anysta a vy dajte investíciu, ktorú realizujeme?
anysta a vy dajte investíciu, ktorú realizujeme?
Tatran, tak to si mimo, Lisabonská zmluva je neplatná, takže hoci ju podpísal zrejme na vrelé odporúčanie vtedajšieho ministra ZV Kubiša, ktorý za to dostal teplé miestečko v OSN, Fico má právo to napadnúť a keby existovala spravodlivosť, tak by mal ten spor vyhrať.
Populizmus, pred voľbami, ale Tatran ....Fico to nepotrebuje, naviac mu to škodí, pretože on nie je typ, ktorý by si obul papuče a sadol k TV a či PC. Keď nebude v jednom šíku, tak mu skutočne zostanú len tie papuče a žiadne teplé miestečko, ako jeho zapredaným prechodcom, čo zapredali túto krajinu za svoju super kariéru a plný mešec.
Voči Ficovi mám tisíce výhrad, ale v tomto s ním súhlasím, už dosť bolo ohýbania chrbtov a šľapania v špinavom bahne.
Inštitút pre ekonomiku a mier v Austrálii vydal správu, že svet.ekonomika v 2014 vďaka vojnám, ktoré rozdúchava NATO prišla o 14.400.000.000 a nárast bežencov z voj.zón bol 13.900.000 a podvýživených ľudí na svete je okolo 795.000.000. Tak načo sú nám také spolky, či už EÚ i NATO? Nekonajú, tam, kde konať majú, i za krízu 2008 sú plne zodpovení, ako EÚ, tak Berlín, dnes i Makrela sype popol na hlavu, že to podcenila. Nie, nepodcenila, plní iba zadanie, ako rozbiť jednotlivé štáty EÚ, zničili ich ekonomicky, teraz ich zničia rasovo.
2/ Lisabonská zmluva je zdrap, to súhlasím, len sa udivujem, načo máme tisíce právnikov, keď Lisabonská zmluva sa opiera o európsky ľud. Lenže nič také, ako Európsky štát neexistuje, medzin.právo taký subjekt nepozná. Takže Lisabonská zmluva je neplatná. Ale nik to nenapadne.
3/ Nám, odindustrializovanej krajine iné nezostávalo iba vstúpiť do toho spolku zvaného EÚ a vrátiť sa späť by bolo veľmi náročné, viď Gréci, radšej žobráci, ale v EÚ.
cudzinec, ste človek zapálený, ale i vznetlivý, s obsahom dnešného blogu nemôžem úplne súhlasiť. Chápem Vaše rozhorčenie, ale tá Vaša vznetlivosť Vám zastrela zrak.
1/ Za túto imigrantskú krízu sú plne zodpovedné riadiace špičky EÚ a aj politici jednotlivých štátov. Vedeli to veľmi dávno a tak zriadili Agentúru pre riadenie operatívnej spolupráce na vonkajších hraniciach členských štátov EÚ - Frontex, táto agentúra vydáva každý rok Výročnú správu, keby ich čítali a ja verím, že ich čítajú, tak k tejto mohutnej vlne imigrantov nemuselo dôjsť a toto je, žiaľ, ešte len začiatok. Mám podozrenie, že úmyselne nekonali.
Už v 2013 uvádzali, že počet nelegálnych imigrantov vzrástol na 283,5 tisíc a to rok predtým zachytili iba 72,4 tisíc, vydali predpoklad na 2014-15 prílev 0,5 - 1 mil.
Tak načo čakali, vedeli, že Gréci i Taliani sú mimo, nemajú dostatočné materiálne ani ľudské vybavenie, aby to zachytili, tak ako ani pracovníci Frontexu.
A k čomu máme spoločný obranný voj. spolok NATO?
the.w ++++ fajn, že ste sa zdržali ......
Nemyslím, že to možno porovnávať.
Sebestačnosť v základ.potravinách, zabezpečený odbyt, mali sme hospodárstvo, dnes máme iba ekonomiku, boli sme priemyselnou krajinou, dnes sme iba montovňou bez pridanej hodnoty. Vtedy sme stavali celé technologické celky v zahraničí, dnes musíme za prácou odchádzať, vtedy sme ju mali doma, neboli sme v spolku agresorov, ktorých nenávidí min. 1/2 sveta, atď .....
Jedine, čím nás dusili, bolo vojsko a zahraničná politika, to skôr naši predstavitelia boli až príliš horliví, aby sa zapáčili a nie že Moskva nariadila .......
shark, je dosť neskoro, nechce sa mi to rozoberať, len toľko priznať pravdu je pre vás a nielen vás osobne, tak ťažké?
Alebo ste skutočne tak zmagorený tou propagandou, že ani nedokážete rozmýšľať. Indickí letci to natreli anglickým na ruských stíhačkách a kde nechali tých Rafaelov?
Mali kúpiť podľa vás 126, kúpili iba 36 ...hľadajú lacnejšiu alternatívu .....viem presne ako prebiehala tá transakcia, tie ruské nie sú o nič lacnejšie, ale .....niekedy inokedy!
Tatran, ale a kde si tie múdrosti vyčítal? Tak nás pouč o fi Halliburton a jej pôsobení v Iraku, alebo kde zmizli suverénne iracké fondy a či zlatý poklad? Rada sa poučím ....
Lukoil podniká aj v USA, takže nie je na tom nič zvláštne, keď ťaží aj v Iraku - Západná Qurna II. Nezabudni na Exxon a Západnú Qurnu I. tú mali kúpiť Číňania, teda 25% podiel a tým by boli pred Rusmi a nie v ich závese, pretože Číňania sú v Iraku skôr.
Saddám vedel, že končí, ponúkol svoju rezignáciu, ale washingt.administratíva ju odmietala, vedel, že sa musí zabezpečiť a tak začal od roku 2003 predávať ropné náleziská, mal smolu .....nestihol.
V Afganistane sa ťaží ropa, niečo ako druhá Nigéria a nielen ropa, oni sú vyťažení aj na iné druhy nerastného bohatstva. Sýria, spamätaj sa! Rakká dnes ovládané ISIS - jedna z najväčších sýr.rafinéri. Tatran, to si sa ukázal, vieš ako sa hovorí, že niekedy mlčať je zlato, občas si spomeň!
Hej, dobre si si prečítal ..... uzavretej dohody, no ona sa uzatvára zmluva .....a Francúzi skutočne môžu predať tieto lode len s výslovným súhlasom Ruska. Rusom to môže byť jedno, len nech už konečne Francúzi vrátia zálohu.
A o tom si vedel, že dohodu mali Francúzi aj s Indami, že Indovia od nich kúpia stíhačky? Lenže k zmluve nedošlo a Indovia odstúpili, obrátili sa na iného dodávateľa.
Hej, ono nestačí vedieť iba čítať, ale treba aj čítanému rozumieť, radšej na nikoho nepoukazuj!
Keďže šéf Migračného úradu rezignoval, nastúpil na jeho miesto šéf Úradu práce, ktorý prehlásil, že je to v poriadku, dnešní imigranti, sú budúci naši klienti, čiže klienti Úradu práce .....tak aké blbosti to vykrikujú, že pracovný trh potrebuje nových pracovníkov, stačí sa pozrieť na počet voľných prac.miest v Nemecku a počet žiadateľov o prácu a možno vidieť, že sú to plané reči našich bruselských politikov.
Mzdy sú tak nízke, že dnešní pracujúci v produktívnom veku si na dôchodok vo väčšine ani nenasporia, takže nik na ich dôchodky pracovať nemusí, lebo nebudú mať nárok.
Podľa migračného úradu v D k 09/2015 počet žiadateľov o azyl:
Albánsko ...............................38.245
Kosovo .................................33.824
Srbsko ..................................20.864
Macedón sko ..........................10.244
BiH ........................................5.420 toto sú vojnoví beženci?
_______________________________________ __
Irak .......................................13.629
Afg anistan .............................13.120
Pakistan ..................................4.183
Eritrea ....................................6.039 títo sú z demokratiizovaných krajín, ktorých oslobodili vojaci usarmy
_________________________________________
Sýria .....................................55.587
_____ ____________________________________
eurotik, to máte pravdu, ale Nemecko to robí už roky tak, že nepohodlných presúva do iných krajín, doteraz malo takú tichú dohodu so Švédskom, Nórskom, sú veci, ktoré sa nehovoria, nepíšu, nik po nich nepátra a len veľmi ťažko sa dokazujú. A tým imigrantom je to v podstate jedno, mnohí záujem o prácu nemajú, takých dôkazov už vyplávalo viac. A pokiaľ nemajú nejakú väzbu na Nemecko, v podstate im to je fuk, kde ich umiestnia.
Afgánec na Slovensku, prišiel pôvodne do Nemecka aj tam nejaký čas pracoval, potom mal problémy s prácou a tak mu bolo navrhnuté Švédsko, odišiel tam, prečo odišiel zo Švédska na Slovensko, to už obchádzal, ten chlapík nemal ani 40. Do Nemecka sa dostal na odporúčanie amerických vojakov pôsobiacich v Afganistane. Nebol príliš zhovorčívý na tú tému. Ani to, prečo si z bohatých krajín vybral práve také chudobné Slovensko, neodpovedal, vraj je tu spokojný.
V D iba 7% imigrantov pracuje, čo tam prišli za posledné dva roky. A údajne ich prišlo cez 3 mil.
shark, ty si sa načisto zbláznil? Tie eurofondy sú naše peniaze, on tam nemá, čo chodiť s prosíkom, stačí, že stopne prísun peňazí do Bruselu. Oni rozhodujú s našími peniazmi, čo si s nimi urobíme a v prípade, že si nejaká ľudskoprávna organizácia zmyslí, že sme pochybili v prípade našich počerných spoluobčanov, tak isté % prepadá v prospech brusel.kasy, veď to je na hlavu ......
landi, to samostní Nemci hovoria, že Merkel je vlastizradkyňa, v Drážďanoch vykrikovali, aby odjechala na Sibír a Putin do Berlína. Toť ju vypískali, ako posledného pohoniča, vypisujú jej listy a dožadujú sa, aby to ukončila. Nemci už majú dosť tej kvaky .....
Ach, jááj, ľudský kapitál .....V Nemecku je asi 3 mil. ilegálnych prisťahovalcov (to udávajú oficiálne miesta), to sú takí, čo sa neevidovali .....a tí, čo sa evidovali za posledné dva roky stoja nemeckých daň.poplatcov 10 miliárd ročne, náklady sa zvyšujú a iba 7% z nich pracuje, landi to je ten tvoj ľudský kapitál a jeho prínos, nalistuj si štúdiu od Ifo a dozvieš sa holú, nepríjemnú pravdu.
Čo tu splietaš otlačky prstov, v Nemecku, kto azyl nedostane, tak sa potuluje, nemajú o ňom úrady žiadnu vedomosť, či opustil a či neopustil krajinu. Nestíhajú, nemajú ani prehľad o presnom počte imigrantov na území, ilegálnych nemajú pod kontrolou vôbec ....čo tu bľaboceš o nejakom ľudskom kapitále, to kde si taký termín nabral?
Tí tvoji kompetentní sociológovia s tou najznámejšou slovenskou sú len burina zapredancov, čo majú presne nalikované, čo majú verejnosti predhodiť, nechaj si to pre stádo baranov, tam sa môžeš s takýmito stupídnosťami prezentovať.
Slovenské zdravotníctvo ovláda Penta .....takže všetcí títo sú len nominantami Penty, tak ako aj vraj prezident, to už ten Haščák nemá ani štipku zdravého rozumu, takto sa hovadiť alebo iba dáva občanom najavo .....ako to povedal? Ako sa to vyjadril o občanoch ....že sú len ovce ....
Tatran ....nekecaj! Podľa Smernice EÚ Fico konal správne, že zakázal participovať súkromným spoločnostiam na verejných zdrojoch, Fico konal plne v súlade so Zákonom SR i Smernicou EÚ.
Spýtaj sa Sulíka, prečo sme prehrali spor a ešte lepšie jeho kamoša právnika, ktorý zastupoval SR na súde.
pedro ....čl. 63b
Politiky Únie uvedené v tejto kapitole (63) a ich vykonávanie sa spravujú zásadou solidarity a spravodlivého rozdelenia zodpovednosti medzi členskými štátmi vrátane finanačných dôsledkov ....čítajte od Kapitoly 1 čl. 61 až po to, čo uvádzate a dostanete presný obraz.
pedro ....V Lisabonskej zmlue sú zakotvené mechanizmy, ktoré umožňujú EÚ na základe spoločnej imigračnej politiky a raidenia imigračných tokov prerozdeľovať imigrantov medzi jednotlivé štáty EÚ .....chápete?
Príliv na územie Slovenskej republiky nemožno blokovať!!! Lebo Slovensko si neuplatnilo právo veta v tejto otázke!
Jediný prezident ČR V.Klaus toto navrhoval, avšak nakoniec kapituloval a podpísal Lisabonskú v tomto znení, preto sa Česi až tak nepriečia. Držia lajnu, ale vedia, že si podpisom LZ nakadili do hniezda.
Odporúčame