Ospravedlňujem sa v odseku Bridličiari ......ešte nik presne určiť nevie, ale podľa štúdii budú devastujúce
Ospravedlňujem sa v odseku Bridličiari ......ešte nik presne určiť nevie, ale podľa štúdii budú devastujúce
Som laik, nevyznám sa, vody ubúda, suchá pretrvávajú aj v oblastich, kde sa len výnimočne vyskytovali ..... ale žeby výstavba at.elektrárni bola tým pravým riešením, čo ťažko skúšaná matička Zem, kde budú uskladňovať vyhorené palivo? Ako ničia dosluhujúce harampádi z kolektorov a rôznych tých serepetičiek? A čo najväčší znečisťovateľ - automobily, ježišukriste, veď sme automobilovou veľmocou ...... a čo poľnohospodári? Naše hoviadka?
Viac ako sto rokov sa vedú vojny o ropu, krajiny sú ničené, rozvracané, len aby si nadnárodné korporácie zabezpečili tento produkt, to nepôjde len tak ľahko, politici môžu kecať, ale nič nezmôžu, ich hlasy nie sú rozhodujúce.
Bridličiari navyšujú ťažby, zatiaľ rýpu len severoamerický kontinent, dosahy tejto ťažby na stav planéty ešte nik neodhadol, ale podľa štúdii budú devastujúce.
Môžu sa aj urozprávať, môžu poprijímať tisíce rôznych opatrení, ľudská nenažratosť je nekonečná a obludná.
++++ nielen opovrhujem, bytostne neznášam, čo i len letmý pohľad na jeho poľdegrafiju a hneď vycapený na prvej strane, stratila som chuť aj do jedla. Strčím prst skrz krk .....
klik +++ za tú historickú vsuvku, minulosť by mala byť inšpiráciou i poučením zároveň. Lenže väčšinou je len inšpiráciou toho zlého.
EÚ nie je superštát a nikdy nebude, je postavený na klamstve a z politických dôvodov ....benevolentný voči klamárom, veď oni sú ukážkoví klamári, nie je klamárom len ten, čo klame i ten, čo o klamstve vie a mllčí, oni naviac aj k tomu pomáhali.
Oni to gr.klamstvo využili a všetko tomu nasvedčuje, že to bol zámer. Skôr by bolo potrebné pozrieť na Ukrajinu, na Balkán, čože sa tak pechoria o rozbité štáty, o zbankrotovanú Ukrajinu, kde sa lejú peniaze už nie cez lievik, ale priam tryskajú ako Herľanský gejzír. Kvôli čomu daň.poplatníci z EÚ dotujú tie kyjevské mrchožrúty, koho vlastne dotujú cez Grécko?
Ľudia si majú vynútiť to, čo im upierajú .... dosť bolo nastrčených lídrov a kadejakých pobehajov, chceme odborníkov a skutočných vodcov, nuž, ale k takému poznaniu sme ešte nedospeli. Opäť pôjdu ovečky a opäť zvolia toho svojho, možno menšie zlo, možno
Kaczynski je veľkým obdivovateľom Pilsudského, je presvedčený o nadradenosti a vodcovstve poľského národa v našom priestore. Naviac pokračuje v nastúpenej štvavej politike voči Rusku. Mali by sme byť obozretnejší .....
Poliaci sa vždy riadili pokynmi svojich anglosaských pánov (Londýna i Washingtonu a čiastočne i Berlína), ako je možné, že ich odmietanie prijimať imigrantov berú za Západe tak vlažne? Nie je to iba tým, že nikým nevolený prezident EÚ je Poliak, aby sme neboli o chvíľu nemilo prekvapení.
Násilie plodí len násilie. Na farbe pleti, rase a či vierovyznaní nezáleží, násilie je odsúdeniahodný čin.
poloprofik +++ dočítala som po toho Láhvu a už mi tiekli slzy od smiechu, ďalej som to skvostné dielo ani nečítala ....bože, neviem, koľko má ten autor rokov, ale je to, radšej vybodkujem ...........................................
Hollywoodske táraniny, ale pôsobiť na jednoduchú verejnosť vedia dokonale, len sa nezadrhnite tými holyvúdskymi stupídnosťami, zvlásť autora tohto blogu by bola škoda .....
Vraj Nežná revolúcia .... preboha živého, nanajvýš stupidné prirovanie....revolúcia a ešte k tomu nežná?!?
Oborník na stalinizmus, akoby ho prežila, nevie ani o čom píše, ale podklady si zohnať vie, tie správne a nazvať negramotu, ožrana I.kategórie Láhvu filozofom a ešte aj spisovateľom, to presne vystihuje vašu intelektuálnu úroveň. IV.cenová ............ťuk, ťuk s Láhvom k cirhóze pečene sa iste šťastne dopracujete a potom môžte spolu filozofovať v plameňoch pekelných o jeho "odbojnom živote".
Chodorkovskij má byť prezidentom Ruskej federácie, tak rozhodli a pracujú na tom ....
Nebudem vyvracať, mám však iný názor .... Krížová cesta Ruska alebo od Solženicina 200 rokov pospolu, tam to je objasnené, prečo sú Rusi tam, kde sú a prečo ich vždy budú ničiť, pretože domáci zapredanci, ktorí popreberali, lepšie by bolo rokmi kradli identitu nielen ruských ľudí, ale i iných národností a majú význačné postavenie nielen v politickej garnitúre Ruska, ale najmä hospodárskej a tým ruský národ je ukradnutý a Rusko je pre nich len zdroj sily a bohatstva, sú to bezcitné a nenávistné hyeny .....za Jeľcina ovládali všetko a Chodorkovskij bol ich hlavou.
Ešte do nástupu Juščenka patrila Ukrajina medzi 15 najpriemyselnejších krajín Európy, začínala bez dlhov a odbyt mala zabezpečený po celom bývalom postsoviet.priestore. Bola .....na Ukrajine sa deje presne to, čo sa deje i v našom priestore, to isté, čo sa udialo v Grécku.
Brusel to je kafiléria eur.politického spektra, ktorú živia petrodoláre z Perzského zálivu a riadi washing. brloh. A tí, čo tak fandili na mejdane sú len poplatní sluhovia .....Ukrajinci to majú márne, už o nich rozhodli a budú klesať len hlbšie.
Ahoj, cudzinec, hneď tak z kraja nového roku nastolíte tak závažnú tému.
Ja som Ukrajinu na základe mojích bádaní delila na 4 časti, ale minulý rok bola Viktoria Šilová v Prahe a hovorila o 3 častiach Ukrajiny, západ, stred a východ, tak som pátrala, ako to myslela a toto mi to ozrejmilo, Šmuel Azman ..."Politická elita Ukrajiny sa zjednotila, aby oslávila chanuku v synagóge ...." Kyjev, 10.12.2015 Brodského synagóga, je to na youtube.
Na Ukrajine nevládnu Ukrajinci, hoci tá oblasť nazývana Okrajina, bola v minulosti, lebo tam treba začať, aby sme sa dopátrali ku dnešku, prevažne obsadená ruskými kmeňmi (Lemkovia, Huculi ....), postupne boli vytláčaní a najmä počas vlád Poliakov i Habsburgov "prerábaní", z toho ruského tam vlastne nezostalo v tej západnej takmer nič a v strede je to taký mix s prevahou judea. Iba východ zostal proruský a pravoslávny a tí musia byť zničení, pretože podrobiť ich si ich nedokázali.
USA chcú stoj, čo stoj si udržať postavenie hegemóna.
Politika USA nikdy nesmerovala k posilneniu demokracie, spolupráci na báze rovný s rovným a už vonkoncom politika USA nevedie k všeobecnej svetovej prosperite.
Šéf Stratforu Friedman potvrdil, že ruské obavy sú namieste!
NATO predĺžená ruka washingtonskej mocenskej kliky sa agresívne posúva stále bližšie k ruským hraniciam, prehliada ruské záujmy a ohrozuje ho!
Tliachači môžte tliachať stále dookola, samotní Američania priznávajú, že NATO je ich nástroj presadzovania ich "životných" záujmov vo svete, zvlášť v súvislosti s Ruskom a jeho priestorom.
Rusko je veľmi bohatá krajina a na uhľovodíky zvlásť, mali by nevídanú žatvu, pokiaľ by sa im to podarilo ovládať, veď to potvrdila i barónka Thatcher i Madla ze Smíchova, čoby ministerka ZV USA. Kto ovláda srdce Euroázie, ovláda svet, napísal veľký Big.
mcc a čo to dokazuje? Povytrhávané z kontextu.
Krym bol a vždy bude ruský ..... naviac o svojom ďaľšom smerovaní rozhodli Krymčania sami a to demokratickou cestou - referendom, to sa v iných častiach sveta nikdy doteraz neudialo a Kosovo je najlepším príkladom!
Teraz Kyjev plne dokazuje, čoby bolo ľudí na Kryme čakalo, keby sa neboli rozhodli vrátiť späť domov.
A len pre teba, Krym sa mal stať židov. štátom, tak to Lenin sľúbil výmenou za pôžičky a terajšia iniciatíva Tatárov to plne dosvedčuje. Celá oblasť od Odesy až po Krym mala byť súčasťou nového židov.štátu. Sýria je vlastne o tom istom, rozrthať štát a rozdeliť medzi Izrael, Turecko a Saudov.
Veľa šťastia a zdravia a verím, že s tým lúčením to myslíte len poeticky, píšte i ďalej, rada si prečítam. Vďaka za minulé i tie budúce básničky, ale najmä aforizmy ....
Zostaňte tou rastlinkou i naďalej, ste nielen spestrením, ale balzamom na dušu. Veľa šťastia a nech Vás inšpirácia neopúšťa!
Nekráča k bankrotu, zbankrotovaná už je dávno, len to sa nesmie hovoriť a písať, lebo daňoví poplatníci z EÚ tam musia ďalej liať svoje peniaze, aby sa moloch nažral, lenže ten sýty nikdy nebude .....
cynik +++ nebuďte cynik!
jasamaty +++ prorocké vyjadrenie
V Afganistane mali nadúrodu konope a makovíc, ale on rád koku, možno nejaký mix a nech mu padne na úžitok, ja som prajná a ten vychtrlý scientológ Arzenik zdolá denne viac ako 1 fľašu whisky .....Je to dokonalý pár, presne charakterizujú svojich stvoriteľov.
Odporúčame