SR nemusí pri hlasovaní o kvótach prehrať.
domino,
Najvyšší súd EÚ - CJEU v Luxembursku konštatoval, že v prípade konfliktu medzi ochranou ľudských práv (špehovanie, ktoré vykonáva NSA cez Facebook, Yahoo, Skype ....) a národnou bezpečnosťou USA, lebo vláda USA tvrdí, že to robí v záujme nár. bezpečnosti, súd konštatoval, že vláda USA porušuje základné ľudské práva občanov EÚ.
A prehlásil medzinárodnú dohodu o zdieľaní obchodných dát za neplatnú!
Vláda USA sa vyjadrila, že čo koná je v úplnom poriadku. A Brusel? Nič ....Takže uspieť na súde môžme, ale v praxi to aj tak nič nezmení na rozhodnutí, ktoré vykoná Brusel-Berlín. Rozhodli už dávno.
Teraz na V4 prehlásil prezident Zeman, že títo migranti porušujú schengenské i dublinské dohovory a vlastne páchajú trestnú činnosť a my môžme len s nemým úžasom sledovať, ako im v tom zapredaní eupolitici pomáhajú.
Či k súdnej žalobe dôjde a či nie, jedno je isté, nič to na veci nezmení. Prídel, ktorý nám určili, dostaneme a podľa toho, ako tí naši konajú, tak to bude dobrovoľné.