Deti by sa nemali trestat ze chyby rodicov. Robili to komunisti. Volali to kadrovanie.
Deti by sa nemali trestat ze chyby rodicov. Robili to komunisti. Volali to kadrovanie.
"Su to klamstiev a lenivci!"
Prilis sa vzrusujes, poloprofik - este nam tu vyjdes na zracu a co potom?
Je nepochybne, ze prosti Tibetania sa dnes po materialnej stranke maju podstatne lepsie ako za dalajlamu. Aj on vyslovil lutost, ze tejto stranke zivota jeho vlada nevenovala viac pozornosti. Pravda lutost vyslovena teraz uz ktovie aku hodnotu nema. Napriek tomu si myslim, ze Cinska vlada by sa s nim mala nejako pomerit a uznat ho za duchovnu autoritu Tibetanov.
Bol si niekedy v Cine, Skokan? Ja som bol v Hongkongu a Maku a precestoval som celu severni Cinu od Pekingu do Lhasy. Tu budovatelsku aktivitu treba vidiet, aby tomu clovek uveril. Hovori sa, ze buduci clovek na Mesiaci bude Cinan a ja to verim. Pred dvadsiatimi rokmi vraj bolo snom kazdeho Cinana mat bicykel - dnes to je mat auto. A je to sen, ktory sa stale viac naplna...
BTW Som presvedceny, ze keby boli v Tibete slobodne volby, Tibetania by chceli zostat castou Ciny.
Adamlenger - ked uz, tak uz. Cize este by si do zoznamu mal pridat
Umierajuci na vysoky vek
Svokry ubite zatmi
Zatovia ubiti svokrami
Citatelia adamlengerovych prispevkov.
Nechcem sa zastavat Lenina, ale myslim, ze hladomory boli v Rusku az za Stalina. Ked Lenin videl, ze bolsevicke idey v ekonomike nefunguju, chcel zaviest NEP - bol to akysi neokapitalizmus pripustajuci sukromne podnikanie. Ale uz nestihol a Stalina nejaky ten hladomor z miery nevyviedol. Takze klepol NEP po hlave a presadil nasilnu kolektivizaciu polnohospdarstva.
Takze tie "plne obchody" su plne nasimi vyrobkami?
"Eseri prisľúbili kozákom autonómiu, ak sa zúčastnia plánovaného puču proti sovietskej vláde."
Mojej mamina sestra sa vydala za kozaka, ktory bojoval v denikinovej armade. Ten hovoril, ze spociatku kozaci podporovali bolsevikov, pretoze tito chceli skoncit 1. svetovu vojnu, v ktorej kozaci najviac trpeli, lebo vsetci sluzili v carskej armade. Ked vsak do kozackych oblasti prisli bolsevicke vojska a zacali vrazdit, rabovat a znasilnovat, kozaci sa pridali k bielym. No a potom prehrali...
Preco by k nam chceli vyvazat, ked mame prazdne vrecka?
Reagoval som na tvoje "spotrebuvanie do nemoty" a tvoju "proste sa na vsetko vykaslat a zit si sebestacne na nejakej farme". No a pisal si, ze "priroda ide do r*ti", tak som zareagoval a napisal som, co podla mna tam ide.
Odpovedal som. Tak teraz ty: Kto ta nuti spotrebuvat do nemoty? Kto ti bude branit ak sa rozhodnes odist na tu farmu?
Nikto ta nenuti nic kupovat. Nikto ti nebude branit ak sa rozhodnes odist na tu farmu. Tak preco bedakas? A "do r*ti" idu predpovede euroskeptikov.
Nehovoril o "ekonomickom zazraku". Hovoril o zlepseni a to je tu.
Alebo sa mylim? Hod link na ten zazrak.
V prvom rade krachuju nazory euroskeptikov.
"Vsetko co ide z Ruska posobi na vas ako cervene sukno na byka."
Ako rychlo si ma okadroval. Zrejme si na kadrovanie zvyknuty.
Pokial ide o ekonomicke otazky:
"By 1910, Russian wheat constituted 36.4% of the total world export of wheat."
http://en.wikipedia.org/wiki/Agricul ture_in_…
Pardon, zabudol som, ze Wikipediu neberies. Tak si aspon spomen, ze transibirsku magistralu vybudovali este pred revoluciou. A spomen si, s akou namahou cast z nej komunisti zduplovali.
No a k tomu Stalingradu. Ty si zas iste pozeral sovietsku blbost s nazvom "Stalingradskaya bitva". Tam nehovorili o tom, kolko ruskych vojakov popravili pri Stalingradr oddiely NKVD...
Odporúčame