cetiek, na to už využíva iné ázijské krajiny.
Ekonomika je v celosvetovom útlme a Čína nie je výnimka. A naviac prechádza rozsiahlou reštruktualizáciou, pokles je normálny.
Pri výpočte sa vychádza z iného základu, rast 6% je viac než úspech.
Čo by za to dal ten vyspelých Západ a či USA? Západ kolabuje a USA už dávno zbankrotovalo, dlh má tak vysoký, že ho nedokáže nikdy splatiť. Vyvoláva len ďaľšie vojnové konflikty a nepokoje. Už si nemá ani od koho požičať, tak ničí ....
mojnazor, pred rokom vydal vyhlásenie nejaký potentát z admirality, majú dve prevádzky schopné lode, nemajú na opravy, nemajú na náhradné diely. Kupovali lebo museli ....
O vonkajšie hranice Schengenu sa má starať agentúra na to určená, je to agentúra Frontex!
To nie je problém len Grécka, to isté sa deje v Taliansku, ale o tom sa nepíše, treba ukazovať len na to zbankrotované Grécko. Treba proti nemu popudzovať verejnosť. Grécko je zničené a neživotaschopné.
Keď bol v Aténach Schultz, dal Tsiprasovi jednoznačný príkaz. Odmínovať ten suchozemský pás medzi Gréckom a Tureckom. Vraj, aby sa zabránilo obetiam na mori, aby kolonizátori mohli suchou nohou prejsť na kontinent.
Keď to Gréci odmietli, zastavili im zase prísun peňazí.
O tom sa nepíše, to musí človek hľadať, aby mal prehľad, čo za zhovadilosti páchajú tie nastrčené zrúdne vraj elity, bábky slúžiace.
Tie základne boli Nemecku vnútené, nie sú na dobrovoľnej báze a vonkoncom nie sú na ochranu Nemecka.
Naviac, keby ste sledovali vývoj, tak by ste zistili, že do Nemecka boli dodané nové jadrové hlavice.
A nielen do Nemecka. usáci obsadzujú na základe vymyslenej ruskej hrozby všetky stredovýchodné eur.krajiny.
Kde sa rozpínajú Rusi?
Však ich už obkolesili takmer zo všetkých strán usáckymi základňami. Kam na tie sprostosti chodíte?
To je už tak trápne, až to človeka zdvíha zo stoličky .....Rusko sa rozpína a treba ho držať. Rusko nemá kapacity na to, aby sa rozpínalo a už vonkoncom obsadzovalo nejaké krajiny a ani nemá záujem.
mojnazor, pôsobivé a koľko z toho je akcieschopné?
Nakupujú, nakupovali a tak plnili nemecké, francúzske rozpočty a Gréci sa zadlžovali a toto isté čaká i východo a stredoeurópske krajiny.
Gréci sú na samom dne, kto bude kupovať tie predražené nemecké a francúzske haraburdy?
Niekedy nezaškodí vidieť i viac, ako sa ukazuje ......
Zadlzenie Ruska uz minuly rok bolo vyssie, ako sa uvadza bloger na uvedenej stranke.
Pravdou je, ze vychadza z realnych cisiel, ktore nie su kreativne upravovane.
Rusko ma nizke zadlzenie vo vztahu k "vyspelym zapadnym" ekonomikam, ziju len na dlh a ta americka, to je katastrofa.....
Ggy, to sa dotyka vsetkych, to sposobi problemy vsetkym .....
Ze po nich zostava znicena, spalena zem, otravena voda, moria i oceany a na druhej stane financny krach.
Na Zapade nic nove, ale to najhorsie este len pride.
Ked uz to verejnosti oznamili, znamena to, ze financny krach uz ma dvere otvorene.
Zostava po nich spust, znehodnotena voda, poda, Kanada v plamenoch
Vo Francuzsku dalsie okliestenie slobod a prav .... vykradnute dochodkove fondy ..... krachujuce banky ..... takze vsetko jednym vrzom, strmy pad do nicoty!
Amer.hedgove fondy sa cinia. Odmietla ich supie naroky.
Jej manzel zomrel na rakovinu, ako i Chavez, ona sa vyliecila, ako i brazilcan de Silva .....i Dilma R., ktoru ti, co su stihani za podvody a korupciu odvolali.
Co mali spolocne? Odmietli zmluvu NAFTA a znarodnili taziarske fi, ktore ovladali amici.
Ako to pisal poradca amer.ministra ZV Rumsfelda?
Ti, co sa nam postavia, odstranime!
A ochotnych zapredancov so spinavymi pazurmi najdu vzdy .... nasli ich vo Venezuele, nasli ich v Argentine, Brazilii .... na Ukrajine, Polsku, Rumunsku i na Slovensku.
Nedaju pokoj ti Rusi, nedaju, stale blizsie rozkladaju svoje wigwami okolo americkych satelitov.
Lacna vyhovorka, ze Iran, este zabudli na Kima .....
Uz pri citani takych klamstiev sa cervenam, ze vam nie je hanba ....
Cena plynu klesa kvoli ropnej vojne, ekomoniky spomaluju a ponuka je ovela vyssia nez dopyt.
Tak uvedte cenu stlaceneho, ked je vraj vyrazne lacnejsi ako dopravovany produktovodmi.
Preco ich Cinania asi tak stavaju a od dovozu stlac.ustupuju?
Preco tak Poliaci a Litovci neodstupia od ruskeho, hoci vystavali miliardove terminaly na prijem stlaceneho z Kataru.
Poliaci platili este plyn necerpali. 650 dolarov/1000m3, dohoda je platna 20 rokov a je nevypovedatelna a nemenna!
V roku 2009 plyn kradli na Ukrajine, eurokomisar Oetinger bol osobne na poslednej meracej stanici v Sudzi na ruskom uzemi pred vstupom na Ukrrajinu a hlasil, ze plyn prudi v dohodnutych objemoch!
Nabucco ste pochovali, mysliac si, ze Syria padne a bude Katar, Syria nepadla a kseft padol.
Vysycha zriedlo a petrodolarikmi sa setri, uz nie su taki stedri ti promiskuitni tmari od zalivu.
Strasna, prestrasna vec ..... dvere odmontovat a nebude treba ani kluciek. Vsak na Safari tiez chodia v dzipoch bez dvier, zbytocne zdrziavanie.
Odporúčame