SLOVANSKA UNIA patri do predminuleho storocia.
"výroba im zdražie tak, či tak"
Cena kazdeho vyrobku sa sklada z ceny materialu plus cena prace, plus zisk pre podnikatela, plus dane a poplatky statu. Pokial ide o export z tychto styroch zloziek ta prva (material) ostava ta ista a tie cena ostatnych zloziek klesa. Viceguverner CNB sa asi bezzmocne usmieval nad obmedzenostou ceskych podnikatelov.
No napriklad sklo.
Ale vidim, ze to vobec nechapes. "Zapad" nedevalvuje cesku korunu - devalvuje ju Ceska narodna banka.
Pri devalvacii nerastie spotreba, ale zamestnanost. Devalvacia totiz zlacni a teda zvysi exporty (co vedie k zvyseniu vyroby a teda aj k zvyseniu zamestnanosti,), zdrazi importy (dojde k ich ciastocnemu nahradeniu domacimi produktmi, co zvysi vyrobu a teda aj k zvysi zamestnanost), pritiahne investorov (dostanu viac za svoje peniaze, investuju do vyroby, co zvysi zamestnanost) a pritiahne turistov (ich dovolenky zlacneju - viac turistov zamestna viac ludi v turistickom priemysle). Klaus zase raz tara...
A ked chcu daco zmenit, tak ich hned niektori ludia (skoro vsetci sem pisuci) podozrievaju z toho, ze chcu revidovat Trianon, alebo sa odtrhnut od Slovenska, alebo vyhlasit autonomiu, alebo vyhlasit Velkomadarsku risu, atd. Vyber si...
Aha, deti v skole si povedia: "Kurnik, ved ak to je cudzi jazyk, tak sa ho ucit nejdeme"? :DDD Doterajsie metody ucenia nepriniesli ziadany ucinok. Nie je rozumne zmenit pristup?
Ten rozhovor s posmesne sa usmievajucou pani prezidentkou bol otrasny. A ak nasi sudcovia si chcu vysudit zvysenie platov, rozhodovat by o tom mal zahranicny, Europsky sud.
Ale, staru belu. To Ti kto nakukal? V skutocnosti krajiny devalvuju svoje meny, ked su v hospodarskych tazkostiach. Devalvacia totiz zlacni exporty (co vedie k zvyseniu vyroby, zvyseniu zamestnanosti, znizeniu nezamestnanosti a znizeniu objemu socialnych davok), zdrazi importy (dojde k ich ciastocnemu nahradeniu domacimi produktmi, zmensi sa plytvanie), pritiahne investorov (dostanu viac za svoje peniaze) a pritiahne turistov (ich dovolenky zlacneju).
Proti euru bola ceska koruna uz pred devalvaciou oslabena. V skutocnosti hodnota ceskej koruny klesa od roku 2011.
Rok som tam nebol, ale zato som zil viac ako dva roky v Tokyo, o ktorom som cital podobne "informacie". Vzduch mi tam pripadal normalny.
O Tokyu vtedy pisali, ze vzduch je tak nedychatelny, ze ludia musia nosit papierove masky. A bola tam aj fotografia takychto ludi. V skutocnosti ich nosia ti, co su prechladnuti, aby nenakazili inych.
Zil som v zahranici a mozem povedat, ze Ceskoslovensky bolo zasadne vnimane ako "Czech". A Ceskoslovensko ako krajina, kde ludia nie su ochotni bojovat proti tym, co ich napadnu. Cesko teraz je zas krajina v ktorej vladne politicky chaos hraniciaci s komediou. Nejde tu len o to co stvaraju ceski prezidenti, este viac zavazilo, ze pocas ceskeho predsednictva rady EU, v Cechach prepukla vladna kriza...
A po hospodarskej stranke...hm...o kolko to klesla hodnota ceskej koruny?
Tusil som, ze sa Ti bude zle odpovedat.
"Úbohé a scestné, pre ľudí ako ty typické..."
Malokto je tak opovrhnutia hodny ako tí, co z anonymneho bezpecia svojho nicku urazaju inych.
Bol si vobec v Pekingu? Ja ano a vzduch tam je normalny.
No vo Velkej Britanii uz nahradili slova otec a matka slovami rodič 1 a rodič 2.
V skutocnosti ich vyssia kultura sa prejavuje v tom politickom chaose, ktory tam vladne.
A keby si bol Slovak v Uhorsku v 1850 roku, tak by si dal svoje diata do vylucne do madarskaj skoly. Ci?
Daniela nedaj sa. Tu nejde o "TOTO", ale o zrusenie Trianonu, Versailu, ako aj Teheranskej konferecie a o reviziu vysledkov prvej ako aj druhej svetovej vojny. Slovakov chcu pomadarcit, potom ich vysadia na tie svoje male krive koniky a poslu ich nazad do strednej Azie. Vitazne Madarstvo sa potom bude rozprestierat po celej vychodnej Europe. No, uz sa lepsie citis, ked si si toto precitala?
Casto sa tu kritizuje, ze madarske deti sa v skole poriadne nenaucia po slovensky. Clovek by povedal, ze ked nejaky postup neprinasa vysledky, treba ho zmenit. Ked vsak chcu zmenit system vyuky slovenskeho jazyka na skolach s vyucovacim jazykom madarskym, tak je zle-nedobre. To slovo cudzi vas stve? Co takto pripomenut si slova Deng Hsiao Pinga: "Nezalezi na farbe macky ak (dobre) chyta mysi."
Odporúčame